Reklamace bot...?

2114
14.9.06 17:34

Reklamace bot...?

Ahoj, tento měsíc sem málé koupila kožené boty. Dnes sem si všimla že na jednom místě kde sou šité niť povolila a vypárává se, krom toho na to že je měla párkrát na noze se už trhají kaničky. Je fakt že za to párkrát stihla trochu tu kůži někde odřít (sou tam takový povrchový rejhy). Zajímá mě jak je to s reklamací :?: Mám jako zákazník právo požadovat vrátit peníze nebo okamžitě vyměnit za jiné boty :?: Pro malou mam pouze tyto boty, jelikož jí musím kupovat každé 3m nové tak tyto měli být na podzim, doma sice mám ještě ty letní ale to sou pláťáky a ty sou momentálně už nevhodné… Často se také porušená věc posílá na opravu a pak se vrací opravená ale u těchto bot si to nedovedu představit… A můžou mě odbýt s tím že už sou malou opotřebené a proto už se na ně nevztahuje záruka :?: Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1766
14.9.06 18:01

Ahoj Sany,

ja si pamatuju, ze kdyz kamaradka loni reklamovala boty u Bati, tak ji rekli, ze na to maji 30 dni. Nakonec to uhadala, ze jine boty nema a za mesic tyto budou dceri male a dostala zpatky penize. Ale stalo ji to spoustu energie.
S opotrebenim neporadim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
14.9.06 18:37

Ahoj,

záleží na ochotě prodejce. Ze zákona je totiž 30-ti denní lhůta na vyřízení reklamace. To znemená, že obchod boty odešle k dodavateli, velkoobchodu nebo výrobci a ten buď reklamaci uzná, věc opraví či vymění a zašle zpátky..
Pokud si je prodejce jistý, že bude záruka uznána a on s tím pak nebude mít problémy, může ti to vyměnit rovnou..
Záleží opravdu na obchodu. Není to povinnost.

Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
14.9.06 22:01

Ahoj, spíš záleží na tom, jestli je to vada opravitelná, či neopravitelná.Při neopravitelné vadě máš nárok na vrácení peněz ihned.(oprava by byla vidět).
Jinak já většinu bot kupuji u Bati a nemívám problémy, většinou vrací peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
15.9.06 09:13

Záleží jak kde, mě u Bati hned vrátili peníze bez jakýchkoliv řečí.No a hned jsem je tam zas nechala a vybrala si jiné.Hodně štestí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
15.9.06 12:44

No tak mě je nevyměnili ani nevrátili peníze, prý to můžou poslat na opravu ale tak 14dní bude bez bot :evil: Takže máme poškozený „nový“ boty a budu doufat že do prosince vydrží než budem muset koupit další…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama