Reklamace Mireny

92
19.8.15 13:00

Reklamace Mireny

Ahoj holky, máte někdo zkušenosti s tím, jestli se dá reklamovat Mirena a z jakého důvodu? Mám ji zavedenou od ledna. Do té doby jsem měla menses cca 5 dní, s mirenou je sice slabší ale den špiním, pak cca 8-9 dní menses a pak další dva tři dny špiním. Už mě to fakt štve, kdybych za tělísko nevyhodila takový šílený peníze, tak ji nechám vyndat, ale představa, že 8 měsíců ochrany mě vyšlo na 7 litrů je úděsná :roll: Tak přemýšlím, jestli by mi něco vrátili a jestli dlouhá menstruace je důvod k reklamaci :think: U doktora jsem s tím nebyla, takže záznam u něj, že mě to trápí zatím neexistuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Smazaný anonym
19.8.15 13:02

Myslim, že šance na reklamaci z tohto důvodu není. Přečti si příbalovou informaci a dozvíš se, že nepravidelný cyklus, změny v krvácení v délce i intenzitě jsou normální minimálně po dobu několika měsíců.

• Citovat
  • Upravit
1166
19.8.15 13:04

Nikdy jsem neslyšela, že by za tohle vraceli peníze. Jedině pokud dojde k otěhotnění, proplatí případnou interrupci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
19.8.15 13:07
@monrom píše:
Myslim, že šance na reklamaci z tohto důvodu není. Přečti si příbalovou informaci a dozvíš se, že nepravidelný cyklus, změny v krvácení v délce i intenzitě jsou normální minimálně po dobu několika měsíců.

Jo já si to myslím taky tak. Nevím jestli ještě vydržet. Teď přes léto a období koupališt mě to štvalo neskutečně, krvácím skoro víc než nekrvácím. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bebuu
19.8.15 13:15

@Daduka to je trochu hloupost ne?

• Nahlásit
  • Citovat
1166
19.8.15 13:23

@Bebuu Proč? Aspoň ještě před 5-ti lety to tak fungovalo. Když jsem se pohybovala na gyn-por oddělení, dost často tam byly ženy, které otěhotněly přes mirenu. Nemusely interrupci hradit, jak přesně se to řešilo nevím, ale bylo to tak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.8.15 13:30

@Aact tezko. Takove riziko tam je a doktor me na to vsechno upozornoval kdyz sem uvazovala ze si ho necham zavest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
19.8.15 13:31

@Aact mi dr říkal, že důvodem reklamace je to, že nezajistí ochranu - selže.. Jinak nic :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
19.8.15 13:34
@Bebuu píše:

co je hloupost, že Mirena selže? I to se stalo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
19.8.15 13:39

Já loni špinila a krvácela v podstatě 3 měsíce v kuse bez přestávky, už mě z toho hrabalo a uvažovala jsem o vyndání. Ale řešila jsem to na gyndě. Nakonec mi dala Macmoror pro jistotu, kdyby to bylo i něčím jiným a Ascorutin na posílení cévní stěny. Naštěstí po měsíci braní se to zlepšilo až to nakonec vymizelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
19.8.15 13:39

Kamaradka otehotnela sice pres jinou antikoncepci, ale doktor ji to rekl stejne. Pokud by sla na potrat nebude ho platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32127
19.8.15 13:57

Toto důvod není..většina dr vrací pouze do pul roku peníze ( vyjímečně do roka ), ale určitě né z důvodu dlouho ms..
důvody jsou na uvážení..většinou nepřetržité krvácení více měsíců, bolesti podbřiška, otoky, opuchlost, migrény, pokud se pohne - je vrácena a zase se pohne a tak..moje dr vrací 4000 pouze do pul roka užívání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32127
19.8.15 13:57
@Bebuu píše:

hloupost to není..i přes mirenu se dá otěhotnět a pokud uživatelka otěhotní a přeje si podstoupit potrat, je jí zaplacen pojištovnou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.8.15 14:13

Nelze reklamovat, v příbalovém letáku jsou napsané všechny možné situace, myslím, že i těhotenství tam je, takže s navrácením peněz nepočítej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32127
19.8.15 14:18

Náhrada/výměna Mireny nebo Jaydess může být poskytnuta na základě posouzení a schválení pouze prostřednictvím ošetřujícího lékaře a pouze v horizontu maximálně jednoho roku po zavedení, a to v následujících případech:

expulze (úplná i částečná)
dislokace tělíska
perforace dělohy
alergická reakce
extrakce IUS ze zdravotních důvodů
těhotenství, včetně extrauterinní gravidity

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu