Rekonstrukce - panelák

3
17.4.17 15:32

Rekonstrukce - panelak

Dobry den, v lete nas ceka rekonstrukce panelaku - zatepleni vcetne vnitrniho prostoru. Bydlime v prizemi, kde bude i vymena podlahy - tzn za stenou, kde mame loznici bude probihat masakr soucasne podlahy. Mame 2rocni dite a v dobe zahajeni rekontrukce nas ceka i porod. Kdo jste nekdy neco rekonstruoval, tak si dokazete predstavit, co je z toho bordelu a hlavne prachu. Popravde si ani nedokazu predstavit, co bude za masakr s tou podlahou. Kdyz jsme se ptali firmy, co to bude delat, tak byli pomerne dost zaskoceny, ze po dobu rekontrukce (nejaky mesic) tam budeme bydlet!!! Kde asi tak mame bydlet, ze… Ale, co nas zajima. Mate nekdo zkusenost s pristrojem na prach a podobne? Dekuju. Adam PS: Kdyz bude nejhure tchyne nas ubytuje :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7623
17.4.17 15:41

Hm, tak běžte k tchýni… není co řešit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7435
17.4.17 15:41
@adam.l píše:
Dobry den, v lete nas ceka rekonstrukce panelaku - zatepleni vcetne vnitrniho prostoru. Bydlime v prizemi, kde bude i vymena podlahy - tzn za stenou, kde mame loznici bude probihat masakr soucasne podlahy. Mame 2rocni dite a v dobe zahajeni rekontrukce nas ceka i porod. Kdo jste nekdy neco rekonstruoval, tak si dokazete predstavit, co je z toho bordelu a hlavne prachu. Popravde si ani nedokazu predstavit, co bude za masakr s tou podlahou. Kdyz jsme se ptali firmy, co to bude delat, tak byli pomerne dost zaskoceny, ze po dobu rekontrukce (nejaky mesic) tam budeme bydlet!!! Kde asi tak mame bydlet, ze… Ale, co nas zajima. Mate nekdo zkusenost s pristrojem na prach a podobne? Dekuju. Adam PS: Kdyz bude nejhure tchyne nas ubytuje :cert:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2563
17.4.17 15:46

Rozhodně bych tam po dobu rekonstrukce nebydlela, navíc s malými dětmi. Ten bordel a prach je hrozný. Běžte ke tchyni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7435
17.4.17 15:48

Využila bych možnosti bydlet u babičky. Aspoň maminka s dětmi.
Několik dní rekonstrukce - už se nepamatuji přesně jestli je to přes jednu nebo dvě noci - je byt úplně bez oken. To doporučuji vzít si dovolenou a být v bytě, hlídat.
U nás se rekonstrukce paneláku táhla několik měsíců. Panelák obestavěný lešením. S přestávkami, třeba se několik týdnů nedělalo a pak to zase rozjeli. Podlahu v přízemí také dělali novou, dávali novou dlažbu. V přízemí byty nejsou. U mě byla výhoda v tom, že jsem chodila do práce a hluk v domě neslyšela, dovolenou jsem si vzala jenom na ten můj byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7435
17.4.17 15:53
@Sofie2013 píše:
Rozhodně bych tam po dobu rekonstrukce nebydlela, navíc s malými dětmi. Ten bordel a prach je hrozný. Běžte ke tchyni.

Souhlasím, bordel a prach hrozný a ten úklid přímo v bytě taky. Toho prachu!!! A před přikrýt igelitama a olepit, zalepit. I dveře do místnosti, šatny, kam se nechodilo, zalepit. Schodiště taky plné prachu. V bytě jsem byla přes noc jen když byl úplně otevřený a když uvnitř byli dělníci. Spala jsem jinde. I má zvířata byla jinde, nedalo se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15061
17.4.17 16:40

My rekonstruovali byt loni, bydleli jsme dva měsíce u tchyně a dva týdny u švagra.. jestli máte možnost někam se odstěhovat, udělejte to. Případně si najít levný podnájem.

Okna nám v celém baráku měnili taky loni, to bylo ale během jednoho dne-byli jsme pryč, předtím všecko obalili igelitem. Teď nám dělají chodby, ale tak, aby se tam dalo normálně bydlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
17.4.17 18:31

Dekuju za reakce. Tchyne je nouze nejvetsi - je hodne daleko a podminky nic moc, ale samozrejme lepsi. Okna mame uz vymeneny, tak doufam, ze s nima nebudou nic delat. Mame i venkovni rolety na vsechny okna. Nekde jsem videl, jak nekdo byt skoro hermeticky uzavrel :-) Na vsechny okna ze vnitr nalepil igelit - to mozna neni spatny to se tam pak nedostne ani smitko, ale ani vzduch :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7435
17.4.17 19:25
@adam.l píše:
Dekuju za reakce. Tchyne je nouze nejvetsi - je hodne daleko a podminky nic moc, ale samozrejme lepsi. Okna mame uz vymeneny, tak doufam, ze s nima nebudou nic delat. Mame i venkovni rolety na vsechny okna. Nekde jsem videl, jak nekdo byt skoro hermeticky uzavrel :-) Na vsechny okna ze vnitr nalepil igelit - to mozna neni spatny to se tam pak nedostne ani smitko, ale ani vzduch :-)

No, u nas se měnila okna v celém paneláku, i těm, co si je už vyměnili soukromě - samozřejmě za souhlasu výboru. Ale aby se získala jakási pofiderní dotace, ta okna znovu měnili i ti, kdo už je vyměněné měli. Dostali jakousi finanční náhradu. Zároveň se panelák zateploval. Nová podlaha dole v chodbách. Nové venkovní dveře. Nová kotelna jen pro náš panelák. Tu dotaci jsme nakonec nedostali, trapné výmluvy našeho vedení, parádně si namastili kapsu a my platíme jako mourovatí do fondu oprav a splácíme nesmyslný úvěr. Po finanční stránce u mě veliká nespokojenost. Okna plní svou funkci, zateplený panelák vypadá dobře. I uvnitř v bytě okna vypadají dobře. K úspoře energie asi dochází, protože nám při ročním vyúčtování vrací, ale zase platíme velký fond oprav na ten nesmyslný úvěr, takže finančně výhodnost minimální.
Psala jsem, že se rekonstrukce táhla několik měsíců pro celý panelák, ale přímo na můj byt to bylo pár dní dovolené, když jsem měla dělníky uvnitř v bytě a pak na úklid bytu, to byla fakt fuška. protože oni nám odkryly celé stěny, my kolem původních oken neměli zeď nebo panel, my tam měli dřevotřísku. Z bílých cihel nám vyzdili nové stěny, na které dávali ta nová okna.My jsme měli staveniště přímo v bytě. Všichni.

Navrhuji pro paní s dětmi domluvit tu babičku a zjistit si harmonogram, kdy budou pracovat na vašem bytě a kdy budou dělat tu dlažbu. A klidně pomocníka či pomocníky na úklid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7435
17.4.17 19:26

Ještě nám vyměnili balkony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu