Rekvalifikace kadeřnice

Anonymní
17.8.15 12:26

rekvalifikace kadeřnice

Ahoj, je mi 35 a dělala jsem vždy prodavačku, ale nebaví mě to. Teď jsem na mateřské, tak mě napadlo, že bych si udělala rekvalifikaci na kadeřnici, to by mě bavilo, akorát nevím, jestli už není pozdě začínat teď s tímhle oborem? Jde tam hodně o praxi a nevím, jestli se to dá dohnat. Navíc mě od toho ostatní zrazují, že je to blbost, když o stříhání atd. nic nevím, že se mám vrátit do obchodu. Chtěla jsem se zeptat, jestli je tady nějaká kadeřnice, co si o tom myslíte a jestli mi nemůžete doporučit třeba nějakou knížku, časopis, stránky na internetu, prostě něco, kde se o vlasech, účesech atd. dozvím více, ať už mám aspoň nějaký základ na ten kurz.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
17.8.15 12:32

Chces pravdu? Rekvalifikace kadernice ti bude k nicemu. Teta treba s rekvalifikaci neprijima protoze neumi chytnout ani nuzky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
17.8.15 12:37

A to já zase znám paní, která si tu rekvalifikaci udělala, teď už má vlastní kadeřnictví a šlape jí to! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.8.15 12:40

Jako zkus to.. minimálně znám hodně takových, co za pár kč chodí stříhat a barvit holky domu.. tím získávají praxi.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
17.8.15 12:47

Ahoj, moje znama udelala totez co mas v planu ty a dodnes to povazuje za svoje nejlepsi zivotni rozhodnuti. Pracovala jako prodavacka v uzeninach, udelala si rekvalifikaci na kadernici a je velmi spokojena. Ma vyhodu, ze bydli v rodinnem dome, kde si zaridila vlastni kadernictvi, takze neplati najem a je panem sveho casu. Kadernici se venuje od cca 40 let a dnes ji je 56 a porad ji to slape a velmi slusne vydelava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
17.8.15 12:50
@kattkka píše:
Chces pravdu? Rekvalifikace kadernice ti bude k nicemu. Teta treba s rekvalifikaci neprijima protoze neumi chytnout ani nuzky.

To nemusí být pravda ;) Moje vlastnice má jen rekvalifikační kurz, má kadeřnictví a je fakt strašně dobrá :palec:
Já mám výuční list a nestříhám, nebaví mě to a ani to neumím :jazyk: (teda jako stříhat umím, ale není to nic úchvatnýho :jazyk: )
Takže tvoje teta by nejspíš neuměla vzít do ruky nůžky ani kdyby se na to učila 3 roky ;)

@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 35 a dělala jsem vždy prodavačku, ale nebaví mě to. Teď jsem na mateřské, tak mě napadlo, že bych si udělala rekvalifikaci na kadeřnici, to by mě bavilo, akorát nevím, jestli už není pozdě začínat teď s tímhle oborem? Jde tam hodně o praxi a nevím, jestli se to dá dohnat. Navíc mě od toho ostatní zrazují, že je to blbost, když o stříhání atd. nic nevím, že se mám vrátit do obchodu.Chtěla jsem se zeptat, jestli je tady nějaká kadeřnice, co si o tom myslíte a jestli mi nemůžete doporučit třeba nějakou knížku, časopis, stránky na internetu, prostě něco, kde se o vlasech, účesech atd. dozvím více, ať už mám aspoň nějaký základ na ten kurz.

Tohle je největší blbost :roll: Pokud to chceš dělat a máš šikovné ruce, zkus to. Mohlo by se ti stát, že si za 10 let budeš vyčítat, že pořád děláš práci která tě nebaví a neudělala jsi nic pro to, aby ses z toho vymanila.
Mrzí mě, jaké máš kolem sebe lidi. Místo toho, aby tě podpořili, tě odrazují :think: Kašli na ně a rozhoduj se podle sebe :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 12:51

Určitě ti to k necemu bude, ať už jde treba jen o dobrý pocit, že jsi něco dokázala a že tě to bude bavit.. A přesně tak jako kadernice se dnes spíš už uplatnis tak, že budes chodit strihat a barvit holky doma nebo delat účesy na svatby a pod :) Já jsem též na mateřské a az mala trochu povyroste vrhnu se taky na nejak kurz :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 12:55
@kattkka píše:
Chces pravdu? Rekvalifikace kadernice ti bude k nicemu. Teta treba s rekvalifikaci neprijima protoze neumi chytnout ani nuzky.
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: pravda strihni neni problem ale barvit se za tu chvilku fakt nenaucis.to se uci kadernice celej zivot
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.15 13:00
@lauraka píše:
Ahoj, moje znama udelala totez co mas v planu ty a dodnes to povazuje za svoje nejlepsi zivotni rozhodnuti. Pracovala jako prodavacka v uzeninach, udelala si rekvalifikaci na kadernici a je velmi spokojena. Ma vyhodu, ze bydli v rodinnem dome, kde si zaridila vlastni kadernictvi, takze neplati najem a je panem sveho casu. Kadernici se venuje od cca 40 let a dnes ji je 56 a porad ji to slape a velmi slusne vydelava.

Aha:) takže sis myslí, že je možné v tomhle oboru začít úplně od základů (i když teď ještě neumím vůbec nic) i když už mi není 20 a být v tom dobrá? Samozřejmě vím, že to chce spoustu hodin praxe a snahy, ale baví mě to a chci si za tím jít. No ale bojím se trochu toho, že když zákaznice uvidí starší kadeřnici a bez praxe, že nebudou mít důvěru, objednat se, nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.8.15 13:03

No a myslíte, že se s tím na malém městě uživím na plný úvazek? Mám kamarádku kadeřnici, která to dělá jen na půl úvazku a zbytek musí makat v jedné firmě. Ze začátku bych taky místo měla jisté, i kdyby na ten půl úvazek, ale jde mi o to, jestli a za jak dlouho bych tak byla schopná s kurzem si zavést své vlastní kadeřnictví a být v tom opravdu dobrá?

• Nahlásit
  • Citovat
2842
17.8.15 13:07

V 35 letech nejsi vubec stara :-) Nekteri v tomhle veku zacinaji studovat dalkove i VS. Pokud te to bavi a chces to zkusit, jdi si za svym. Do kramu se muzes vratit vzdycky. Pokud budes dobra, zakaznice si najdes, nikoho nezajima, zda mas ucnak kadernice nebo rekvalifikaci, dulezite bude co jim vytvoris na hlave. Ono je i mnoho vyucenych kadernic a strihaji hrozne, podle me to je spise v sikovnosti nez v te skole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
17.8.15 13:07

Z osobní zkušenosti můžu říct, že závisí spíše na šikovnosti a počtu ostříhaných hlav než na tom, jestli má dotyčná učňák a nebo rekvalifikaci.
Ono i když vyjde holka z učňáku, tak ve většině případů neumí téměř nic a prostě se musí sama vypracovat (Ideálně pod někým, kdo je v oboru dobrý a od koho to může okoukat. Nicméně když je člověk levý a nemá k tomu talent, tak mu ani to nepomůže).
Ale spíš bych se zamyslela nad tím, jestli to má perspektivu - kunkurence je velká, kadeřnic je jak máku a málokterá si vydělá alespoň to, co dostane jako prodavačka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
17.8.15 13:09
@Anonymní píše:
No a myslíte, že se s tím na malém městě uživím na plný úvazek? Mám kamarádku kadeřnici, která to dělá jen na půl úvazku a zbytek musí makat v jedné firmě. Ze začátku bych taky místo měla jisté, i kdyby na ten půl úvazek, ale jde mi o to, jestli a za jak dlouho bych tak byla schopná s kurzem si zavést své vlastní kadeřnictví a být v tom opravdu dobrá?

Záleží kolik je v místě kadeřnic a hlavně, jestli máš své vlastní prostory. V případě, že budeš někde v nájmu, se tím uživit moc nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
17.8.15 13:10

Ja teda neznam chudou kadernici, ktera pracuje sama na sebe a neplati najem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 13:11

Řekla bych, že na malém městě to pujde aj lepe než ve velkém, kadeřnictví na každým rohu… Když budeš mít kadeřnictví nikdo se ptát nebude zda jsi vyučená nebo máš rekvalifikaci a když uz jseme u toho tak na 3letem ucilisti, prvni rok jen umyvas vlasy, ve druhaku pánske ucesy a neco malo z damskych a az ve tretaku se poradne dostanes k praci.. Rekla bych ze kdyz delas rekvalifikaci pristupujes i zodpovedneji k praci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama