Rentgen a těhotenství

Anonymní
1.2.21 22:18

Rentgen a těhotenství???

Zdravím. Mám dotaz byl někdo ná rentgenu v raném těhotenství? Já dnes byla na rtg kvůli otoku v kolenu. Těhotná nejsem před 3 dny jsem si dělala test protože se opozdila menstruace, ale test byl negativní. Když se řekla Dr. že ta možnost těhotenství tam je, ale test byl negativní tak to bral jako že nejsem a na rtg jsem šla přes to. Ale mám divný pocit, bojím se. Říkám si, co když jsem a ještě se to na testu neukázalo. Za miminko bych byla moc ráda, ale co teď? Co všechno se může stát? Je tu někdo kdo byl na trg a přesto se narodilo zdravé miminko?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
571
1.2.21 22:31

,,Miminko" by zatím bylo jen pár rychle se dělících buněk. Vývojové vady by z toho určitě nebyly, spíš by rovnou zaniklo celé a ty bys o tom nevěděla, měla bys jen zpožděnou MS. Tzn. buď se dostaví menzes, nebo budeš mít s největší pravděpodobností zdravé dítě. A jen teoreticky, pokud jsi test dělala správně, 3dny po očekávané MS už jde většinou opravdu něco vidět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 22:39

To je zvláštní, byla jsem teď přesně ve stejné situaci a doktor mi odmítl RTG udělat jen tak, musela jsem nejdřív na odběr krve kvůli těhotenskemu hormonu hcg, ukázalo se, že těhotná nejsem, tak jsem na RTG mohla jít. Prý by mě tam pustil jen tak pouze, pokud by těhotenství nebylo chtěné, jinak je to prý riziko. Taky se přikláním k tomu, že v tomto období je to všechno nebo nic, buď to odejde samo nebo vydrží. Ale těhotná být nemusíš, já mám hormonální nerovnováhu a proto velmi nepravidelnou menstruaci.

• Citovat
  • Nahlásit
571
1.2.21 22:42
@Anonymní píše:
To je zvláštní, byla jsem teď přesně ve stejné situaci a doktor mi odmítl RTG udělat jen tak, musela jsem nejdřív na odběr krve kvůli těhotenskemu hormonu hcg, ukázalo se, že těhotná nejsem, tak jsem na RTG mohla jít. Prý by mě tam pustil jen tak pouze, pokud by těhotenství nebylo chtěné, jinak je to prý riziko. Taky se přikláním k tomu, že v tomto období je to všechno nebo nic, buď to odejde samo nebo vydrží. Ale těhotná být nemusíš, já mám hormonální nerovnováhu a proto velmi nepravidelnou menstruaci.

a taky to byl RTG kolene? Jestli to není částí těla, podle čeho se rozhodují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1199
1.2.21 22:43

Tak rentgen kolene míří na koleno a zbytek je odstíněn, ne? Mně jednou říkala gynekoložka, že to, že rentgen škodí, pochází tak z těch šedesátek, kdy opravdu škodil, že dneska už do zdaleka není tak ostrý. Vyprávěla mi příběh své pacientky, která měla zlomeninu pánve, tudíž milion rentgenů přímo na pánev. Pak k ní přišla, že od úrazu ještě neměla menzes, a ono to bylo proto, že byla ve čtvrtém měsíci, Díte zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
1.2.21 22:52
@Anonymní píše:
Zdravím. Mám dotaz byl někdo ná rentgenu v raném těhotenství? Já dnes byla na rtg kvůli otoku v kolenu. Těhotná nejsem před 3 dny jsem si dělala test protože se opozdila menstruace, ale test byl negativní. Když se řekla Dr. že ta možnost těhotenství tam je, ale test byl negativní tak to bral jako že nejsem a na rtg jsem šla přes to. Ale mám divný pocit, bojím se. Říkám si, co když jsem a ještě se to na testu neukázalo. Za miminko bych byla moc ráda, ale co teď? Co všechno se může stát? Je tu někdo kdo byl na trg a přesto se narodilo zdravé miminko?

Tak já měla slabě pozitivní tt až 6-7 den po vynechání MS, do té doby nic. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
1.2.21 23:01
@Elea9 píše:
Tak já měla slabě pozitivní tt až 6-7 den po vynechání MS, do té doby nic. :think:

jasně, tam je hodně faktorů, sama to teď vidím na sobě, jeden měsíc mám ovulaci 21. den cyklu a druhý měsíc 29. den. Kdybych nevěděla, kdy tu ovulaci mám, tak bych u toho druhého cyklu taky čekala na čáru déle. Proto jsem napsala většinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
1.2.21 23:03

Tak si udelej jeste test ne? Ted se zbytecne stresujes kvuli necemu, co vubec neni nutny…kdyz bude test pozitivni, tak to pak muzes resit, treba na gynde…kdyz bude porad negativni, tak tehotna nejsi a zbytecne resis :nevim:…ale obecne, vadil by treba rentgen patere, panve, hrudniku…koleno, kotnik a treba zuby uz pry nevadi, to mi rikala geneticka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19664
1.2.21 23:23
@Melodie91 píše:
Tak si udelej jeste test ne? Ted se zbytecne stresujes kvuli necemu, co vubec neni nutny…kdyz bude test pozitivni, tak to pak muzes resit, treba na gynde…kdyz bude porad negativni, tak tehotna nejsi a zbytecne resis :nevim:…ale obecne, vadil by treba rentgen patere, panve, hrudniku…koleno, kotnik a treba zuby uz pry nevadi, to mi rikala geneticka

Já teda měla za to, že pokud se rentgenují třeba zuby, tak tam mají ty vesty, aby to záření pochytaly. Stejně tak u toho kolena. Pokud si zakladatelka nebyla jistá, tak přes ni mohli dát tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6397
1.2.21 23:46
@Anonymní píše:

Jednou jsem potkala maminku, která prý nevěděla do 4. měsíce, že je těhotná. Byla dokonce v časném stádiu těhotenství na operaci pod narkózou. V kočárku měla krásné, zdravé, šikovné dítě. Jen říkala, že ji celé těhotenství více hlídali a dítě pak první půl rok taky. Tak zbytečně neplas. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
2.2.21 00:24

Bud nejsi tehotna nebo pokud jo tak to ani neni miminko, je to takove nic…proste jenom par bunek ktere i pokud odjedou nic se nedeje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 02:11
@beneskat píše:
a taky to byl RTG kolene? Jestli to není částí těla, podle čeho se rozhodují

Taky to bylo koleno, zpoždění menstruace jsem měla víc jak týden.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 18:30

Holky tak nic. Dnes přišla menstruace :(
Asi to tak mělo být. Třeba se poštěstí příště, jinak moc děkuji ☺️

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie