Řešíte parfemaci v kosmetice?

3103
28.8.21 16:10

Řešíte parfemaci v kosmetice?

Ahoj :mavam:

V poslední době mi přijde, že je v kosmetice trend řešit parfemaci a aby v ní ideálně žádná nebyla. Já osobně nemám citlivou pleť a nikdy jsem si na sobě jakéhokoliv podráždění nevšimla. Kolem sebe taky neznám nikoho s tímto konkrétním problémem a tak se chci zeptat ostatních na tuhle problematiku.

Je to opravdu taková díra na trhu a tak rozšířený problém, aby se to všude tak démonizovalo? :think: Samozřejmě jsem ráda, že pro skupinu lidí co ji nesnesou je konečně alternativa. Jen mi připadne, že u spousty kosmetiky to je aktuálně takový trendy buzzword, kterým si omlouvají jinak celkem nic moc složení.

Budu ráda když se podělíte se zkušenostmi. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22124
28.8.21 16:13

Řeším jí pouze tehdy, když je mi nepříjemná, to už si stejný výrobek nekoupím, jinak ne. Naopak mám ráda, když produkty hezky voní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25176
28.8.21 16:18

Jak kde, když je to jemné, tak mi to tak nevadí, ale většina věcí je až moc a jak si na sebe člověk napatla víc věcí, tak se to pak tluče. Navíc já teda citlivou pleť mám a raději volím bez té parfemace, abych si pleť zbytečně nedráždila. Ale záleží co máš třeba na mysli za kosmetiku, v tomhle jsem raději minimalista a volím raději nějaké přírodní produkty v nezbytném množství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3103
28.8.21 16:22
@Kriss Tina píše:
Jak kde, když je to jemné, tak mi to tak nevadí, ale většina věcí je až moc a jak si na sebe člověk napatla víc věcí, tak se to pak tluče. Navíc já teda citlivou pleť mám a raději volím bez té parfemace, abych si pleť zbytečně nedráždila. Ale záleží co máš třeba na mysli za kosmetiku, v tomhle jsem raději minimalista a volím raději nějaké přírodní produkty v nezbytném množství.

Myslím tím konkrétně věci v péči o pleť obličeje. Krémy, tonika atd.
Poslední rok a možná i déle vidím na youtube a obecně soc. médiích přímo křížovou výpravu proti parfemaci. Tak by mě právě zajímalo kolik procent populace to vážně ocení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
28.8.21 16:24

Když je parfemace jemná a hezky voní tak to mám ráda. Když sáhnu někdy po nějakém produktu co mi přijde až moc výrazný znovu nekupuji. Jinak mám taky citlivou pleť a zatím bez problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25176
28.8.21 16:26

@Parninas aha, já teda na obličej nic takového nepoužívám, myju čistou vodou a krém nanesu občas, když si vzpomenu a to mám přírodní bez parfemace :D mě většinou vadí i třeba sprchové gely, výrazné šampony atak. Když si pak umyta a namatlana lehnu do postele a cítím ty vůně, zvedá se mi žaludek :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4104
28.8.21 16:26

Urcite mas pravdu, vzdycky je nejaky trend, prodejni klicove slovo, a tohle je vedle eco-, green-, tradični-, domaci-,…, dalsi z nich.

Kazdopadne, ja jsem rada, protoze citlivou plet mam, spis alergickou a atopickou, takze cim min toho tam je, tim pro me lepsi :roll: takze Rituals je pro me guilty pleasure

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4104
28.8.21 16:28
@Parninas píše:
Myslím tím konkrétně věci v péči o pleť obličeje. Krémy, tonika atd.
Poslední rok a možná i déle vidím na youtube a obecně soc. médiích přímo křížovou výpravu proti parfemaci. Tak by mě právě zajímalo kolik procent populace to vážně ocení.

No, tak to mam La Roche Possay Sensitive. Drahy jak čert a vubec to nevoni :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5821
28.8.21 16:29

No, někomu to fakt vadí..
většinou kvůli citlivosti, nebo se mu prostě konkrétní výrobek hodí složením, ale nesedí mu právě ta parfemace…
já teda na vůně obecně „trpím“, takže to mám opačně - přípravky BEZ parfemace mne prostě nikdy nemohou nadchnout a nenadchnou,
protože když už se něčím patlat, tak si to chci užít všemi smysly, včetně vůůůně :dance: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6282
28.8.21 16:31

Pouzivam primarne nontoxic a prirodni kosmetiku/cistici prostredky a tam se klasicka parfemace nedava. A vubec mi nechybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
28.8.21 16:32

Mně třeba u některých výrobků ta parfemace taky vadí, třeba nesnesu oblečení vyprané v Arielu, to je strašně výrazné. A u některé kosmetiky (např Lóreál) mi to nevadí kvůli pokožce, ale ta vůně mi dráždí nos..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5821
28.8.21 16:36

@Salome123 ;) JJ, zrovna Loreal parfemuje docela intenzivně,
proto ho miluju :lol:
i vyšší řady Nivea parfemují dost, ale je to taková ta strašně moc příjemná „mýdlová“ vůně, tu mám moc ráda od mala, takže Niveu vlastně obecně kupuju hlavně kvůli vůni (sprcháče a spol.),
ale znám dost žen, které fakt parfemace dráždí.. třeba manželova máma zrovna tu Niveu vůbec nesnese, má na ni i reakci a říkala, že jí dokonce „smrdí“ ;)
zrovna s ní jsme se ale třeba shodly na Ryoru, který moc neparfemuje - je střídmý a přírodní - a nevadí ani jí, ani mně… (no přidat by trošku mohli.. :lol: :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3103
28.8.21 16:38
@FlorenceF Jenkins píše:
Urcite mas pravdu, vzdycky je nejaky trend, prodejni klicove slovo, a tohle je vedle eco-, green-, tradični-, domaci-,…, dalsi z nich.Kazdopadne, ja jsem rada, protoze citlivou plet mam, spis alergickou a atopickou, takze cim min toho tam je, tim pro me lepsi :roll: takze Rituals je pro me guilty pleasure

Mě to prostě rozčiluje, že si hledám review nějaké kosmetiky, poslechnu si jak to má super složení a výborně funguje na ten a ten typ pleti, ale doporučit ji nemůžou protože ji nesnesou lidi citliví na parfemaci. No tak ji nebudou používat, svět nespadne. :cert: Pak spousta novějších produktů mají už od začátku nálepku blbého produktu kvůli tomu, že ji nemůže používat třeba 5% populace. :roll:
Tyjo já s akneózní mastnou pletí se taky nebudu vztekat, že nemůžu používat produkty například pro suchou zralou pleť. :mrgreen:

Ale jsem samozřejmě ráda, že se i na produkty pro tyhle specifické typy pleti myslí. Jen mi to připadne, že je to kolikrát vyhnané do docela absurdna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4104
28.8.21 16:42
@Salome123 píše:
Mně třeba u některých výrobků ta parfemace taky vadí, třeba nesnesu oblečení vyprané v Arielu, to je strašně výrazné. A u některé kosmetiky (např Lóreál) mi to nevadí kvůli pokožce, ale ta vůně mi dráždí nos..

Presne. Ty praci prasky jsou uplne silene. Potkam v lese lidi a za nima se tahne nejakej Lenor :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.21 17:37

Já používám krémy na obličej od své kosmetičky jsou to japonské krémy sice dražší, ale vydrží dlouho a jsem spokojená.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat