Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ano, kominící povinní jsou.
Jak je to s revizema to nevím, ale „vím o závadách, ale nechci je odstranit“ - pěknej přístup, až se pak něco stane… ![]()
@Anonymní píše:
Otázkou je, co to jsou za závady, které je potřeba řešit „bouráním“ - co to tak trošku rozepsat? Ono 10 let to může být ok, ale co když závada je opravdu taková, že by za rok, dva mohla ohrozit bezpečnost bydlení v domě? ![]()
U nás dělali revize pouze kontrolou plynového potrubí, zda neuniká někde plyn, jako závada bylo stanoveno vyměnit přívodní hadici ke sporáku (což byla otázka cca hodiny času a asi 1500 kč se zárukou na 10 let).
U nás zrovna nedávno byl revizák. Co nevadilo loni, letos vadí
Plus je teď nové nařízení že musí vyměnit všechny ty trubky, to se bude příští rok. Osobně si myslím, že plyn je celkem mrcha takže bych neriskovala. stačí koukat na zprávy kolik lidí ročně umře.
Jinak nechápu co by se mělo bourat
taky bydlím ve starém domě a jediné co chtějí jsou díry ve dveřích.
Ano plyn je mrcha, taky to neberu na lehkou váhu a nechci, aby se něco stalo. Ale něco mi přijde přitažený za vlasy a hlavně každý rok tvrdí každý něco dalšího… kominík řekne nepoužívat, revizák demontovat… kdybych měli být revize v domech, tak nevyhový nic.
Chtěla jsem jen vědět, zda je revize plynu v bytě povinná, co jsem našla tak ne. Ale třeba se to měnilo
mě jde jen o to, že to stojí peníze a za ty peníze mi mohl můj servisák vyčistit kotel a zkontrolovat spotřebiče. Takhle mám jen papír co nesmím mít. Nepotřebuju papír, že si mám nechat vyčistit kotel, to vím i bez něho.
Jde mi i o to, že náš výbor dělá vše co mu kdo nakuká a nic neví o právech a zákonech a mě to už přestává bavit, tak bych chtěla vědět jak je to jinde, kdo vlastní byt.
@Anonymní píše:
Jde mi i o to, že náš výbor dělá vše co mu kdo nakuká a nic neví o právech a zákonech a mě to už přestává bavit, tak bych chtěla vědět jak je to jinde, kdo vlastní byt.
Myslím si, že do výboru můžeš jít ty a výbor se volil. (Nebo jak to přesně je.) Stejně tak se o tom, co se bude dělat hlasuje.
Tak u nás chodí kontrola plnových spotřebičů každý rok. Očuchají všechny spoje, hadice a zapíšou hodnoty. To jim já pak podepíšu.
Teď nás tedy buzerují těmi průduchy, ještě loni to nevadilo. Pod dveřmi je fuka dost velká. V koupelně kde je karma, je i poměrně velký větrák do světlíku.
Kominíci chodí taky každý rok, vytáhnou trubku(vyčistí, tzn. vyklepnou bordel do kýble) a jdou pryč.
Bydlím v městském bytě, takže musím poslouchat bytový podnik.
A i kdyby byl byt můj, tak jsem ráda že přijdou a zkontrolují. Ono i ty hadice a přívody stárnou a jeden rok nic unikat nemusí a druhý rok už může.
Anonymní:
A co konkrétního za závady tam vypsali???
Jinak členové komise SJV se volí, pokud s něčím co se rozhoduje nesouhlasíš, na schůzích máš možnost se k tomu vyjádřit, pokud máš pocit, že ti je způsobena újma či společenství nefunguje jak má, máš možnost podat podnět k prošetření.
My máme družstvo, kde jsou pravidelné schůze, termíny a časy jsou na vývěsce a každý z družstevníků má možnost kdykoliv se zúčastnit a argumentovat.
U nás v domě chodí revizák každý rok - zkontroluje těsnost spojů, trubek i hadice, zda někde neuniká plyn (máme jen sporák). Pokud je v bytě kotel na topení a teplou vodu, holt riziko úniku je větší a víc se to hlídá.
Dobrý den, předem se omlouvám, za anonymitu…
Jsem majitelka bytu v osob. vlastnictví a co jsem vyčetla, tak dle zákona není povinná revize plyn. spotřebičů v bytě. Jen ve spol. prostorech. Jde o to, že mi volali z našeho domovního výboru, že bude revize (já v nevědomosti jsem je tedy pustila do bytu, protože jsem předpokládala, že to musí být), samozřejmě tam našel závady, které já tedy nemíním odstranit, protože 10 let to nikomu nevadilo a teď je podle nových předpisů vše na zbourání!!! Což mi přijde divné, v domě to taky nikdo neřeší, přeci si každý rok nebude něco vybourávat… vždyť by nevyhověl žádný starý dům!!! Tak by mě jenom zájímalo, kdo tomu rozumí, jestli tedy mám povinnost revize nebo ne. Pak ještě chodí kominíci(což si myslím, že je povinné).
Moc děkuji.