RIAPS - psychické zhroucení

Anonymní
29.6.19 08:16

RIAPS - psychické zhroucení

PS: Jsme muž, připadám si trapně, ale prosím o reakci, radu. Píši i anonymně.

Potřebuji poradit, včera jsem byl v Praze v RIAPSU. ( krizové centrum)
Mám ženu - 37.let, která má již několik let psychické problémy, sice chodí do práce, ale o víkendu třeba jeden den jen proleží, prospí atd.( chodí na psychiatrii, psychologovi, bere léky Itaken)
Navíc je velmi žárlivá, nemá sebevědomí, pořád řeší kraviny a mě už to pomalu z ní hrabe. Dřív byla v pohodě, poslední 3 roky se to velmi zhoršilo.
Minulý rok jsem jí dotáhnul ke své psychiatričce a ta jí zvýšila léky. Jelikož jsem se chtěl něco dozvědět více, tak jsme se tady na FB dal do různých skupin a přečertl knížkay, jak jí pomoci.
Dokonce jsem se s jednou holkou setkal osobně. Ona měla taky problémy, tak jsme vše probraly osobně, bohužel žena to naše setkání přišla a strašně na mě řvala, nadávala mi a pořád mi to vyčítá, že se němám s jinými ženami stýkat či psaát na FB, Mesengru apod. Že to vidí jako nevěru, podvod apod. ( nikdy jsem nebyl ženě nevěrný)

Asi před týdnem mi vzala v noci, když jsme spal mobil a začala tam řešit, co tam mám za kontakty. Já to mám tak, že mám kontakty v GOOGLU a jsou tam i čísla stará klidně 18.let, jelikož se mě to podařilo přesunout z outlloku.
V noci mě vzbudila a ptala se mě na kontakty žen, kdo to je, co je to za číslo. Jde o čísla spolužaček, spolužáků ze základní a střední školy, případně známých, telefony z vizitek banky apod.
Telefon mi vzala, že ján ji prý do telefonu taky lezu a ona se může podívat co tam mám. Já do jejího telefonu jdu, jen když mě požádá nainstalovat aplikaci apod.
Následně projela Mesenger a ptala se mě, proč si tam píšu s nějakou ženskou ze skupiny o ekzému
( já jsem v té skupině, mám ekzém), dále o psychických problémech mé ženy a také o bylinkách. Někdy mi tam psaly ženy, někdy muži.
Následně zjistila, že jsme asi před 8 lety ( před svatbou, to jsem se znali asi pár měsíců), kdy jsem byl na srazu s jedním mým kamarádem, kde bylo více lidí, tak jsem psal některým z přítomných mužů a žen na FB na zeď, že se setkání bylo super, že se moc těším na další a, že ji tom všem slušelo. Jedné jsem napsal, že byla fajn a že jí to moc sexy slušelo. Nic víc.
V tom okamžiku a to byla půlnoc začala na mě žena řvát, vrazila mě několik facek, začala mě škrtit silně na krku, kopala do mě, silně mě nadávala – ty hajzle jeden, ty zmetku, takhle jsi mi byl nevěrný, tobě se to všechno vrátí, přeji ti všechno nejhorší, takhle mě podvádět a psát si s jinými ženami či lidmi na FB či MS. Vrazila mě facku a chtěla ať vypadnu spát do jiné místnosti.
Okamžitě to volala telefonem své mámě a sestře, aby veděli co se děje, jaké jsem lhář, nevěrníkm a začala u toho brečet a strašně mě pomlouvala.
Pak řešila, koho mám v přátelích na FB a proč. A řekla třeba: Tobě se takhle kolegyně líbí, vždyť má tmavé oči a vypadá, jak blbka, takové se ti asi líbí, více než já. Já jsem se ti nikdy nelíbila.

Druhý den říkala, že nevěděla, co pod práškami dělala, že by radši skočila z okna.

Dokonce jsem měl přes týdnem v sobotu svátek a nic jsem nedostal, ani mě nepopřála, včetně její rodiny. A taky nebude vařit, ať mi vaří ženy z Facebboku, když si s nimi píšu.
To samé, ať na dovolenou jedou s tebou, ty krávy ( ženy) z diskuzí, ty jim věříš, než mě. Já s tebou nikam nepojedu.

Včera jsem po práci šel do Prahy okamžitě do RAIPSU k psycholovi, neboť jsem se zhroutil. Tam mě doporučili zajít co nejdříve do manželské poradny, budu tam mít u nich ještě 5× termínů u psychologa a v případě potřebu můžu přijít kdykoliv. Musí mi prý pomoci, co dál. ( rozvod)
Jinak jsme bezdětný a děti bych moc chtěl.

V dalších dnech mi pořád opakuje, jak jsem jí jen ublížil a pořád lžu. Není pomalu chvilka, kdy by to neřešila a je to unavující.
Když řeknu o rozvodu, tak řekne, že se nechce rozvádět.

Dnes si zase prohlížela kontakty v mém telefonu a ptala se, kdo je to tam všechno za jména a zda si s někým píšu.
Dnešní celou noc nespala a dnes zase spí odpoledne, že ji prášky na psaní nepomáhají.

Mě pořád říká, že já si stejně žádnou ženskou nenajdu, že o mě nebudu nikdo stát. Nedokážu posoudit, ale mám vlastní byt, práci a jsem hodný a nemám dluhy atd. Prostě normální chlap.
Tím mě dost ponižuje.

Je mi to trapné, tohle psát, ale potřebuji se někomu svěřit.
Co na to říkáte?
Jak zase reagovat, pokud mě začně něco vyčítat?

Díky za reakce

Příspěvek upraven 06.07.19 v 13:17

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25151
29.6.19 08:20

Jestli nemáte děti, tak se rychle rozveď..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26297
29.6.19 08:22

I když je psychicky nemocná, do poradny bych nešla, ale rovnou řešila rozvod.
Sám máš psychické potíže a některé nejspíš i kvůli ní, tak proč si někým takovým nechat otravovat život. Zničí tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
29.6.19 09:00

Je minimálně chorobně žárlivá, ale spíš taky psychicky nemocná. Tohle už silně překračuje hranice normálnosti či odchylky. Měla by začít pravidelně chodit k psychiatrovi a léčit se. žít v takovém vztahu je peklo…já bych to nedala a odešla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2629
29.6.19 10:16

Rozvedla bych se. Takhle se nechová normální 37letá žena. Pokud chceš z toho života ještě něco mít. Předpokládám, že nemáte děti a pokud by jsi je chtěl, tak s touhle ženou opravdu ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Angharadd
29.6.19 11:10

V tomto případě bych se opravdu rozvedla. Žena se se bou očividně sama nic dělat nechce, náhled na svou nemoc nemá, za vše můžeš ty. Tak na co čekat, až tě úplně zničí?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14595
29.6.19 16:05

Není proč se cítit trapně, napak svouji ne úplně jednoduchou situaci řešíš věcně a správně.

To jak se tvoje žena chová, tak na to nemá nejmenší právo. To že má někdo psychické obtíže, tak vážně neznamená, že má najednou nárok narušovat cizí soukromí a nebo fyzicky útočit.

Její současná léčba evidentně nezabírá - být na tvém místě, tak bych ji tlačila do toho aby nastoupila buď do stacionáře a nebo do lázní s indikací psychických nemocí a objednala vás dva do párové terapie po té co se vrátí stabilizovaná buď ze stacionáře a nebo z těch lázní - jeslti je přes rok v intenzivní ambulantní léčbě - jak u psychiatra, tak u psychologa, tak by měla mít nárok minimálně na příspěvkovou úhradu, tipuju že i na plné hrazení pojištovnou.

Dobré stacionáře mají v Esetu - začínají v září. NEdivila bych se, kdyby se u tvé ženy našla i nějaká nálepka z oblasti poruch osobnosti - na ty je zrovna eset dobrej.
http://www.klinikaeset.cz/…stacionar-2/

její ošetřujíc psychiatr ji může domluvit stacionář v NUDZu¨

https://www.nudz.cz/…uchy/profil/
@Angharadd píše:
V tomto případě bych se opravdu rozvedla. Žena se se bou očividně sama nic dělat nechce, náhled na svou nemoc nemá, za vše můžeš ty. Tak na co čekat, až tě úplně zničí?

Jeho žena se léčí, evidentně holt nastalo horší období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Angharadd
29.6.19 21:20
@Ou píše:
Jeho žena se léčí, evidentně holt nastalo horší období.

Pravda, píše, že kromě léků chodí i k psychologovi. Nebudu hodnotit, zda se žena snaží dostatečně, sama mám podobné problémy a vím, že to není jednoduché ze strany postiženého. Ale tahle situace, co popisuje zakladatel, mi přišla pro něj už opravdu hodně na budku, proto jsem radila raději rozvod. Ale já jsem já, on se stejně musí rozhodnout sám. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4429
29.6.19 21:26

Nebudu tě hned nabádat k rozvodu, ale tvoje žena má závažný problém, který je potřeba řešit, jinak váš vztah prostě nemůžeš přežít. Domluvila bych si schůzku s jejím psychiatrem a psychologem, myslím, že by potřebovala hospitalizaci nebo nějakou intenzivnější léčbu. Souhlasim s @Ou . Jinak strašně záleží na tom, jestli s ní chceš být. Bude to i tak běh na dlouho trať, s poruchou osobnosti, kterou dost možná má, se můžou různé propady opakovat. Ale pokud ten vztah za to stojí, tak se dá zvládnout téměř vše. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pavelka777
6.7.19 13:20

Už jsem volal k její psychiatričce, v příštím týdnu tam jdu. Ještě zkusím napsat její psycholožce, ale ta mě prý vzíz nemůže, jelikož má v péči mojí ženu. Jednou jsem to zkoušel.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.19 13:22

Ano, děti nemáme, to je pravda. Horší je, že ona rozvod nechce a bude se tomu velice bránit.

• Citovat
  • Nahlásit
pavelka777
6.7.19 13:23

Přesně tak, je chorobně žárlivá. Já už nemám sílu, to vůbec dávat. To budu radši sám.

• Citovat
  • Nahlásit
9.7.19 12:55

Bohužel máme něco podobného v rodině a je to strašné. Takový člověk si vůbec neuvědomuje, jak ničí své okolí. Pokud ještě nemáte děti, tak radím z takového vztahu utéct, děti by byly chudáci a vy taky. Takhle by to bylo jen peklo a peklo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama