Ricinový olej - lněný olej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Šouminka
Kecalka 182 příspěvků 06.08.18 16:06
Ricinovy olej-lneny olej

Moc prosim o radu
Uz par dni prenasim a ceka me opet vyvolani. Dole je vse nachystane, jen se miminku proste nechce ven
Chtela jsem zkusit ricinovy koktejl, ale nemohu ho nikde sehnat. Ale bylo mi receno, ze pry lneny olej je skoro to stejne.
Nemate nekdo prosim zkusenost misto ricinu-lneny olej? A jestli to zabralo.
 Dekuji

Reakce:
jege
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 06.08.18 16:13

Ricínový olej koupíš v lékárně, ale jenom na vnější použití, pokud řekneš, že to chceš vnitřně jako třeba projímadlo, tak Ti ho asi nedají, protože prý může být jedovatý a to si nikdo nelajzne. V minulosti se ale jako projímadlo běžně používal.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ricinový_olej
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ricin

Tableta
Závislačka 4238 příspěvků 06.08.18 16:40

Ricinový olej je výhradně na vnější použití! Je to jedovatý, takže porod se vyvolá tím, že když ho užiješ, přiotrávíš se a tělo se proto snaží vypudit dítě. To chceš? :?

jege
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 06.08.18 16:50

@Tableta Zas tak strašný to nebude, v minulosti se ricínový olej hodně využíval i vnitřně a neslyšel jsem o případu, že by se jim někdo otrávil …

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >