Reklama

Ricinový olej - lněný olej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šouminka
Kecalka 179 příspěvků 06.08.18 16:06
Ricinovy olej-lneny olej

Moc prosim o radu
Uz par dni prenasim a ceka me opet vyvolani. Dole je vse nachystane, jen se miminku proste nechce ven
Chtela jsem zkusit ricinovy koktejl, ale nemohu ho nikde sehnat. Ale bylo mi receno, ze pry lneny olej je skoro to stejne.
Nemate nekdo prosim zkusenost misto ricinu-lneny olej? A jestli to zabralo.
 Dekuji

Reklama

Reakce:

jege
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.08.18 16:13

Ricínový olej koupíš v lékárně, ale jenom na vnější použití, pokud řekneš, že to chceš vnitřně jako třeba projímadlo, tak Ti ho asi nedají, protože prý může být jedovatý a to si nikdo nelajzne. V minulosti se ale jako projímadlo běžně používal.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ricinový_olej
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ricin

Tableta
Závislačka 3962 příspěvků 06.08.18 16:40

Ricinový olej je výhradně na vnější použití! Je to jedovatý, takže porod se vyvolá tím, že když ho užiješ, přiotrávíš se a tělo se proto snaží vypudit dítě. To chceš? :?

jege
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.08.18 16:50

@Tableta Zas tak strašný to nebude, v minulosti se ricínový olej hodně využíval i vnitřně a neslyšel jsem o případu, že by se jim někdo otrávil …

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama