Dceřin večerní rituál - myslíte, že jde o obsesivní chování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 22:27
Ritual nasi dcery

Ahoj, jdu si k vam pro radu jestli je to normalni. Male funguje fantazie, a i z pohadek co vidi v televizi ma strach jit spat. Takze usina pri lampicce. A ted, uz asi treti mesic mozna dele ma ritual, kdy se me pta jestli ji reknu az pujdu spat a az zhasnu lampicku. Rikam jo, a ona nezapomenes? Rikam ne. Jenze ona je schopna se me takhle zeptat 5× nez usne :zed: nekdy je to na me uz moc. Nesmim jit spat driv nez ona, to je pak zle. Vzdy ji uklidnuju ze, nez zalezu do postele a zhasnu ona uz davno spi. Chapu, ze ji to asi nejak uklidnuje, ze ma jistotu ze neni sama a ze se nema ceho bat. Kdyz se ji zeptam proc to furt opakuje tak rekne ze musi, jinak ze zacna brecet. Nevim, zda je to normalni nebo je to nejake obsesivni chovani?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ennny
Závislačka 3322 příspěvků 21.03.19 22:39

Tak za prvé koriguj na co se dívá a za druhé to dítě chce mít jen jistotu to je špatně?A kolik má roků?

Aduš8
Závislačka 4136 příspěvků 21.03.19 22:40

Já od svých asi čtyř let chodila každý večer kontrolovat, jestli máme zamčené dveře, i když mi to mamka neustále opakovala. Vydrželo mi to do puberty. A jsem(dle všeho) relativně normální :). Prostě se bojí a potřebuje ujištění, že jsi nablízku a může se na tebe spolehnout

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 21.03.19 22:43

Kolik jí je? Pokuď 14, tak asi by to chtělo řešit…

Tichošlápek
Extra třída :D 13697 příspěvků 21.03.19 22:44

Mladší to taky děla, akorát ze nemluví, jen ukazuje na mne, na sebe a na brachu. Proste jsou ještě nejisti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 22:46

Diky..je ji 6 let. Chapu, ze je to kvuli strachu. Sama si pamatuji jak sem se v noci budila rozsvicela lapmpicku. Diky za vase reakce.

Anna766
Hvězda diskuse 76599 příspěvků 21.03.19 22:54
@Aduš8 píše:
Já od svých asi čtyř let chodila každý večer kontrolovat, jestli máme zamčené dveře, i když mi to mamka neustále opakovala. Vydrželo mi to do puberty. A jsem(dle všeho) relativně normální :). Prostě se bojí a potřebuje ujištění, že jsi nablízku a může se na tebe spolehnout
Dělám to dodnes. Kontroluju jestli je zamčeno než jdu spát. Každý den. A jsem dospělá.
@Anonymní píše:
Diky..je ji 6 let. Chapu, ze je to kvuli strachu. Sama si pamatuji jak sem se v noci budila rozsvicela lapmpicku. Diky za vase reakce.

Ta malá se bojí. Nelamej to přes koleno a vydrž. Když ji budeš nutit spát bez světla, na sílu, bude to ještě horší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 23:00

@Anna766 to ja urcite neudelam. Jen sem se lekla toho ujistovani, furt do kola ty same otazky.
Ale kdyz se v noci vzbudi a jde na zachod tak tma ji nevadi, v klidu si lehne zpet do postele a spi. Ani si nerozsvici.

Ennny
Závislačka 3322 příspěvků 21.03.19 23:07

Dcera má 5 let a každý den se mě ptá jestli pro ni přijdu do školky i 3× , pokaždé ji uklidnim že samozřejmě .Ony ty děti fakt chtějí mít jen jasno a nějakou jistotu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 23:09

@Ennny ona mala od malicka ma svoje veci. Jako mala musela mit stejne dlouhe rukavy, jinak byl rev,musela mit stejne utazene boty atd. Na stesti to preslo, ted si je pomalu ani nezapne. Takze spis zamakam na tom, aby se citila vecer v posteli dobre.

Ennny
Závislačka 3322 příspěvků 21.03.19 23:12
@Anonymní píše:
@Ennny ona mala od malicka ma svoje veci. Jako mala musela mit stejne dlouhe rukavy, jinak byl rev,musela mit stejne utazene boty atd. Na stesti to preslo, ted si je pomalu ani nezapne. Takze spis zamakam na tom, aby se citila vecer v posteli dobre.

Tak to máme doma stejného puntičkáře, vítej v klubu ,ale tu naši to ještě nepreslo , chraň tě perun jak ji neladí oblečení a sponky :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 23:16

@Ennny :lol: :lol: nase mala ma i uchylky na vsechny maly predmety a jeleni luje :roll: ale treba neexistuje mikina bez zipu, tu si proste nevezme. Ale s tim puntickarstvim si pekne uzily ucitelky, kdyz mala celou prochazku rvala ale sama si to neupravila. :roll: jenze pak z tchyne vypadlo ze tatinek byl stejnej, nemohl mit jen jednu kapsu na kalhotach, takze mu je dosivala a dost dlouho nosil boty na zip protoze predstava ze ma jednu tkanicku delsi nez tu druhou byla katastrofa. :)

Ennny
Závislačka 3322 příspěvků 21.03.19 23:21
@Anonymní píše:
@Ennny :lol: :lol: nase mala ma i uchylky na vsechny maly predmety a jeleni luje :roll: ale treba neexistuje mikina bez zipu, tu si proste nevezme. Ale s tim puntickarstvim si pekne uzily ucitelky, kdyz mala celou prochazku rvala ale sama si to neupravila. :roll: jenze pak z tchyne vypadlo ze tatinek byl stejnej, nemohl mit jen jednu kapsu na kalhotach, takze mu je dosivala a dost dlouho nosil boty na zip protoze predstava ze ma jednu tkanicku delsi nez tu druhou byla katastrofa. :)

U nás ještě jako velký„bonus“ tvrdohlavá po tatínkovi a abnormálně chytrá na to kolik jí je (moje mamka si vždycky dělá srandu „no ty být donosena tak se narodis už z titulem“) :lol:

princezna pampeliška
Nováček 4 příspěvky 21.03.19 23:26

Syn teď taky najednou nedokáže ve tmě usnout. Musí mít lampičku a usínáčka a stejně na mne několikrát volá,než usne. ..Bojí se i večer na záchod, aby tam nebylo strašidlo.. Též má hodně bujnou fantazii a taky je mu šest.Ale on má teď celkově nějaké ukňourané období…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 23:29

@Ennny :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: to je dobry! Ano, tvrdohlavost ma po me, ale neni to tak hrozny, roste z toho ale cekam co zase prijde jineho :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama