Riziko cukrovky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21.9.21 21:44

Riziko cukrovky

Ahoj, uz asi 4 den mam sucho v puse a chce se mi furt a furt pit, mam i cervene rty, fakt hruza, bracha mi rekl ze to je predcukrovkovy stav. Zitra jdu na krev, chci se vas ale zeptat, jestli to nemuze byt i neco jinyho nez cukrovka a jake mate zkusenosti vy s cukrovkou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15447
22.9.21 06:34

No a na jakou krev vůbec jdeš? Na měření cukru na lačno nebo glykovaný hemoglobin? Doufám, že to řešíš hlavně s praktickou lékařkou a ta také výsledky vyhodnotí a navrhne ti pak další postup léčby či doplňková vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3020
22.9.21 11:53
@Deniskadeniska píše:
chci se vas ale zeptat, jestli to nemuze byt i neco jinyho nez cukrovka a jake mate zkusenosti vy s cukrovkou..
  1. Ano, může např.:

Suchost v ústech (xerostomie)
Nemoci štítné žlázy

Žíznivka (diabetes insipidus) - není to cukrovka, i když název navádí
Chronický stres
Menstruace
Low-carb dieta
Močopudné potraviny

1. Já sám jsem nemocný cukrovkou, zvládám to léky (Stadamet) a samozřejmě dietou.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.21 12:48
@nozu píše:
No a na jakou krev vůbec jdeš? Na měření cukru na lačno nebo glykovaný hemoglobin? Doufám, že to řešíš hlavně s praktickou lékařkou a ta také výsledky vyhodnotí a navrhne ti pak další postup léčby či doplňková vyšetření.
Řeším, mam přinést zitra i moč
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.21 12:48
@Luboš P píše:
  1. Ano, může např.:

Suchost v ústech (xerostomie)
Nemoci štítné žlázy

Žíznivka (diabetes insipidus) - není to cukrovka, i když název navádí
Chronický stres
Menstruace
Low-carb dieta
Močopudné potraviny

1. Já sám jsem nemocný cukrovkou, zvládám to léky (Stadamet) a samozřejmě dietou.

Aha a tvé prvni priznaky cukrovky byli jake?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27938
22.9.21 12:54
@Deniskadeniska píše:

můj taťka má cukrovku asi 15 let, a příznaky neměl vůbec žádné, přišlo se na to při předoperačním vyšetření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3020
22.9.21 14:41
@Deniskadeniska píše:
Žádné, jednou při preventivní prohlídce sestra namočila papírek do mé moči a objevil se černý proužek, tedy je dobré na preventivní prohlídky (všeho druhu včetně zubaře) chodit.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15447
22.9.21 18:03

@Deniskadeniska cukrovka je zákeřná v tom, že první příznaky nemusí být žádné a pokud už něco je, tak je to dost velký problém. Ale také nemusí. Já měla těhotenskou cukrovku v obou těhotenstvích a u prvního jsem měla jen cukr v moči a následně potvrzení zátěžovým testem. U druhého jsem neměla příznaky vůbec žádné a zátěžový test cukrovku i tak odhalil. Zde se dělal preventivně hodně brzo kvůli předchozí diagnóze. Takže bych na tvém místě neplašila dopředu, přestala studovat příznaky a diagnózy na netu a počkala na pořádné vyšetření a výsledky testů. Zrovna cukrovka je typ nemoci, která se dá s velkou dávkou sebekázně a případně za pomoci léků či inzulínu držet pod kontrolou. Máme ji v rodině, táta si píchá inzulín, takže trochu teorie znám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.9.21 08:06

Tak dneska mi delali testy z moce a v moci se cukr nenasel..jenom stopa male krve a ale to pry nic neni :nevim: cekam jeste na vysledky z krve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat