Reklama

Robot nebo domácí pekárna?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 12.11.10 20:08
robot nebo domácí pekárna?

Zvažujeme jestli na Vánoce pořídit robot nebo domácí pekárnu? Co vám přijde lepší a čeho doma víc využíváte. Maso melu minimálně, chci aby to hlavně udělalo těsto, pekárna ho sice i upeče, ale pro mě je to k ničemu, protože potřebuji aby to mělo trochu tvar a ne z toho byla cihlička, kterou nemůžu dát hostům na stůl. Jaké jiné využití má v domácnosti robot? mám strach aby jsem do něj nedala 5000 a neležel mě doma. Je dobrý mít doma robot když máte malé dítě?
Potom by jsem byla ráda za tipy robotů a pekáren, který máte doma a jste s nima spokojený ať vím kterým směrem se ubírat :palec: děkuji

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 12.11.10 20:16

Ahoj. Předně gratuluju (ses ani nepřišla pochlubit, že končíš s hubnutím a začínáš tloustnout :lol: ) :kytka: .

Já osobně mám robota akorát na bramborovou kaši, ale když ji dělám jen pro sebe a Anežku, tak ho nevytahuju a dělám jen s rozšťouchanými bramborami (z lenosti). Kaše z robota je krásně jemňoučká.

Pekárnu užívám dost často, peču v ní zatím jedině chleba a jeho tvar mi nevadí. Pečením chleba ušetřím minimálně stovku na bochníku (tolik většinou nechávám v obchodě, když jdu jen pro chleba :mrgreen: ). Ale hlavní důvod, proč jsem o ni napsala kdysi Ježíškovi, bylo to, že jsem chtěla péct celozrnný chléb bez zrníček - to se snad ani nedá sehnat.

Obojí jsme dostali. Kdybych se měla já rozhodnout jen pro jedno, asi by to byla pekárna :nevim: .

Dřív jsme v robotu dělali třeba i zmrzlinu (kysaná smetana a mražené ovoce rozmixovat, to je fakt mňamka). ;)

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 12.11.10 20:23

Mám doma něco jako robota jeden ruční robot s několika nástavci - braun multiquick - tam melu orechy, maso, sekám bylinky, nastavec tycoveho mixeru - omáčky - nástavec slehace - slehacka atd - to stoji snad kolem 1500 Kč
pak mám doma pekárnu a v ní kromě chleba, rohlíků, baget, tyčinek, perníku a ostatních buchet dělám taky třeba knedlíky a nechám si tam dělat i těsto na cukroví atd.
Zdá se mi to jako ideální kombinace…

mischni
Kelišová 5100 příspěvků 12.11.10 20:25

Tak já mám obojí"

Pekárna - no name z Carefouru. Peču chleba(tak 2× do týdne) a dělám v ní kynuté těsto( naprosto bezkonkurenční - nikdy se mi normálně moc nepovedlo, z pekárny 100% úspěch)

Robot - Kenwood 266 - dělám v něm všechny ostatní těsta( peču sladké tak 3× do týdne :wink: ), melu maso, ořechy, cibuli,zeleninu na saláty(čalamády) dělám pomazánky, mixuju třeba hrách na kaši. ovoce na marmeládu apod. Tu a tam koktejl nebo zmrzlina.

Podle mě, pokud se rozhoduješ, je robot všestrannější. Ale záleží na tom, co víc pečeš,vaříš a tím pádem, které funkce využiješ.

Přeju šťastnou ruku.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 12.11.10 20:27

hkac děkuji za gratulaci, ale psala jsem to na fórum, že se s váma loučím, mrkni zpětně :wink: hubla jsem hlavně proto, že jsem plánovala IVF a sama jsem věděla, že by to mýmu tělu asi pomohlo. No a jsem o 10 kilo lephčí a určitě se cítím i líp, takže hubnutí zdar!
Tyčový mixér mám doma a jsem s ním taky spokojená, tak čekám další názory :palec:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34061 příspěvků 13.11.10 06:12

ja robota jeste nemam, ale chci prave kvuli mleti masa, strouhani zeleniny, odstavnovani…
zatim pouzivam tycak s takovym tim sakacim nastavcem s sisrsi nadobou (nejspis taky mas) a v tom leccos mixuju, treba kdyz delam svoji „ala tatarka“ z jogurtu, orechy a pod
mák se dá celkem dobre umlet v mlewjnku na kafe (elektrickym)

pekárnu máme taky, podle me na delání ale nepeceni testa je spis naprd, ses omezena programy a musis cekat, az se to samo predehreje a spusti, spis porad listujes v navodu a premejslis, jak to osalit a donitit, aby to delalo to, co ty chces. u bezlepkovyho to navic dela, ze se testo prilepi na stnu nadoby a musi se behem hneteni necim oddelavat - ale bezlepkovy je jiny testo.
myslim, ze hlavni vyhoda pekarny je, ze to samo upece a ze to muzes naprogramovat dopredu.
ja kdyz delam testo, dycky v slehaci/hnetaci s nastavcem - mam rucni elektricky slehas a takovej stojan, co ho drzi a jeste toci misou - vlasten zjednodusenej robot. stoji to par stovaku, vsechny znacky to delaji.takhle nejak to vypada http://www.obchodni-dum.cz/…alog/img.jpg ten slehac muzes oddelat a vzit normalne do ruky

El-Brno
Kelišová 5454 příspěvků 13.11.10 08:59

Já mám doma tento robot a jsem naprosto spokojená. Zatím ho mám teda jen pár měsíců, ale kromě míchání těsta ho používám např. na saláty (mrkvový…), nastrouhání brambor na bramboráky, odšťavení čehokoliv (hlavně mrkvičky, citrusů, jablek), drcení ořechů na pečení, na pomazánky, mléčné ovocné koktejly… Maso jsem ještě nemlela, chystám se. Pekárnu doma nemám a ani nechci - to, co pekárna umí, umí moje ostatní spotřebiče (tento robot a trouba:-).

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 13.11.10 11:16

Máme doma rodob (Bosh) i pekárnu (Moulinex), obojí byly dárky (robot svatební, pekárna vánoční).
Víc využívám robot - na dělání těsta, strouhání jablek, mrkve, brambor…, mixování jídel pro mimino (teď už moc ne, ale občas ještě něco rozmixujem - třeba přebytečný banán s mlíkem na koktejl :pankac: ).
Pekárnu využívám teď většinou jen k výrobě kynutého těsta (sice kynuté těsto umím i ručně, ale nikdy se mi s tím nechtělo patlat, s pekárnou peču z kynutého rozhodně častěji než předtím :wink: ).

Kdybych se ale rozhodovala, určitě bych koupila spíš ten robot. Bez výroby kynutého těsta bych se obešla (buď bych pekla něco jiného, nebo bych se vzchopila a uplácala to ručně), chleba po počáteční euforii už tak často nepečeme :oops: Podstatně častěji ale strouhám ovoce, zeleninu… a ten robot rozhodně ušetří čas :wink: (o mixování miminu ani nemluvě :wink: )

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 15.11.10 09:35

holky tak nakonec mě přijde nejrozumnější koupit si ten mixér s otočnou mísou. Chci ale aby to umělo vyšlehat kynutý těsto, utáhne to ten robot? tchýně mě tvrdí, že ne, prý se to namotalo kolem těch háků a to těsto to nevypracovalo. Jakou máte značku vy a kolik stál a utáhne to kynutý těsto? :mavam:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34061 příspěvků 15.11.10 10:17

Koukej, kolik to ma vykon
ja mam Rohnson 300W a dobry, ale jeden slabsi jsem uz spalila

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 15.11.10 12:15

tak jsem narazila na starou diskuzi a tam řešili jeden, který má 400W a prý je dobrý
http://www.eproton.cz/…escrView.asp?…
schválně na něj mrknite. hlavně ať to utáhne těsto na kynutý knedle, na kynutý buchty,… protože než to vypracuji ručně tak jsem vždy otrávená takhle by to byl velkej pomocník :palec:

mumis
Závislačka 4460 příspěvků 23.11.10 20:22

Já bych tedy míň, jak 500W příkon nebrala, vím ze zkušenosti známé.
Taky pořád přemýšlím nad robotem. Já hlavně potřebuji struhadla na brambory, zeleninu a strouhanku a velký výkon po minulé zkušenosti s robotem, který měl výkon 600W a teda nic moc.
Můžu se zeptat El-Brno jaký je to typ tvého robotu? Je to kenwood a jen ten typ, díky. A jestli to má plastové části nebo spíš kovové?

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 23.11.10 20:26

No tak já mám doma ruční na šlehání, mix. sekáček a mám i pekárnu.
Pokud by se jednalo o robota jenže hněte těsto, šlehá atd.. s tím, že je to ten stolní robot s několika nástavci šla bych do něj, ale ten co bych si přála a co by se mi líbil stojí cca 15000 takže na něj sice mám, ale raději z toho koupím jiné věci… jde o to co máš vplánu aby sis pak nervala vlasy. U nás běží pekárna skoro denně. jde o to, jak by to bylo s robotem v něm třeba chleba neupečeš. to by sis pak musela dokupovat ošatky, formy atd…

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 23.11.10 20:29
No tak já mám doma ruční na šlehání, mix. sekáček a mám i pekárnu.
Pokud by se jednalo o robota jenže hněte těsto, šlehá atd.. s tím, že je to ten stolní robot s několika nástavci šla bych do něj, ale ten co bych si přála a co by se mi líbil stojí cca 15000 takže na něj sice mám, ale raději z toho koupím jiné věci… jde o to co máš vplánu aby sis pak nervala vlasy. U nás běží pekárna skoro denně. jde o to, jak by to bylo s robotem v něm třeba chleba neupečeš. to by sis pak musela dokupovat ošatky, formy atd…
El-Brno píše:
Já mám doma tento robot a jsem naprosto spokojená. Zatím ho mám teda jen pár měsíců, ale kromě míchání těsta ho používám např. na saláty (mrkvový…), nastrouhání brambor na bramboráky, odšťavení čehokoliv (hlavně mrkvičky, citrusů, jablek), drcení ořechů na pečení, na pomazánky, mléčné ovocné koktejly… Maso jsem ještě nemlela, chystám se. Pekárnu doma nemám a ani nechci - to, co pekárna umí, umí moje ostatní spotřebiče (tento robot a trouba:-).

ještě by mne zajímala cena protože tot je něco, co já jsem si představovala kdybych neměla pekárnu

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >