Roční dítě nejí ovoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Coolca
Stálice 96 příspěvků 05.05.19 16:45
Roční dítě nejí ovoce

Ahoj, dcera má rok a nejí žádné ovoce. Ani vařené ani syrové. Syrové pováli v puse a po chvíli vyplivne. S jídlem obecně dost bojujeme. Doktorka to neřeší, sama údajně ovoce nejí a tvrdí, že důležité je, že ji masozeleninu. Mate nějake typy, jak dítě na ovoce naučit? Nebo bylo vase dítě taky takové a časem se to změnilo? Díky. :mavam:

Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 8638 příspěvků 05.05.19 17:00

@Coolca Naučili ho to jíst ve školce :mrgreen: do té doby nejedl ani ovoce a měl problém i se zeleninou…

HankaHK
Závislačka 4490 příspěvků 75 inzerátů 05.05.19 17:07

Taky mám nejedlíka ovoce a zeleniny, v 5,5 jí jen syrový banán, a hladce mixovanou výživu, jako kojenci jsem dělala domácí, teď už má kupované. Nedonutilo ho nic, sliby, výhrůžky, vzorový příklad v nás a bráchovi, školka, prostě nic. Jinak v obědě jí téměř vše, je zdravý, takže už neřeším. Jen mám obavy co budu dělat až nastoupí do školy co mu chystat na svačiny. :zed:

nozu
Extra třída :D 12481 příspěvků 05.05.19 17:08

Může být na ovoce alergická. Měla jsem to takto u dcery. Je alergická na veškeré tuzemské ovoce v syrovém stavu. Já bych se z toho nehroutila a nechala na dítěti, zda se něčeho chytne.

Ennny
Závislačka 3718 příspěvků 05.05.19 17:18

Ovoce nepotřebuje, hlavně že ji zeleninu, časem na to možná přijde a když ne taky to přežije…co.ja bych dala za to že to moje malé saranče něco nesni :lol:

Jana525
Kelišová 5603 příspěvků 05.05.19 17:18

Doktorka ma pravdu. Nejdulezitejsi je maso a zelenina. Ovoce bych nenutila, myslim, ze si k nemu dcera postupne cestu najde sama.

Coolca
Stálice 96 příspěvků 05.05.19 17:48

Díky za odpovědi. Budu tedy doufat, že se to zlepší.
Trochu doufám, až budou domácí meruňky a letní melouny by to mohlo být lepší. Ale je to zoufale. Problém se svacinami mám už teď…

lucynka25
Echt Kelišová 9680 příspěvků 06.05.19 15:27

Ted bude sezona ceskeho ovoce, meruňky, jahody, broskve..treba ji zachutna..
Deti maji ruzne období, neboj urcite ji to jednou prejde, ale porad bych nabizela.
Moje holky taky jeden cas nejedly tohle a pak tamto a pak zase jo..

Váš příspěvek
Reklama