Rodičovský příspěvek

Anonymni
29.5.09 13:03

rodičovský příspěvek

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli když stihneme druhé dítě do doby než budou malýmu 3 roky,tak jestli mám nárok si vybrat zase 3 letou mateřskou?sousedka mě dneska říkala,že ted je nově schváleno,žena to mají nárok jenom maminy,které mají 2 letou mateřskou a nebo maminy kterým se narodí dítě do 21 měsíců věku toho prvního?Jsem z toho zmatená .Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23860
29.5.09 13:12

No jasně, že máš nárok na tříletou mateřskou, pokud jsi před nástupem na tu první MD pracovala. Pokud trvá tvůj zaměstnanecký poměr a druhé dítě se narodí do čtyř let věku prvního dítěte, budeš mít dokonce nárok i na peněžitou pomoc v mateřství (prvních 28 týdnů od nástupu na MD) ve stejné výši jako jsi brala u prvního dítěte.
Asi si to sousedka spletla - do 21 měsíců věku dítěte musíš na sociálce nahlásit, že chceš tříletou mateřskou, jinak ti automaticky šoupnou tu čtyřletou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
29.5.09 13:22

Děkuji za odpověd a mám nárok i když jsem byla na rizikovém celou dobu v pracovní neschopnosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymni
29.5.09 13:30

A to že mám nárok na tu peněžitou pomoc v mateřství,když budeme mít dítě do 4 let toho prvního to platí i když mám 3 letou variantu?

• Citovat
  • Nahlásit
5579
29.5.09 14:21

Mas narok na 3letou, i kdyz jsi byla v prac. neschopnosti. Porad jsi zamestnana, ne?
Narok na penezitou pomoc v materstvi mas, pokud budes porad zamestnana. Kdyz se po trech letech na RD rozhodnes nenastoupit do prace, ale zamestnavatel s tebou nerozvaze prac. pomer, mas porad narok na penezitou pomoc v materstvi a mas porad narok zvolit 3 letou variantu, i u druheho ditete, ktere se narodi treba 3,5 roku po prvnim.
Ovsem pokud s tebou zamestnavatel po 3 letech prac.pomer rozvaze, jsi pro urady nezamestnana a tudiz nemas narok na MD, ale pouze na RD a to jen na 4 letou variantu.
Doufam, ze jsem to nenapsala moc zmatene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51472
29.5.09 14:25

Doriang vidím že tomu asi rozumíš. Tak že mám taky dotaz.
Jak je to v případě, když jsem doma s dcerou a pobírám na ní Příspěvek při péči a zároveň polovinu rodičáku do 7mi let věku dítěte, jedná se o postižené dítě, proto ta polvina rodičáku do 7mi let. Nyní ji je 5 a půl roků. Miminko se má narodit zaáčtkem srpna. Já teda v tomto případě nárok na MD určitě nemám, ale jak je to s rodičovským příspěvkem?
Do porodu budu pobírat ten rodičák na starší dceru a pak jen nahlásím změnu, že se narodilo mladší dítě a na to pak budu pobírat celý rodičák?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5579
29.5.09 15:02

Katy - to ti asi neporadim, protoze vubec netusim jak je to s postizenyma detma. Zdravym selskym rozumem bych rekla, ze pokud muzes rodicak pobirat jen na jedno dite, tak jestli mas moznost volby (tj. jsi zamestnana - ne chodis do prace, to je mi jasny, ze asi ne, jenom proste ti nekde drzi misto), je pro tebe asi lepsi si rodicak nahlasit na mladsi dite a brat celych 7500, cele 3 roky. Pul rodicaku predpokladam ze je tech cca 3500kc, takze bys vlastne mela vic penez.
Ale fakt to nemuzu tvrdit s jistotou. To se radej zeptej primo na socialce, odkud ti ted vyplaci rodicak na starsi, oni se v tom vetsinou orientuji a pokud vam u okynka nesedi krava jako ta nase, tak ti i poradi jak to vyresit co nejlip a nejvyhodneji. Hlavne se na vsechno ptej, i kdyz si budes pripadat jak uplnej trotl.
Mozna i tu nekdo bude vedet presneji jak to je :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
30.5.09 11:13

myslim ze to je presne tak jak pises, z jednoho rodicaku prejdes na druhy, hlasi se to az po narozeni miminka. Musis dolozit rodny list a ten vyplneny papir a tim padem mas automaticky tu 4 letou variantu. Rekla bych, ze to je stejne jako u lidi co nemaji narok na materskou a jdou z rodicaku na rodicak ( nemyslim, ze by tam bylo neco jinak u postizenych deti )…asi ti zustane ten prispevek na peci akorat…jinak mne nenapada,proc by to melo byt jinak.

N.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14598
19.6.09 19:45

Výpočet

Ahoj děvčata, potřebovala bych radu. Jsem na nemocenské protože jsem začala krvácet. Vím, že jsme úplně na začátku, ale přemýšlím, nakolik nemocenská ovlivní výši mateřské co vyplácí zaměstnavatel. poradíte mi některá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24323
19.6.09 20:46

Nijak neovllivni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14598
19.6.09 21:21

A nepočítá se z průměrného přijmu za poslední rok??Neovlivni to výše nemocenské?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24323
19.6.09 23:51
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14598
20.6.09 09:57

Díky moc za tip. :) napracováno mám naštěstí dost - 6 let v kuse.
Teď už jen aby bylo prťátko v pořádku a vše dobře dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
15.10.12 16:36

Dobrý den, potřebuji poradit. Dítěti jsou 3 roky a nastoupilo do MŠ na celý den. Požádala jsem o zrušení pobírání rodiřovského příspěvku, i když jsem ho měla pobírat až do 4 let věku dítěte. Nyní jsem se dozvěděla, že údajně za určitých podmínek mohu rodiřovský příspěvěk dále pobírat, i když dítě je ve školce celý den. Má se tímto případěm někdo zkušenost?

Děkuji

Helena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
18.10.12 17:46

Ahoj, mám dotaz:-) V červnu jsem skončila školu. Zaměstnání jsem nenašla a cca po dvou měsících jsem zjistila, že jsem těhotná. Na úřadu práce nejsem vedená. A sociální pojištění neplatím, zdravotní ano. Mám nárok na rodičovský přízpěvek ode dne porodu? Přítel je OSVČ. Pokud ano jen ve 4 leté variantě ve výši 7200kč?
Děkuji moc Háňa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama