Rodičovský příspěvek, školka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
moncazak
Nováček 5 příspěvků 22.05.19 12:23
Rodičovský příspěvek, školka

Dobrý den,
Syn půjde do školky od září. 3 roky bude mít v lednu a já mám rodičovský příspěvek do konce roku. Můj dotaz zní, může syn chodit do školky a já být doma do konce čerpání rodičovského příspěvku? Tzn že bych do práce nastoupila až od Nového Roku? Do práce bych šla ráda, ale ředitelka školky říkala že by bylo lepší synovi chvíli nechat čas na adaptaci. A také nemám se kam vrátit, v minulém zaměstnání jsem dala výpověď ještě než jsem zjistila že jsem těhotná. Děkuji.

Reakce:
hihi22
Kecalka 256 příspěvků 22.05.19 12:31

Ahoj, mam to podobne. Muzes byt doma do skonceni rodicaku a pak hledat praci… nebo tesne nez skonci… aspon si maly zvykne:)

unuděná
Echt Kelišová 7834 příspěvků 22.05.19 12:34

Můžeš být doma až do 4let věku dítěte (to je maximální doba, po kterou lze pobírat RP), takže i kdyby byl třeba hodně nemocný, můžeš si to na úřadě roztáhnout a být i déle. Když tě zaměstnavatel nechce k nástupu, je to jen na tobě :mavam:

P4ja
Echt Kelišová 9549 příspěvků 22.05.19 13:00
@unuděná píše:
Můžeš být doma až do 4let věku dítěte (to je maximální doba, po kterou lze pobírat RP), takže i kdyby byl třeba hodně nemocný, můžeš si to na úřadě roztáhnout a být i déle. Když tě zaměstnavatel nechce k nástupu, je to jen na tobě :mavam:

Ale zakladatelka práci nemá. A i kdyby měla, tak to není na ní. Ale zas e na domluvě se zaměstnavatelem, jestli jí po třetím roku věku dítěte poskytne neplacené volno.

unuděná
Echt Kelišová 7834 příspěvků 22.05.19 13:05

@P4ja A copak jsi pochopila jinak z mého příspěvku? Vždyť přesně tohle píšu - pokud jí zaměstnavatel nehoní do práce ve 3 letech věku (jakože nehoní, protože zaměstnaná není), pak je to jen na ní :mavam:

P4ja
Echt Kelišová 9549 příspěvků 22.05.19 13:08
@unuděná píše:
@P4ja A copak jsi pochopila jinak z mého příspěvku? Vždyť přesně tohle píšu - pokud jí zaměstnavatel nehoní do práce ve 3 letech věku (jakože nehoní, protože zaměstnaná není), pak je to jen na ní :mavam:

Pokud tě zaměstnavatel nehoní do práce ve třech letech, chápu tak, že práci máš, ale zaměstnavatel tě z jakéhokoli důvodu nepotřebuje a nebo netrvá na tom, že se dané datum musíš vrátit. Je to dost zavádějící pro ty, které zaměstnané jsou.

Příspěvek upraven 22.05.19 v 13:08

chs.jasmin
Echt Kelišová 9619 příspěvků 22.05.19 13:08

@moncazak Ahoj, už dokonce dítě muže chodit na celý den.

kudlanka1
Kecalka 218 příspěvků 22.05.19 13:15

@moncazak ano je to možné i pokud mas rodicovsky prispevek tak dite muze do skolky dokonce na cely den, asi bych to take tak resila aby si maly zvykl tak bych nedavala hned ze zacatku na cely den treba jen do obeda a postupne pobyt prodluzovala podle toho jak si bude zvykat

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 22.05.19 13:26

Na tvém místě bych se po práci začla už pomalu koukat někdy v létě - s nástupem třeba říjen, listopad.. výplata k rodičáku bodne a je to super mít dva příjmy - z vlastní zkušenosti :) dítku by dva měsíce aklimatizace měly stačit.. přijde mi fakt zbytečné být jen na rodičáku doma a civět dopoledne do zdi - když bude dítě v mš.. 8)
ale chápu, že tohle každá z nás cítí trochu jinak..
pro mne byl návrat do práce třeba hodně důležitý, šla jsem po pár měsících (holkám bylo 16měs.), pak jsme se střídali s manželem a holky nastoupily do školky už ve dvou a půl..
záleží prostě na konkrétní situaci, kterou doma a v práci člověk má…

moncazak
Nováček 5 příspěvků 22.05.19 14:26

Já do práce půjdu moc ráda, už jsem doma dost dlouho ale že se nemám kam vrátit tak to třeba budu hledat déle proto se ptám. Vím že někteří zaměstnavatele nechtějí ženy s malými dětmi. Jen mě přišlo to takové nelogické právě, proto jsem se ptala abych pak nemusela vracet příspěvky za to že dítě ve školce a já jsem doma tím pádem o to dítě nepečuji celodenně přijde mě že ten příspěvek nepotřebuji a měla bych do práce nastoupit ihned. Ale všude čtu že to vlastně jde…

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 22.05.19 15:09

Jo, dřív to nešlo, ale někdy v r. cca 2011 to právě měnili a žádné „celodenní“ hlídání/školka už na pobírání rodičáku nemá vliv..
prostě na něj máte nárok, ať chodíte do práce nebo ne - což je super
kolegyně si z něj například hradí chůvu, soukr. jesle apod.

Váš příspěvek
Reklama