Rodný list - potřebují ho v porodnici?

Anonymní
15.7.13 23:39

rodný list vyřízení

Ahoj, utekla jsem z domu, za pár dní mám rodit ale nechala jsem doma rodný list a do rodného města se vrátit nemohu abych si ho vyřídila, bude to hodně velký problém v porodnici

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
15.7.13 23:41

OP máš? Rodný list jsem v porodce vůbec nepotřebovala, měla jsem OP, průkazku pojištěnce, oddací list, prohlášenío jménu podepsané mnou a manželem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.13 23:44

Mám, op jsem si vzala…ale stejně asi budu potřebovat rodný list na uřady ne? mám strach tam jet, jsem ráda že sjem se z tama dostala po dlouhých měsícíh

ZKL

• Nahlásit
  • Citovat
15.7.13 23:50

Nene, rodný list nikde nepotřebuješ, pokud máš OP. Mě je 27 let a v životě jsem rodný list nepotřebovala. Od doby co mám občanku, samozřejmě. A nejsem teda vdaná. RL mám ještě u našich a pět let už tam nebydlím. A loni se mi narodil kluk. Ani ohledně jeho jsem nepotřebovala k ničemu svůj RL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
15.7.13 23:52

Na co? Tvoje identifikace je přes OP, pokud je platná, tak RL prakticky nepotřebuješ, alespoň já jsem ho kdysi potřebovala jen u osvědčení o občanství pro mladýho na pas a to už se snad ani nedělá.
Pokud se někam přihlásíš k TP, tak by ti měli být schopní z matriky poslat i opis RL poštou.

Jsi vdaná? Pokud ano, tak potřebuješ prohlášení o jméně podepsané manželem, protože pokud to nemáš podepsané, tak nemůže být dítě pojmenováno. Ale to bych kdyžtak zfalšovala podpis.
Stejně tak na žádosti o rodičák je potřeba podpis otce, u všech třech dětí jsem to na místě někde za bukem zfalšovala a nikoho to nezajímalo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
16.7.13 00:07

Po mne minuly rok v porodnici v praze motole chteli OP a rodny list…nejsem vdana a otce sem v rl nechtela.. rodny list mi pak poslali s rodnym listem od male…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
16.7.13 00:09

Po mě ho taky v porodnici chtěli. Oni ti vydají nový na Matrice tam, dke ses narodila, nevím, snadd to nemáš moc z ruky. Je to na počkání, a stojí to 100

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
16.7.13 00:13

Jestli to bude problém u vás v porodnici, to netuším, nicméně u prvního dítěte jsem ještě vdaná nebyla a tím pádem po mě RL tenkrát chtěli. :nevim: Jinak se dá vyřídit na počkání, nicméně píšeš, že do rodného města nemůžeš, takže asi nic… zkus se poptat v porodnici, kde se chystáš rodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
16.7.13 05:54

Ahoj, na rodný list v porodnici vůbec nepotřebovala, jediné na co byl potřeba je při sepisovani dohody o příjmení dítěte na matrice- aby mimo mělo příjmení po tatínkovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3514
16.7.13 06:03

Ne v brne zadny rl matky nechteji jen op a karticku pojistence.. pokud karticku pojistence nemas daji ti doklad (takovy papir prozatimni ovsem tak to chodi na vzp) a nechas si ji poslat na nejakou adresu. hodne stesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17001
16.7.13 07:22

Rodný list budeš potřebovat jen v případě, že dítě bude mít příjmení po tobě. Oni si z rodného listu ověřují pánskou verzi příjmení.
Např. když budeš příjmením Hanková, tak dle tvého rodného listu zjistí, jestli je pánská verze Hank nebo Hanke. To z OP nevyčtou.

Pokud jsi ale vdaná, případně bude mít dítě příjmení po otci, tak budou chtít v porodnici jen tvůj OP a oddací list (případně prohlášení z matriky o uznání otcovství a příjmení).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.13 09:44

@Janik101 Není pravda, pokud má „normální“ příjemní. Syn má příjmení po mě a ne po otci a nikdo po mě můj RL nechtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17001
16.7.13 13:06

@Kamila Jakub to záleží na tom, co považuješ za „normální příjmení“. Dle metodiky by ho matrikářka vyžadovat měla, v praxi asi bude záležet na každé pracovnici. Předpokládám, že u příjmení Novák - Nováková asi nebudou tak dodržovat vyhlášku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 21:07

Bydlím na azyláku, tam mi trvalé nedají. rodný list po mě chtějí v porodnici, dnes jsem tam byla na kontrole. tak jedu s přítelem od kamarádky k nám do města, abych tam nepotakala rodinu od které jsem utekla…

ZAKL

• Nahlásit
  • Citovat
20.12.14 10:59

Dobrý den prosím mužete mi poradit jak je to když zatím otec není zapsaný v rodném listě dítěte nejsou sezdáni a otec si nebyl jistí dítě se má narodit každou chvíli jde zapsat otce i po narození dítěte do rl jaký je postup děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama