Autosedačka Romer Kidfix či jiná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tercovka
Povídálka 22 příspěvků 12.01.17 19:30
Romer Kidfix či jiná?

Dobrý den, budu vděčná za Vaše zkušenosti s touto autosedačkou. Syn 27 m, 14,6 kg a 100 cm nám vyrůstá z Romer Safefix (začíná mu z ní trčet špička hlavy), se kterou jsme spokojení.. Tak uvažuji o této, ale je až od 15 kg, vadí, že ještě 15 kg nemá? A nebo byste doporučili úplně něco jiného? A druhá věc, když tuhle, tak který model? Je jich několik, nevím, jak moc ty přídavné bezpečnostní prvky stojí za příplatek nebo ne? Díky všem za radu.

Reakce:

Tercovka
Povídálka 22 příspěvků 12.01.17 21:04

Ještě upřesním, že máme v autě isofix.. Kdyby mi mohl odpovědět i Steeve, budu moc ráda.. Díky.

steeve
Kelišová 6966 příspěvků 13.01.17 08:06

@Tercovka pkud mu kouká jen vršek hlavy tak to nevadí, u sedaček 9-18kg může hlava koukat do úrovně očí, resp. u Safefifxu máte opěrku hlavy, takže pokud jde vysunout opěrka hlavy a ramenama nenaráží do opěrky hlavy tak ho tam můžete nechat.
Jinak 14,6 kg je do sedačky 15-36 málo, musí mít nejméně 15 kg, takže tu chvilku počkejte než dosáhne 15 kg, výška je v pohodě a věkem by měl mít nejméně 2,5 roku.
v současné době jsou mezi 158-36 nejlepší Römery Kidfix, modely SL, XP, a jejich další podruhy, takže kteroukoliv z nich vyberete bude nbezpečná, model SL se nedají polohovat na odpočinek modely XP se dají polohovat a mají více vychytávek takže je lepší vybírat z nich: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?…

Tercovka
Povídálka 22 příspěvků 13.01.17 15:59

Díky za odpověď, asi půjdeme do té a ještě chvíli počkáme, než teda mládě trošku přibere.. A ještě dotaz, s tou boční ochranou navíc je širší, že? Myslíte, že se vejde do Fabie Combi bez problému? A co jsem tedy vyčetla, tak nejnabušenější by měla být ta XP i SICT, že? Tato BRITAX RÖMER KIDFIX II XP SICT 2017, ta tedy polohovat jde nebo ne? Díky

steeve
Kelišová 6966 příspěvků 13.01.17 17:00

@Tercovka ano, všechny XP jdou polohovat, pokud to máte do Fabie tak bez SICT, protože tam se už ta boční ochrana nedá vysunout fabie je úzká, takže by SICT bylo zbytečné, proto tedy nejlepší varianta by byla Kidfix II XP : http://autosedacky.mimishop.cz/…x-ii-xp-2016

Tercovka
Povídálka 22 příspěvků 28.01.17 11:54

Steeve, tak jsme ji byli konečně zkusit v obchodě a není to ono..Podle mě spíš na baculatý děti, né na to naše hubený, z boku měl k tomu polstrování mraky místa.. Ale docela pěkně mu tam seděla nějaká Cybex, cena kolem 4500Kč, vypadala dobře. Byla taková uzší. Nemáte tušení, který model by to mohl být a jak vychází v testech? Díky.

steeve
Kelišová 6966 příspěvků 30.01.17 08:31

@Tercovka kolem 4500 to bude Cybex M-FIX, ony ty Cybexy vycházejí taky dobře

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 23.07.17 08:19

Máme BOHUŽEL dvě Kidfix Sict ve Fabii combi a vejdou se tam a ještě mezi ně se vejde úzkej zadek bez podsedáku teda.
Problém u Kidfix je jinde, mají strašně křehký ty polystyrenové hlavové opěrky, zjistili jsme to, když jsme sundavali potah na vyprání, normálně ulomený.
A úplně nejvíc nemilý je to, že náhradní polystyren se prodává jedině s bočním polystyrenem a vyjde to kolem 500,– plus cca 100,– pošta, takže ve finále se ta sedačka strašně prodraží, láme se to skoro jak chleba, stačí, aby se za to dítě chytlo při nasedávání :zed: nebo aby to blbě chytnul dědeček při manipulaci - manipuluje se s ní taky strašně blbě, nemá pořádný úchyty. a máme plnou komoru náhradních bočních polystyrenů, který nejsou potřeba měnit tak často :pocitac:
tyhle problémy mají všichni co znám, kdo tuhle sedačku mají :cert:
Jo a poslední legrace je ta, že na origoš stránkách Romeru náhradní vůbec nenabízejí, seženete je na asi 3 místech na netu. a když vám pošlou náhradní, tak jen v obyčejném igeliťáku a vy trnete, jestli to nepřišlo opět zlomený!!
Dneska už bych koupila jiný :zed:

steeve
Kelišová 6966 příspěvků 24.07.17 08:25

@obrazek s těma polystyrenama pořád někdo šíří histerii, ročně se prodá cca 300 náhradních polystyrenů k Römerům, a přitom se prodá cca 30000 sedaček, takže to je 1 %,
stejné procento polystyrenů prodávám i u Chicca, Maxi-cosi, Besafe,( ale např. Concord a většina Noname značek náhradní polystyreny neprodává, ty tvrdí že sedačku musíte vyhodit a koupit novou, takže díky za to že někteří výrobci ty polystyreny dodávají)
a jen pro zajímavost cena sady polystyrenů u Römeru Kidfix je 456,– u Maxi-cosi Rodi/ Rodifix je hlavový 530,– + 350,– boční levý + 350,– boční pravý, u Besafe 500,– u Chicca 300,.
Chce to zacházet se sedačkou opatrně, většinou se to stane právě při sundavání potahu, a pokud to budete rvát, tak to zničíte i u jiný sedačky, a někde to vyjde ještě dráž.

Zuzva
Kecalka 118 příspěvků 14.01.18 22:28

Dobry den, @steeve … prosim o radu sedacky 15-36 s isofixem. Mezi nase favority patri prave Kidfix, ale je jich tolik ze uz mi z toho jde hlava kolem. Rada bych polohovatelnou (casto jezdime delsi trasy), hlavne aby nepadala hlava pri spanku a co nejbezpecnejsi, na cene az tak nesejde. Dodala bych, ze auto mame sice Ford Galaxy, tzn. tri regulerni mista s isofixem, ale taky 3 deti (sedacky Safefix plus a Advansafix), takze i premyslim jestli se tam ta treti vleze v ramenou :think:. Obzvlast pokud by slo o model sict, tak si nejsem jista, navic nevim jestli jde dat kamkoliv?!? Docela se mi libi to vedeni pasu kolem bricha (ma to jen ten Sict?)… jo a taky mi bylo nekolikrat doporucena sedacka cybex, da se rict ktera z techto je bezpecnejsi a pohodlnejsi?
Predem moc dekuji za odpoved ;)

Mgree
Kecalka 441 příspěvků 14.01.18 23:28

My máme Cybex od 9-36kg a jsme s ní spokojeni. Je polohovatelná, sice trošku dražší, ale podle mně kvalitní. Bezpečná je, má takový pultík, který se zapáše pásem a Isofix.

steeve
Kelišová 6966 příspěvků 15.01.18 08:24

@Zuzva pokud chcete Kidfix a polohovatelný a s břišním pásem tak je to model Kidfix II XP : http://autosedacky.mimishop.cz/…xp-sict-2018 a kvůli tomu že chcete dát 3 sedačky vedle sebe tak jsem zvolil variantu bez SICT.
Z hlediska bezpečnosti je na tom nejlépe Römer, Cybex má také většinu modelu dobrých, ale přeci jen Römer je německý, Cybex je čínský…, ohledně pohodlí si každý musí vyzkoušet sám. Ale co má Römer navíc a jiné sedačky to nedělají, tak je právě ten čelní pás XP -Pad a ten vodič pásu Secure Guard, v tom je ¨ten Römer zase o krok napřed…

Beaumont
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 05.09.18 18:09

@steeve Dobrý den, mohla bych Vás požádat o radu (jste tady asi nejlepší) :)
Malý 2 a 3/4 roku, má už kolem 16-17kg. Momentálně máme Romer King, ale začíná mu už pěkně přerůstat hlavička, tak uvažujeme o další sedačce.Tentokrát na isofix.
byli jsme sice v obchodě a zkoušeli, ale…
V Kid Fixu od Romer mi přišlo, že je hrozně kolmo (strmý posed) - nedá se polohovat? Tam nám k tomu moc neřekli:( A nějak tuto informaci nemůžu dohledat, někde píšou ano, jinde ne.

Potom mi padla do oka Romer Evolva. Je to sice 9-36, ale to upnutí na 5bodový pás mi přijde bezpečnější. Je pravda, že v tomto případě nám radili nějaký přídavný pás do tříbodové sedačky a že to bude mít křížem přes hrudník - je to lepší?/bezpečnější?

Nebo jakou jinou sedačku by jste nám doporučil? Jezdíme dost často a i delší trasy, takže mi jde i pohodlí. Na ceně ani moc nezáleží (pokud to nebude sedačka za 10 tisíc a výš).

Děkuji a přeji hezký den

Petra

steeve
Kelišová 6966 příspěvků 06.09.18 09:13

@Beaumont Dobrý den, Kidfix se dá polohovat, to vám asi nedostatečně ukázali. Pokud má již nyní 17 kg, tak je nesmysl kupovat sedačku 9-36, ty vnitřní 5ti bodové pásy se používají pouze do 18 kg, pak se stejně musí vyndat a poutáte jen 3 bodovým pásem z auta, a ta Evolva vám nebude tak držet v autě jako isofixový Kidfix.
Pořiďte tuto : http://autosedacky.mimishop.cz/…lack-edition , dá se polohovat, má mezinožní držák pásů, takže to pak funguje podobně jako u 5ti bodových pásů, navíc má XP Pad. Ev. se dá ještě dokoupit přídavný pás Belt Upp : http://autosedacky.mimishop.cz/…ilizacni-pas ale u toho Kidfixe s mezinožním držákem pásu skoro zbytečné.

Beaumont
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 06.09.18 12:48

@steeve Bože vy jste- nejlepší. Moc děkuji za radu. Bohužel v tom obchodě mi doporučovali spíš ty a tak ten Kidfix jen tak zmínili a já v tu chvíli měla hlavu plnou jiných dotazů:)

Moc Moc děkuji za radu a pomoc.

Hezký den

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >