rostou nam zoubky?

347
5.5.08 07:47

rostou nam zoubky?

ahojte, poslednich cca 14 dni nas 4 mesicni synek hur pije (posledni dva dny takrka vubec, jen mu strcim lahvicku uz place), dumla si rucicky a v mistech, kde bude mit spicaky (horni) ma dasne otekle a bilou tecku…muzou to byt zuby? jsem z nej nestastna, za celou noc ani jednou necural, rano uplne suchou plinku, jak vubec nepapa…
je celkove plactivejsi a mrzuty, spatne pres den spinka a nevydrzi si sam hrat, coz pro nej predtim nebyl zas az takovy problem

prosim o nepremistovani tohoto tematu do casti „zuby, zoubky…“, protoze tam nikdo neodpovida…

diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12884
5.5.08 08:41

ahoj Lupito, já si myslím, že to zoubky budou… kor, když má nateklé dásně a i hůř papá.
ale tenhle endostatek tekutin by mohl být nebezpečný. zkus mu dávat pití po lžičkách nebo stříkačkou. aby aspoň nějaké tekutiny měl.
a nezkoušela jsi mu dát něco na zoubky? Existují znecitlivující gely a vodičky. nám se hodně osvědčil Calgel. ale ten je na předpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5766
5.5.08 09:54

Lupito,
my jsme měli Babydent, ten není na předpis. Já bych řekla, že nejdřív rostou ty spodní, tam nemá tečku nebo nateklé? Ale je možná, že v některých případech jsou první hodní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
5.5.08 11:03

Ahoj, to jsou určitě zuby - sousedka teď řeší to samé a já se děsim, až to „skočí“ na nás. Hlavně dávej pít. Hodně štěstí a krásné zoubky. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
5.5.08 11:56

Ahoj,to vypadá na zoubky,i když mi je měli později a k tomu ještě ty spodní.Ale prošlo to bez problémů.Jen vím,že hodně slinila kousala,co se dalo.A žádná kousátka nepomohla.Kamarádka radila nějaký gel na potírání dásní,co pomáhá a dá se koupit bez předpisu v lékárně.Tak pevné
nervy!Renata :-)
A to nepapání je jen přechodné!Zkus častěji dávat pít.To vydržíte! :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
5.5.08 11:57

Nám nejdřív vyrostly horní špičáky. Dej mu třeba kousek syrové mrkve do ledničky a pak do ruky, ať si chladí dáseň. Nám na zubní umrnčenost zabírá homeopatikum Chamomilla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
5.5.08 14:52

ahojte

diky vsem za rady - odpovedi…
no nedalo mi to a vzhledem k tomu, ze mame pediatricku ve stejnem baraku, kam chodime cvicict a dnes jsme meli „trenink“, tak jsem se tam stavila. MUDr. na maleho koukla a prohlasila, ze mu nic neni, ale jakmile stoupne teplota a prestal by curat = dehydratace, musim okamzite prijit. No je to na palici. Rano mi tedy opet nic nevypil a v 11 hodin vylabal 200 ml. Ted ma jist ve 3 hodiny, tak jsem zvedava, jak to bude probihat :-/
Zaujalo me, jak Lasicka pise, ze u nich taky rostly nejdrive horni spicaky, u nas to tedy vypada obdobne, ale doktorka o zubech nic nerikala, ackoliv jsem ji na to upozornovala.
Mejte se vsechny moc hezky, pevne nervy a zdrave zoubky vsem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
5.5.08 18:59

Lupita: nebo mu můžeš naředit ovocnou přesnídávku, jestli by ji jedl, nebo i zeleninovej příkrm, abys do něj něco dostala. Nám vyrostly jedničky, pak všechny čtyřky, pak další zuby a teď nám zbývá dorůst poslední zub a je to spodní špičák. Máme 16 zubů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
5.5.08 19:52

Lasicko, to zatim jeste ne.Bylyl nam teprve 4 mesice v sobotu a s prikrmy jsme jeste nezacly, tak nevim, jestli by bylo vhodny zacinat ovocnou presnidavkou. Chtela jsem mu ted tyden davat Hami2 a pak pomalu zacit s mrkvickou, bramburkem atd…
No odpolko vypil nejdriv 80ml, po prestavce to vytahl na 140ml, uplne jsem se desila, co prijde ted vecer. Vypil 100ml a zase zacal brecet, kroutit se a odmitat lahvicku. Tak jsem ho dala do postylky a uz spi, i kdyz to s nim cuka a krouti se… Manzel mu dneska taky sahal do pusinky a fakt se nam zda, ze mu roste nalevo spicak… ale to neni jednicka, to je dvojka nebo trojka dokonce…vlastne :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
5.5.08 21:33

Lupita: aha, promiň, to mi nedošlo. A je kojený nebo na UM? Třeba by se dalo UM víc ředit, aby vypil hodně objemu. Nebo u nás pomohlo koupit zavodňovací roztok od Hip - ORS200 - sice je hnusnej, ale staršímu moc chutnal. Držím palce, ať neskončítě na kapačkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
8.5.08 16:41

I Calgel je bez receptu! Stojí myslím kolem 70,–, malé naštěstí spodní jedničky vylezly bez řevu a teplot, zato teď asi raší ty horní, má 39ky a pořád by spala. Naštěstí teda jí a pije možná i víc než normálně. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
8.5.08 17:17

no ja uz jsem

uplne na nervy…
maly tak malo papa… sice docela cura a i hodne kaka, ale presto mam strach. Byval to takovy jedlik. Doktorka ani o zoubkach nic nenaznacovala, tak nevim, cim to je. Uz jsem vcera i vy:,–(ila Maltofer - zelezo v sirupu, ktery mame uzivat a dle pribaloveho letaku zpusobuje „pocit plnosti, nadymani, paleni zahy…“. Tak uvidim, jestli to pomuze. Zajimave take je, ze Vitecek tak malo pije pres den (vetsinou kolem stovky - ve 4 mesicich "!!!! - to pil v 7 tydnech), ale v noci toho vypije vic. Dnes jsme jedli dokonce dvakrat. Vecer v 19 hod.vypil nahodou 160 ml, v pul dvanacte 140 ml a ve 4 kricel znovu a vypil 120. NO ale pres den to vic jak stovka nebyla, takze jsme proste denni limit opet nesplnili. Momentalne je na nejakych ctyrech stovkach za dnesek.
Ja uz fakt nevim, cim by to mohl byt. Ale jinak je uz lepsi, tolik nenarika a neni tak rozmrzely. Vypada celkem spokojene. Tak ma asi zkratka nepapaci obdobi. Ale rucicky ma v puse porad a taky porad slinta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
9.5.08 10:18

Lupito,my teď máme taky míň papací období - včera mi nad 100ml nešla ani jednou,ale měla žízeň - máme doma celkem hic a slunce nám smaží do oken celý den - mlíko(jsme na UM) vůbec nechtěla, ale chladný čajík vyzunkla hned 160ml.Tak jestli ti malej nechce jíst,tak zkus aspoň pití. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16095
10.6.08 11:31

jestli si to tu ještě někdo čte, tak Lupito vydrž. Robikovi je 6 měsíců. dolní zuby máme od dubna a horní nám rostou, dva přední máme a čekáme na dvojky nahoře. špatně papá už do prvních zubů, teda spíš méně a teď ještě horečky a pořád poplakává. no je to na bednu a kdoví jak to dlouho bude trvat. dávám prso každou chvíli, u toho se uklidní, tak můžeš zkusit mlíčko po menších dávkách nebo holky od nás doporučují taky picí hrníček, třeba z toho vypije něco víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
11.6.08 10:26
kitty25 píše:
jestli si to tu ještě někdo čte, tak Lupito vydrž. Robikovi je 6 měsíců. dolní zuby máme od dubna a horní nám rostou, dva přední máme a čekáme na dvojky nahoře. špatně papá už do prvních zubů, teda spíš méně a teď ještě horečky a pořád poplakává. no je to na bednu a kdoví jak to dlouho bude trvat. dávám prso každou chvíli, u toho se uklidní, tak můžeš zkusit mlíčko po menších dávkách nebo holky od nás doporučují taky picí hrníček, třeba z toho vypije něco víc

diky za podporu !!
u nas to probiha asi tak, ze jeden tyden papa jako blazen, ze by snedl i lzicku, lahvicku… a pak zas nastava nepapaci obdobi, coz prislo asi dnes!
to zas budou nervy!!
bohuzel, zoubky zatim nikde, tak to asi zoubkama nebude… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama