Roupy v těhotenství

463
16.12.14 13:15

Roupy v těhotenství

Dobrý den…
Mám takový citlivý dotaz..
Jsem ve 20tt a mám roupy…Je to hrozně nepříjemné, nemáte s tím někdo skušenost?
Zítra to řeknu doktorce, ale bojím se abych vůbec na to něco mohla…:-(
Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29440
16.12.14 13:18

Zkušenost nemám, ale určitě na něco dostaneš recept. Používá se třeba Vermox.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
16.12.14 13:22

Dává se na to vermox nebo zentel, u vermoxu je toto
Těhotenství
Pokud jste těhotná nebo plánujete těhotenství, informujte svého lékaře, který rozhodne, zda můžete užívat VERMOX.
a našla jsem třeba tento dotaz
Dobrý den, pane doktore, od malé neteře jsem se nakazila roupem dětským, jsem v 25. týdnu těhotenství. Chci se zeptat, zda mohu užít Vermox 1 tabletu? V příbalovém letáku píšou, že závisí na dohodě s lékařem. Mám strach, aby lék nějak neublížil miminku, nevím, zda je totiž teratogenní. Bohužel je to jediný lék, který se vyrábí, jinou alternativu jsem nenašla. Děkuji.
Odpověď odborníka:

Dobrý den, tabletu užít můžete.

když pohledáš, najdeš určitě i další, ale stejně je na předpis, takže se musíš poradit s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.12.14 13:23

Jenže třeba vermox má tuším teratogenní účinky. Domácí recept - sněz mrtě česneku a ještě si na noc potírej česnekem řiť - beze srandy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
16.12.14 13:24

Jinak lepší je přeléčit i členy rodiny, nebo aspoň pokouknout, zda roupy taky nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
16.12.14 13:34

Našla jsem třeba i toto

Dobrý den,
studií je málo. Určitě musí lékař posoudit poměr rizika a prospěchu. V třetím trisemestru bych se podání neobávala a po schválení lékařem k němu přistoupila. Naďa

obávám se, že česnek moc nefunguje. Posouzení lékařů se taky nemusí ubírat správným směrem, když měl syn asi tři měsíce, vyšla ze mně škrkavka, šílela sjem, že jsem syna nakazila (u tohoto parazita prakticky nemožné), letěla jsem za dětskou, ta ho poslala na všemožné odběry a pro JISTOTU mu naordinovala vermox. když jsem se jí ptala, jestli na něj není malej, dost ošklivě mě odbyla. Na to konto jsem zavolala na karlák a tam mi řekli - v žádném případě. a tím jsem se dostala k té geniální myšlence - číslo je 224968525, už přesně nevím, co to bylo, ale nějaký ústav parazitů, ještě pokouknu, ulice je studničkova. sjou tam moc ochotní. jinak dětská lékařka celá vyplašená volala druhý den po naší návštěvě brzy ráno a celá napjatá sondovala, zda jsem lék synovi podala… myslím, že se jí moc ulevilo, že ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
16.12.14 13:36

Myslím, že to bylo toto
http://www.vfn.cz/…-helmintozy/
je tam jiné poslední dvojčíslí u telefonu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.12.14 13:38

@kat124 Hele není to nic, čím bych se chtěla chlubit, ale já se nakazila roupy v pubertě a jelikož jsem se styděla to říct :roll: tak jsem se takto odčervila sama (česnekem). Takže to funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62208
16.12.14 13:40

@Caborina hodně pomáhá i česnek, takže se nacpi, seč Ti síly stačí a uvidíš, že se to potvorám nebude líbit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
16.12.14 13:42

@Mirka Dušínová taky mám osobní zkušenost:-), mně bohužel nefungoval…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.12.14 13:45
@kat124 píše:
@Mirka Dušínová taky mám osobní zkušenost:-), mně bohužel nefungoval…

Jasné, nic není 100%..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
16.12.14 14:06

Já jsem tím naštěstí netrpěla v těhotenství, ale hodně se mi to vracelo pár let zpátky. Tehdy ještě existoval takový sirup na to (vypadl mi název), ale už ho nedělají. Ten mi na to vcelku dobře zabíral. Je to nepříjemný problém. Naštěstí mě to už opustilo. Ale nezávidím, žádná pr*del v těhotenství :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25294
16.12.14 14:25

Taky jsem je měla v těhotenství. byla jsem na tom jako @Mirka Dušínová trápila jsem se s tím od puberty, přece bylo trapný to říct :roll: :roll: no a česnek mi teda taky nepomáhal, vždy to bylo ok a pak zase nějakou dobu hrůza. Mně pomohl porod. Od prvního porodu nic a doufám, že už to tak bude na věky věků :mrgreen: takže na ten česnek bych moc nesázela, ale za zkoušku nic nedáš a doktor ti určitě něco poradí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
16.12.14 14:29

@pipiska pyrvinium? tenkrát jsme to jedli jako děti:-)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
16.12.14 16:39

@Mirka Dušínová @Caborina Teratogenni ucinky se ve 20t uz neresi, tohle se resi v I. trimestru.Jde o to aby lek nemel jiny vliv na miminko. Rozhodne se porad s gynekologem.
Nevim jak ucinny je cesnek, ale ja treba po vetsim mnozstvi zvracim. Myslim, ze zbavit se roupu vyzaduje velmi velke mnozstvi cesneku, tak pozor, aby se od tebe neodstehoval manzel a neodsedavali lidi v autobuse. Pirvinium se bohuzel uz nevyrabi.
Ja bych volila tu radu lekare a asi ten vermox.
Verim, ze je to neprijemne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat