Rozestupy u hexavakciny

2.3.20 13:03

Rozestupy u hexavakciny

Zdravím. Nevíte, jaký je možný nejdelší rozestup mezi 1.-2. a 3.davkou hexavakciny? Vím, že je všude uváděno 0-2-8, ale ráda bych druhou dávku nechala dát později, než po dvou měsících. Důvody, proč, tu nechci rozebírat. Děkuji za pochopení a respektování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1063
2.3.20 13:06

Můj syn měl vždy hrozné reakce na očkování, živou tu poslední hexu měl dostat půl roku zpátky. Bohužel od bráchy chytá nemoci ze školky takže zatím nebyl 14dni v kuse zdravý, bez rýmy a pod. Když jsem se ptala doktorky jestli to není problém tak pokrčila rameny, že se nedá nic dělat, že ho prostě nenaočkuje pokud nebude 14dni ve 100% zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
783
2.3.20 13:45

Mezi 1.a 2. dávkou jsou oficiálně rozestupy 2-6 měsíců, přičemž v odůvodnělých případech až 1 rok. Jako optimální se uvádí 4-5 měs (měla by být nejlepší imunitní reakce)
Mezi 2.a 3. dávkou pak 6-12 měsíců
Přičemž pokud se intervaly nedodrží. lékaři občas straší, že se musí začít s očkováním od znova, což není pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
2.3.20 14:09

Já jsem byla s dítětem tak, jak řekl lékař a ta druhá dávka byla úplně v pohodě, bez reakce, bez teploty. Jen pokud chcete odkládat, tak náš doktor říkal, že protilátky se právě začínají tvořit až 14 dní po druhé dávce. Ale nejsem lékař, jen říkám, co mi bylo řečeno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
6.3.20 23:20
@kazetkakiki píše:
Zdravím. Nevíte, jaký je možný nejdelší rozestup mezi 1.-2. a 3.davkou hexavakciny? Vím, že je všude uváděno 0-2-8, ale ráda bych druhou dávku nechala dát později, než po dvou měsících. Důvody, proč, tu nechci rozebírat. Děkuji za pochopení a respektování.

No tak to odložte o 2 měsíce. Dál už to nemá efekt jen riskujete. PS jestli máte nějaké vážné reakce na první dávku tak to sem napište a jestli se jen bojíte tak vám odklad stejně nepomůže akorát se budete bát o 2 měsíce déle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama