Rozhodnutí kde bydlet

Anonymní
1.1.20 21:58

Rozhodnutí kde bydlet

Ahoj, vím, že nikdo z vás neví podrobnosti, takže ptát se na názor na internetu je trochu zcestné, ale třeba si zde přečtu názor na věc, kterou jsem si neuvědomila a je naprosto jasná.
Jsme spolu s manželem 13let, 8let máme dům (starý, malý, komplet opravovaný, avšak stále bojujeme s plísní), hypotéka ještě necelých 600tis (opravovali jsme z hotovosti), máme 3 děti, do normální práce (celý úvazek) půjdu nejdříve za 4 roky, příjem rodiny kolem 30tis/m, hotovost cca 800tis. Finančně zvládáme v pohodě.
Předtím než jsme koupili tento dům, tak jsme bydleli 3 roky u tchánovců (měli jsme dva pokoje, společná koupelna, kuchyň..no nedělalo to dobrotu jak s nimi, tak s jeho sestrou a bratrem, museli jsme pryč).
Vzhledem ke stálému problému s plísní (větrám, máme dva vysoušeče) a místem (nějakých 80m2 pro 4 lidi), zvažujeme následující možnosti:
1. zůstat zde, nepřistavovat, nechat to jak je, jen udělat střechu, peníze si víceméně užít
2. zůstat zde, přistavit za ty peníze aspoň do patra 2 pokojíky + nová střecha
3. zůstat zde, přistavit do strany + nová střecha (finančně náročnější jak možnost 2), v obou případech budeme opět bez peněz
4. hledat pozemek a postavit jinde nový (nereálné, hledám už celou dobu co jsme zde a nikde nic, vše strašně drahé)
5. máme možnost postavit komplet celé patro nad manželovými rodiči (cca 130m2), takže by bylo vše samostatné - i vchod, manžel už tam má i kus zahrady, takže bysme „odkoupili“ od sourozenců případně i zbytek a měli bysme patro a zahradu (bratr má vepředu pozemek a nový dům, sestra by měla časem spodek a zahradu celý život k užívání, 45let, bezdětná). Blbé je, že na zahradu se dá dostat jen průchozím spodkem domu nebo případně naším patrem a postavit z každé strany schody (pozemek je nudle), zezadu je také vchod, ale musí se to celé obcházet. Toto je v jednání, bude se dělat odhad, aby ani jeden sourozenec netratil. Přistavíme z peněz co máme, prodáme to tady, doděláme to tam, doplatíme tady hypotéku. Takže bysme asi taky byli na nule, nevím jak bysme se tam rozšoupli :D

Upřímně vůbec nevím jak se rozhodnout…děti tu už mají kamarády, my ne, spíš známé, je to 10km od okresního města, je tu mš, vedle ve vesnici zš. Rodiče manžela bydlí ve městě v okrajové části, já a ani děti tam nikoho neznáme, není tam mš, vše je ve městě. Je to ale blíž do práce a prostě vše „kousek“, bylo by i od nich případně hlídání, které tady VŮBEC nemáme.

Jak byste se rozhodly vy? zůstat nebo přistavit patro?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7578
1.1.20 22:12

Zůstat, něco málo pristavet. Protiplisnovy nátěry jste zkoušeli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
1.1.20 22:12

Jakkoliv kromě varianty bydlení s rodiči. Nedělej to!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
1.1.20 22:13

Ahoj, ja bych tedy do domu, kde se vam nedari vyresit problem s plisni uz dal neinvestovala. O bydleni s tchanovci je tady uz mnoho diskuzi, to je proste cesta do pekel. Ja bych setrila a cekala az se objevi vhodny pozemek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
1.1.20 22:20

Asi záleží na tom, jaké máte vztahy s rodiči a těmi sourozenci? Já třeba bydlím v jednom domě s matkou, dům už je sice napsaný na mne, ale stejně musím brát ohled na matku. A nedovedu si představit, že bych vlastnila jen půlku a půlku měl někdo jiný, jak by jste časem řešili případné opravy třeba střechy? Taky si tam může sestra nastěhovat časem nějakého „partnera“ který se s vámi nesnese a těžko budete prodávat půlku domu.
Já osobně bych do toho nešla ani s vlastním bratrem. Jedině, kdybych asi neměla kde bydlet, ale za podmínek, že mám vlastní dům, bych asi hledala jiné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
1.1.20 22:29
@Anonymní píše:
Ahoj, vím, že nikdo z vás neví podrobnosti, takže ptát se na názor na internetu je trochu zcestné, ale třeba si zde přečtu názor na věc, kterou jsem si neuvědomila a je naprosto jasná.
Jsme spolu s manželem 13let, 8let máme dům (starý, malý, komplet opravovaný, avšak stále bojujeme s plísní), hypotéka ještě necelých 600tis (opravovali jsme z hotovosti), máme 3 děti, do normální práce (celý úvazek) půjdu nejdříve za 4 roky, příjem rodiny kolem 30tis/m, hotovost cca 800tis. Finančně zvládáme v pohodě.
Předtím než jsme koupili tento dům, tak jsme bydleli 3 roky u tchánovců (měli jsme dva pokoje, společná koupelna, kuchyň..no nedělalo to dobrotu jak s nimi, tak s jeho sestrou a bratrem, museli jsme pryč).
Vzhledem ke stálému problému s plísní (větrám, máme dva vysoušeče) a místem (nějakých 80m2 pro 4 lidi), zvažujeme následující možnosti:
1. zůstat zde, nepřistavovat, nechat to jak je, jen udělat střechu, peníze si víceméně užít
2. zůstat zde, přistavit za ty peníze aspoň do patra 2 pokojíky + nová střecha
3. zůstat zde, přistavit do strany + nová střecha (finančně náročnější jak možnost 2), v obou případech budeme opět bez peněz
4. hledat pozemek a postavit jinde nový (nereálné, hledám už celou dobu co jsme zde a nikde nic, vše strašně drahé)
5. máme možnost postavit komplet celé patro nad manželovými rodiči (cca 130m2), takže by bylo vše samostatné - i vchod, manžel už tam má i kus zahrady, takže bysme „odkoupili“ od sourozenců případně i zbytek a měli bysme patro a zahradu (bratr má vepředu pozemek a nový dům, sestra by měla časem spodek a zahradu celý život k užívání, 45let, bezdětná). Blbé je, že na zahradu se dá dostat jen průchozím spodkem domu nebo případně naším patrem a postavit z každé strany schody (pozemek je nudle), zezadu je také vchod, ale musí se to celé obcházet. Toto je v jednání, bude se dělat odhad, aby ani jeden sourozenec netratil. Přistavíme z peněz co máme, prodáme to tady, doděláme to tam, doplatíme tady hypotéku. Takže bysme asi taky byli na nule, nevím jak bysme se tam rozšoupli :D

Upřímně vůbec nevím jak se rozhodnout…děti tu už mají kamarády, my ne, spíš známé, je to 10km od okresního města, je tu mš, vedle ve vesnici zš. Rodiče manžela bydlí ve městě v okrajové části, já a ani děti tam nikoho neznáme, není tam mš, vše je ve městě. Je to ale blíž do práce a prostě vše „kousek“, bylo by i od nich případně hlídání, které tady VŮBEC nemáme.

Jak byste se rozhodly vy? zůstat nebo přistavit patro?

Přistavila bych, asi je jedno, zda do patra či vedle, udělala střechu a zateplila barák, aby nebyla plíseň. Do společného domu nikdy!!! Nedělá to dobrotu, i když je vchod zvlášť. Vidím to furt u rodičů a babičky, mámy máma, která bydlí dole a naší nahoře :nevim: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1124
1.1.20 22:33

No, takhle, bydlení s rodiči má své výhody ale bohužel i nevýhody… na plíseň bacha… není to je o tom, že to blbě vypadá, ale dýchate to, časem vám to může způsobit dost velké zdravotní problémy. Zkusila bych vyhnat plíseň, protiplisnove nátěry, nebo se poradit s nějakým odborníkem. Kdyby se tento boj nepodařilo vyhrát, odešla bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
1.1.20 22:55

Zaráží mě ta plíseň. To je vzlinajici plíseň nebo se dělá v místě rosneho bodu (rohy místností)? Máte barák „podříznutý“, popř. udělanou drenáž okolo domu alespoň 80 cm hlubokou? Natěry to rozhodně nespraví, pomůžou jen na chvíli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4053
1.1.20 22:58

K tchanovcum ne, bydlení s rodiči nedělá dobrotu. Problém s plísní bych řešila s odborníkem. Investovala bych do levnější přestavby a uzivala si peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 23:41

@JancaS84 ano zkoušeli, máme i odvětrávanou podlahu a kolem baráku ten černej plast. kupovali jsme to tu do metru mokrý, teď je to suchý, ale bojujeme s plísní. jedna strana zdi podél celého baráku zlobí..nesmí tam být nábytek, takhle to jakžtakž jde..letos jsem stříkala savo jen jednou, to je úspěch. nepočítám chodbu, tam je to masakr. doufáme, že s novou střechou to přejde..dům je malinko ve svahu, všechno teče sem
(autorka)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 23:56

@Ju21na dělá se v rohu dětského pokojíčku (jak u země, tak u stropu) a podél země (cca 4m délky stěny u země, když tam není nábytek, tak se to dá, jinak opět je skoro hned) a pak v podstatě kolem jedné stěny (cca 20m), ale teď tam není nábytek tak je klid. dost nám pomáhají profi vysoušeče (v dětském pokoji a ložnici). v chodbě (1×1m) je všude. máme právě odvětrávanou podlahu, ta černá folie už tu byla, když jsme se stěhovali, máme i ten protiplísňový nátěr. bohužel máme spodek kameny, takže podřezání by byl asi masakr :-/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 00:04

@Mallorka děkuji, asi někoho zavoláme, třeba řešení nebude nakonec taková drasťárna @Lucius08 vím :-/ letos chci pořídit ještě čističku vzduchu. štve mě to. každý den hlídám jestli se potvora někde neobjeví, ať se s tím dá dělat něco co nejdřív

děkuji všem za názory..manžel je zcela jasně za bydlení tam :D jenže i já vidím, že v případě neshod by to tam bylo zcela neprodejné a co pak :-/ člověk ale pořád váhá..vyřešilo by to problém s plísní, větší místo, postaveno dle představ, vše blíž..tady má zase člověk obrovský klid. Sourozenci tak nějak počítají, že bysme stavěli během několika let, neví, že máme nějakou hotovost, manžel chce začít už letos, takže moc času na rozhodnutí není :roll:

pozemky jsou tu bohužel od milionu a výš za necelých 1000m2, což je masakr, menší se tu ani neprodávají, spíše větší. sleduji to opravdu už pár let a ještě jsem dobrý pozemek neviděla (v blízkosti města, cca 25km už se sehnat dá, ale to je daleko)

• Citovat
  • Nahlásit
1124
2.1.20 08:46
@Anonymní píše:
@Ju21na dělá se v rohu dětského pokojíčku (jak u země, tak u stropu) a podél země (cca 4m délky stěny u země, když tam není nábytek, tak se to dá, jinak opět je skoro hned) a pak v podstatě kolem jedné stěny (cca 20m), ale teď tam není nábytek tak je klid. dost nám pomáhají profi vysoušeče (v dětském pokoji a ložnici). v chodbě (1×1m) je všude. máme právě odvětrávanou podlahu, ta černá folie už tu byla, když jsme se stěhovali, máme i ten protiplísňový nátěr. bohužel máme spodek kameny, takže podřezání by byl asi masakr :-/

No, můj taťka kdysi vyřešil boj s plísní v našem pokoji tak, že na celou stěnu nalepil obklad, takové ty plastové,,palubky,, z OBI. Jestli to bylo šťastné řešení, nevím. Každopádně, přes 10let už tam plíseň není. Dokonce si myslím, že to teď přetiral barvou :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
2.1.20 10:13

@Lucius08 To je sice řešení, ale ta plíseň tam je stále - akorát schovaná pod těmi palubkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 10:30

Určitě bych nechtěla bydlet v domě, kde je plíseň. Takže když není reálné pořídit pozemek a postavit něco nového (nebo koupit něco jiného a ani nechcete jít do bytu), tak zbývá varianta bydlení s rodiči. Já bych se tomu nebránila, pokud jsou vztahy v pořádku. Pokud je jeden z rodičů nebo oba nebo sestra „potížista“ (kecá do výchovy, vadí mu dupání, nedodržuje dohodnutá pravidla atd.), tak bych se poohlédla radši po bytě, což je levnější varianta než dům a bylo by to bez plísně.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat