Rozměry autosedačky Romer Kidfix ?

31
6.6.09 16:52

Rozměry autosedačky Romer Kidfix ?

Prosím o radu máme tři děti a chceme pořídit autosedačku Romer Kidfix.Bohužel nikde nemohu najít rozměry autosedačky,aby se mám do auta vedle zbývajících dvou autosedaček vešla.Můžete mi prosím pomoci,děkuji,Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Britax Römer Kidfix?

Přidejte zkušenost s Britax Römer Kidfix
Napsat příspěvek

Reakce:

7113
6.6.09 17:22

kidfix má na šířku v nejširším místě ( boční opěrky v úrovni ramen) 48cm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
6.6.09 21:24

děkuji steeve,potřebovala bych spíše rozměr-šíři sedáku …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
7.6.09 10:02

sedák má v nejširším místě 46cm, ale vždy počítejte s nejširším místem sedačky, aby se ty sedačky vedle sebe vešly, a také počítejte s tím, že mezi sedačky musíte prostrčit ruku, abyste zapla pásy u sedačky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
12.6.09 08:41

Dobrý den, Steeve. Nechci zakládat nové téma, jen nevím, kde najít seznam modelů auta s isofixem. Minulý týden jsem měnili auto, máme teď Ford Galaxy 2005, ale isofix nemá!Nevíte, od kterého roku ho tahle auta mají? Já někde četla, že od 2003, ale zřejmě to je nesmysl. Malý je zatím v Roemer King plus-maximální spokojenost, všem doporučuju, především co se týče spánku a klimbání hlavičky. Dál uvažuju vážně o sedačce Roemer Kidfix, tak abychom do budoucna věděli, najaký ročník aut se máme zaměřit :-)) (Zatím jsme na Fordíky zatížení:-)) )Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
12.6.09 09:10

Galaxy mělo isofix již od roku 98, ale je možné, že jen v některých výbavách, to se člověk z tabulky nedozví, jestli montovali isofix do všech výbav, neboo byl za příplatek, ale zkuste se znovu kouknout do auta, zda tam je.
tady je seznam kompatibilních aut ke Kidfixu : http://www.britax-roemer.cz/…e_KIDFIX.pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
12.6.09 09:32

Děkuji za rychlou odpověď. Tu tabulku jsem studovala a právě jsem z ní moc moudrá nebyla. My jsme měli předtím Galaxku 2001 a tam isofix taky nebyl, tak to bude opravdu možná jen „na zakázku“. Já doufala, že to od určitého roku bude AUTOMATICKY. No nic, stejně do toho Kidfixu časem půjdeme. Až nastane pravá chvíle(*/-rok), budete mít další zákaznici :-)) . A pak to prostě bude chtít JEN nové auto!!!! Díky za ochotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
12.6.09 10:01

povinně je isofix u nových aut po roce 2006, takže od té doby mají isofix všechny, dříve někteří výrobci ho dávali standartně , někteří jen u vyšších výbav či na objednávku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 13:45

@steeve všimla jsem si, že jste tady velký odborník na sedačky a moc prosím o radu: máme peugeot 308, kupujeme sedačku pro nejstarší (15-36 kg), zatím máme 2× romer king. Otázka: 2× romer king + kterou sedačku 15-36? (budeme mít třetí dítko, takže časem by sedačky v autě byly v tomto složení). Zkoušeli jsme cybex solution x2 a manželovi se to zdálo natěsno + špatně se to zapínalo. Takže ve výběru je romer kidfix a romer adventure - líbí se mu, že nemají područky, takže se dle něj budou lépe zapínat. Jen u té adventure si nejsem jistá, zda je také tak bezpečná.. předem moc díky za názor a radu. Případně jestli máte rozměrové srovnání těchto dvou sedaček.. ať nekoupíme adventure s tím, že je užší a ve výsledku by kidfix měla rozměry stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
20.3.17 15:59

@habaďúra ten Adventrue není tak bezpečný jako Kidfix ( 3 * vs 4 *), je to užší sedačka, nemá tak velké bočnice, ale právě díky absenci područek je vhodná na prostřední sedadlo, že se tam dá lépe dostat k zapnutí pásu. Takže určitě kvůli tomu zapínání jdětet do Adventure, stejně nemáte na prostředním sedadlo isofix
rozměrově Adventure má 43 cm, a Kidfix 51 cm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 16:53

@steeve a prosím, ještě jsem našla na vašich stránkách discovery, ta by rozměrově snad měla být stejná (podobná) jako adventure. Je mezi nimi nějaký zásadní rozdíl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
20.3.17 16:54

@habaďúra discovery je vlastně Adventure s isofixem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 16:56

:-)aha, díky za vysvětlení. A moc děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama