Rozvod a nárok na barák

Anonymní
3.6.13 21:13

Rozvod a nárok na barák

Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale týká se to rodičů a chodí sem pár známých, tak nechci, aby to věděli. Chtěla jsem se zeptat jestli někdo víte jak by to bylo v případě rozvodu. Barák je psanej na mamku (stavěli ho prarodiče a v dospělosti ho na ni přepsali. Tedy jen půlku je to dvougenerační) a za 27 let do toho naši společně nasypaly peníze. Nedávno dělali nový topení, okna atd. Nevíte jak by to bylo v případě rozvodu? Jako na co by měl taťka právo??děkuji za odpověďi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3838
3.6.13 21:15

Pokud je na ni napsany pred uzavreni manzelstvi, ma na nej narok jen ona. On muze po ni chtit 1/2 investovane castky do teto nemovitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21382
3.6.13 21:17

Barak je tve matky - je nabyti pred manzelstvim, ovsem tveho otce bude muset vyplatit polovinou veskere sumy investovane do nemovitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 21:20

Děkuji za odpovědi :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 21:22

No a jak je to, když je pozemek napsaný na manžela - koupil ho před tím, než jsme se poznali a dům byl postavený už když jsme se vzali?

• Citovat
  • Nahlásit
evill
3.6.13 22:07
@Anonymní píše:
No a jak je to, když je pozemek napsaný na manžela - koupil ho před tím, než jsme se poznali a dům byl postavený už když jsme se vzali?

Úplně stejně. Pozemek je manžela.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 22:12

Tak já se taky zeptám, jak by to bylo, když barák byl na manžela napsán až když jsme byli manželé, díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
12272
3.6.13 22:50

Jestli to byl dar, tak je jen manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21382
3.6.13 23:02
@Anonymní píše:
Tak já se taky zeptám, jak by to bylo, když barák byl na manžela napsán až když jsme byli manželé, díky :kytka:

nijak, barak je stale manzela, na darovani nema vliv SJM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7569
4.6.13 00:33

Dary a dědictví se nezapočítávají do SJM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
4.6.13 08:28
@Anonymní píše:
No a jak je to, když je pozemek napsaný na manžela - koupil ho před tím, než jsme se poznali a dům byl postavený už když jsme se vzali?

pozemek je manžela, dům stavěný za manželství je už sjm, takže by Tě musel vyplatit z domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
4.6.13 12:41

Mám podobný dotaz. Byt je psaný na mě, ale hypotéku teď platíme s manželem společně. Kdo by ho zdědil v případě naší smrti? Naše dítě? Nebo by měli nárok i manželovy děti z prvního manželství? Pokud ano, dalo by se tomu nějak vyhnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat