Rozvod a péče o syna

20.11.15 21:49

Rozvod a pece o syna

Dobry večer
Manzelka se chce rozvest. Bydleli jsme u jejich rodicu kde vztahy neklapaly (z me strany) ona tam byla nadevše spokojena nechce jit bydlet do vlastního (v minulosti jsem mel dluhy tak pry kuli tomu) ted uz mam vse posplaceny. Mame pul rocniho syna ja si bez nej nedokazu predstavit ani jeden den a najednou je tu rozvod co mam delat jakou mam sanci ho dostat do stridave pece kdyz stim manzelka nebude souhlasit a budem to resit pres soud zatim bydlim u rodicu ale chci si najit vlastni podnajem 2+1 a zaridit mu tam pokojicek nechci o nej prit manzelka zatim koji vim ze to v tomto pripade nepujde ale je na materske jen 2 roky pak se vraci do prace ale jeji pracovni doba je 8 do 17 ale musi dojizdet takze to je +1 hodina ja delam jen ranno smeny od 6 do 14 a po domluve z mistrem si budu moc usporadat smenu jak me to bude vyhovovat mam nejakou sanci ho dostat alespon na stridavou peci nebo to soud bude resit tak kdyz bude manzelka v praci tak muze hlidat tchyně z tchanem predem dekuji za radu omlouvam se za chyby ale pisi t mobilu narychlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
20.11.15 21:53

Takto asi sám vidíš, že střídavka u kojence je zatím blbina. no a základem střídavky je - domluvit se na ní. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
20.11.15 22:00

Až bude manželka chodit do práce, máš dost velkou šanci kluka do střídavky dostat. Do té doby, zejm. dokud je víceméně plně kojen asi těžko- zkusila bych se domluvit na co nejčastějším styku, ideálně denně na chvíli, pokud nebudete bydlet daleko od sebe. Pro to malé dítě je důležitější každý den chvíli než třeba jednou za 14 dní na celý den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28875
20.11.15 22:21

Střídavku nikdo sám od sebe nenavrhuje - soud ani sociální pracovnice, která dítě u soudu zastupuje. Neřekla bych ale, že je základem domluvit se na ní. Může o ní být rozhodnuto proti vůli matky. Nejsem jejím zastáncem. U tak malého dítěte, které je kojeno, nemáš šanci žádnou. Později záleží na tom, jak se vaše životy posunou dál - jak daleko od sebe budete bydlet, taky je možné, že si manželka upraví pracovní dobu, každý z vás si najdete ještě nového partnera, to je všechno hudba budoucnosti. Zapracuj hlavně na tom, co můžeš ovlivnit teď - co nejčastější kontakt s dítětem několikrát do týden třeba po hodině, po dvou. A pokud se bude „cukat“,zapracovat to do rozsudku velmi přesně(i když i tak je mi toho dítěte líto, protože spánkový režim se v prvním roce hodně mění).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1029
20.11.15 23:26

Me je spis lito toho miminka, uz v pul roce zazivat tohle..prehazovat ho jak balon :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
20.11.15 23:42
@Jana206 píše:
Střídavku nikdo sám od sebe nenavrhuje - soud ani sociální pracovnice, která dítě u soudu zastupuje. Neřekla bych ale, že je základem domluvit se na ní. Může o ní být rozhodnuto proti vůli matky. Nejsem jejím zastáncem. U tak malého dítěte, které je kojeno, nemáš šanci žádnou. Později záleží na tom, jak se vaše životy posunou dál - jak daleko od sebe budete bydlet, taky je možné, že si manželka upraví pracovní dobu, každý z vás si najdete ještě nového partnera, to je všechno hudba budoucnosti. Zapracuj hlavně na tom, co můžeš ovlivnit teď - co nejčastější kontakt s dítětem několikrát do týden třeba po hodině, po dvou. A pokud se bude „cukat“,zapracovat to do rozsudku velmi přesně(i když i tak je mi toho dítěte líto, protože spánkový režim se v prvním roce hodně mění).

Když ji nikdo sám od sebe nenavrhuje, jak se to tedy dělá? To soud sám určí že tohle dítě půjde do střídavé péče a tohle ne a nikoho se neptá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
20.11.15 23:48

@TátaLukáš
Najdi si bydlení blízko, ať máš lepší šance a dítě nemusí tolik měnit prostředí. Nevím jak to chodí, ale měl bys požádat o co nejčastější styk s dítětem i v této době, kdy je kojené. Když zajdeš na sociálku (OSPOD), měli by ti poradit, jak se to dělá. Je dobře, když má otec zájem o své dítě. Je spousta otců, který jsou jejich děti ukradené. Je škoda, že vám to nevyšlo, ale prostě se to stává. Tvé manželce je prostě doma u maminky dobře a když se někdo chce rozejít, důvod si vždy najde. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
20.11.15 23:55

@Jana206 Podle zákona je aktuálně střídavá péče primární forma uspořádání, takže to není o tom, že jí někdo musí navrhnout. Pokud se rodiče na péči nedohodnou, tak je zvažovaná automaticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
21.11.15 00:05

@TátaLukáš U kojence jí skutečně získáš jen těžko. Každopádně k tomu, aby jí schválili později, se přihlíží i na vztah k dítěti. Takže jde hlavně o to, neztratit s mrnětem kontakt a co nejvíc se podílet na jeho výchově.

Možnosti hlídání prarodiči v tom roli nehrají. To je jako argument, že dítě k otci nepůjde, protože má super chůvu. Ale prarodiče (z obou stran) mají právo na vlastní úpravu styku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
21.11.15 00:09
@kotyk píše:
@Jana206 Podle zákona je aktuálně střídavá péče primární forma uspořádání, takže to není o tom, že jí někdo musí navrhnout. Pokud se rodiče na péči nedohodnou, tak je zvažovaná automaticky.

Aha. To jsem nevěděla, že se to považuje za samozřejmost. Vždycky jsem si myslela, že u soudu rodiče dětí dávají návrhy na péči, kterou si dohodli. Takže rodiče, kteří chtějí střídavou péči nemusejí nic říkat a mají ji automaticky.
No, někdy je to dobře, někdy asi ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 06:08

Děkuji vsem za reakce jeste byvh doplnil ze moje male štěstíčko uz je na presnidabkach a nutrylonu kojit se necha uz jen v noci a to obcas z manzelkou jsme meli rozhovor ja na dohodu u soudu nepristoupim ma z tim nekdo zkusenosti myslim tim rozvod bez dohody jak to bude probihat? Mam si schanet pravnika co mam vse zaridit aby to bylo vse tak jak ma predem dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
21.11.15 07:59
@TátaLukáš píše:
Děkuji vsem za reakce jeste byvh doplnil ze moje male štěstíčko uz je na presnidabkach a nutrylonu kojit se necha uz jen v noci a to obcas z manzelkou jsme meli rozhovor ja na dohodu u soudu nepristoupim ma z tim nekdo zkusenosti myslim tim rozvod bez dohody jak to bude probihat? Mam si schanet pravnika co mam vse zaridit aby to bylo vse tak jak ma predem dekuji

Na jakou dohodu myslíš, že nepřistoupíš, o dětech, rozdělení majetku nebo celkově rozvod? Rozmysli si to dobře, pokud je žena rozhodnutá, dotáhne to do konce a ty se budeš jen víc a víc stresovat. Zřejmě nepůjde o žádné velké majetkové vyrovnání, když bydlíte u rodičů, snad jedině auto a nějaké peníze :nevim:, to víš jedině Ty. S dítětem je to jasný, ale navrhla bych styk aspoň 2-3× do týdne na 2 hodinky, nevím :nevim:, moje děti byly už „velké“

Můj exmanbžel se taky nechtěl rozvádět, ale nakonec na dohodu přistoupil, uvědomil si, že nechat to táhnout třeba roky by pro něj bylo víc frustrující než těch našich 2×10 minut u soudu (soud o děti a rozvod). Tím, že jsme měli dohodu, sepsala nám jí jedna právnička, na jejím zaplacení jsme se podíleli rovným dílem.

Teď jsem měla soud o zvýšení alimetnů, to jsme se bohužel už nedohodli, tak jsem měla svou právničku a on se obhajoval sám - a neobhájil.

Takže asi tak. Mrzí mě, co prožíváš, ale uvidíš, že bude dobře, budeš možná chvíli sám, ale vše se v dobré obrátí. Miminka je mi taky líto, ale na druhou stranu na názory, že je chudák se vykašli, to tě bude víc stresovat. Možná jsem trochu drsnější, ale zastávám názor, že když to neklape, to dítě to vycítí v první řadě a dřív než my dospělý. Moje děti se po rozvodu hodně zklidnily, hlavně ve škole - dle slov učitelky. Ale pravda je, že u mě byly hlavním impulsem ty děti, starší dcera, abych od táty odešla :nevim: Sama mi řekla, že je doma šílený dusno - bylo to asi to nejhorší, co mi dítě může říct.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama