Rozvod - co teď?

4010
6.6.15 07:04

Rozvod - co teď?

Bohužel došlo i na mě. S manželem je to už cca půl roku o tom, že žijeme jen vedle sebe, ne spolu a tak nějak to dospělo k tomu, že se budeme rozvádět. Zatím jsme pro to nepodnikli žádné kroky. Máme 15m dcerku, já mám svůj byt, který jsme doteď pronajímali a který je shodou okolností zrovna prázdný, pak máme byt, ve kterém bydlíme, je v SJM a máme na něj společnou hypotéku.
S manželem jsme dospěli k tomu, že já se s malou odstěhuji do svého bytu, jemu zůstane tento a hypotéku nechá přepsat jen na sebe, aby mě vyvázal z dluhu.
Co se týče nějakého majetku (nábytek atd), jsme domluveni, co bude čí, co komu zůstane.
Co se týče malé, rádi bychom, aby to bylo tak nějak na domluvě, ne pevně stanoveno a zatím věříme tomu, že to bude fungovat. Že jako rodiče nepůjdeme proti sobě. Když ne, dá se to asi kdykoli dořešit soudně zpětně?
Teď ale - co následuje? Co vše je potřeba udělat?
Rodičák mám u malé nastavený do června 2016 (malé bude dva a čtvrt), chci si jej předělat do srpna 2018, aby šla do školky ve třech a půl letech necelých. Do dvou a čtvrt to bylo nastaveno z toho důvodu, že původně jsme na příští léto zamýšleli sourozence.
Jakou má manžel vůči mně vyživovací povinnost? Do kdy? Celou dobu, co budu na rodičáku? Nebo jen do určitého věku malé?
Dá se nějak říct, že péče o malou bude dohodou? Nebo musí být nějak ofiko stanoveno, kdy kde bude?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.6.15 07:17

@kitharka Rodičák si normálně zajdi na ÚP snížit, spočtou Ti to, aby to vyšlo do termínu, který chceš.

Vyživovací povinnost je o tom, že dokud nejste rozvedení, tak byste měli mít podobnou životní úroveň. Po rozvodu až po tři roky může muž dostat taky takové výživné (kdyby ses starala o dítě a nemohla do práce a on měl hafo peněz, abyste na tom nebyly podstatně hůř), ale tam se bere v potaz i to, kdo rozvod zavinil… realisticky bych být Tebou s ním probrala, kolik Ti dá, aby dcera nestrádala (rodičák Ti hodně klesne), dokud nepůjdeš do práce - tzn. ty dva roky. Pokud jste s to se domluvit, tak by to mělo jít.

I péče o dceru, pokud budete rozumní, může být stanovena dohodou.

Jen bych Tě ještě upozornila, že s tím vaším bytem a hypo to nemusí jít tak snadno. Banka nemusí souhlasit s tím, aby byl dlužník jen jeden… Kdyby byla proti, můžete leda zkusit refinancovat na konci fixace úvěrem jen pro manžela.

Příspěvek upraven 06.06.15 v 14:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4010
6.6.15 07:21

@Slečna Ferka Fixace je na pět let, takže ještě cca čtyři :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
6.6.15 07:21

@kitharka manžel má k Tobě vyživovací povinnost do té doby, dokud neudeš schopná si zajistit stejnou živ. úroveň. U sezdaných je to totiž jinak, než u nesezdaných. Jo a jste si jistí, že Tě banka z hypo vyváže jen tak? :think: JInak pokud jste dohodnutý, tak je to dobrý..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4010
6.6.15 07:22

@martina.se Tzn do doby, co budu na rodičáku s malou doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15382

@kitharka Tedy není to rada ohledně rozvnodu, ale jaký vlastěn máte problém? Že jste půl roku odcizenější? A proč na tom nezkusíte pracovat? Manželský život není procházka růžovou zahradoiu, někdy je potřeba zabojovat :think: :think:
Promiňte, že je to vlastně mimo téma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4010

@Slečna Ferka @martina.se s tou hypo.. tam by se teda asi muselo udělat nějak to, že se nějak papírově uvede, že placení přebírá na sebe, že? a že při refinancování se to převede na něj, a to jak byt, tak placení? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4010
6.6.15 07:23

@jahuhudka já bych pracovat chtěla.. ale on ne.. snažila jsem se to už několikrát dát do kupy.. ale teď mi navíc i na férovku řekl, že se mu hnusím.. že ke mně nic necítí.. a že kromě malé nemáme nic společného.. a že o tom rozvodu uvažuje už dlouho, jenom to doteď nedokázal říct.. chtěla jsem jít i do poradny, což se mi vysmál..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
6.6.15 07:39
@kitharka píše:
@Slečna Ferka @martina.se s tou hypo.. tam by se teda asi muselo udělat nějak to, že se nějak papírově uvede, že placení přebírá na sebe, že? a že při refinancování se to převede na něj, a to jak byt, tak placení? :think:

Banka s tím ale musí souhlasit, tzn. manžel musí být natolik bonitní, aby ho nechali jako jediného dlužníka.

• Nahlásit
  • Citovat
Meha
6.6.15 07:40
@kitharka píše:
@jahuhudka já bych pracovat chtěla.. ale on ne.. snažila jsem se to už několikrát dát do kupy.. ale teď mi navíc i na férovku řekl, že se mu hnusím.. že ke mně nic necítí.. a že kromě malé nemáme nic společného.. a že o tom rozvodu uvažuje už dlouho, jenom to doteď nedokázal říct.. chtěla jsem jít i do poradny, což se mi vysmál..

Tak to je smutné. Vždyť jste ještě nedávno plánovali další dítko. Nemá někoho?

• Nahlásit
  • Citovat
2874
6.6.15 08:00
:roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
6.6.15 11:15
@kitharka píše:
@martina.se Tzn do doby, co budu na rodičáku s malou doma?

jj, po tu dobu rozhodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
6.6.15 11:16
@kitharka píše:
@Slečna Ferka @martina.se s tou hypo.. tam by se teda asi muselo udělat nějak to, že se nějak papírově uvede, že placení přebírá na sebe, že? a že při refinancování se to převede na něj, a to jak byt, tak placení? :think:

ale to musí odsouhlasit banka - jestli má dostatečný příjem atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.15 12:15

Ahoj, vetřu se s dotazem /anonymne manzel vi nick/. Po narozeni druheho syna se rozjel ze strany manzel psychicky teror, sproste nadavky, neustale snizovani sebeduery, jsem dle nej bez neho jen hov.. u cesty a kdyz me zivi, tak ho bu du poslouchat. Jsem pry blazen a mela bych se jit lecit (já? WTF:D) Nesmi mi sem uz ani jezdit rodina, no magor co si budem povidat. Takhle bych mohla pokracovat do nekonecna. Kdyz uz jsem na nem opravdu zavisla s dvema malymi detmi, tak ukazal jeho pravou povahu. Ono to tam bylo vzdycky, jen ted kdyz zacal vydelavat vic penez tak mu narostlo ego :roll:
Včera jsem si pustila Roar od Katy Perry a udelala definitivni rez, zeptala se mamy jestli k ni s detma muzem (rozvedena, zije sama v 3+1 a pres tyden tam tri dny neni) ta samozrejme uz tusila/vedela, jen cekala kdy se seberu. S mamou mame super vztah, i s moji segrou a tatou takze dikybohu moji rodine ktera mi psychicky i fyzicky podrzi. Co si budem rikat, bez nich bych byla v pr..li a dosmrti jim budu vdecna.

Mam v planu se odstehovat za dva tydny (driv to nejde) a potrebuju vedet, co vsechno zaridit hlavne v souvislosti s detmi. Vim, ze existuje Navrh na svereni do pece, nicmene jsem nikde cetla ze se to ma menit ze uz to nebude mozny takhle podat tak bych prosila o nejake aktualni info. Zjistila bych si to i jinak, ale uvitam tipy co k tomu potrebuju, jak to probiha atd. Rozvod budu resit hned potom, ale na ten budu mit uz pravnika.,

• Nahlásit
  • Citovat
200
6.6.15 12:19

Edit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie