Rozvod s narcistou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.7.22 14:06

Odchod od narcisty s dětmi

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda někdo z vás má zkušenost s rozvodem s narcistou?
Omlouvám se za anonym, ale nemůžu jinak… Mám dvě malé děti a jsem na mateřské.

Konkrétně mě zajímá, jak probíhal přímo rozchod s ním nebo vaše opuštění od něj (ty dny a týdny po tom).
Podle toho, co mám načtené, tak je ideální, když vás opustí narcista, i když je to hrozný šok. Pokud ho opustí cílová osoba, tak jí udělá peklo, přemlouvá, uráží atd. Dopuručuje se odejít bleskem a dát mu to vědět až po odchodu, ale to si neumím představit. Není to vzhledem k dětem protiprávní???

Jenže já mám s manželem dvě malé děti. Ideálka by byla se domluvit, ale to tam asi nefunguje. Takže, pokud mě neopustí on, a udělám to já, tak co mě čeká v ty konkrétní dny včetně odchodu do jiného bytu? Dá se to vůbec přežít? Dá se říct, že chci rozvod a pak co? Mám mu dát týden a pak se vystěhovat s dětma?

Já už jsem na tom fyzicky celkem blbě. Děti i já jsme nemocní co 14 dní. Chodím na akupuntkuru, mám různé problémy, bušení srdce, bolest žaludku a i další. Když sme měli nějaké větší hádky, tak mi z toho ještě pár dní hučelo v hlavě a byla jsem mimo provoz.
Tak abych věděla na co se připravit?
Mám před tím kontaktovat právníka? Mám jít na sociálku a domluvit se s nimi?
Odřízne mě komplet od peněz?

Jak to vysvětlím dětem, ke kterým se chová jako milionový tatínek protože ho milují a obdivují a jsou malé?
Mám pocit, že mi nikdo neuvěří, že ten sympaťák je takový narcis… On má v ruce zdánlivě všechny karty a já jsem 6.rok na mateřské a totálně vycuclá. :roll:

Moc díky za zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21627
5.7.22 14:23

1. najdi si psychoterapii.
2. najdi si dobrého rozvodového právníka.

neřeš to na internetu a u léčitelů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3772
5.7.22 14:39
@Ou píše:
1. najdi si psychoterapii.
2. najdi si dobrého rozvodového právníka.

Musím souhlasit :palec:, tyhle dvě věci ti stačí.
Mám za sebou život a rozvod se silně sobeckou, sebestřednou osobou. Povinné psychologické sezení, kam nás poslal soud, mě jen utvrdil, že jsem měla vyhledat psychologa už dříve.
Právníka jsem měla jako oporu mé psychiky, nikoli pro „vítězství“ u soudu. V přítomnosti právničky si tolik nedovolil. Měla jsem se „za koho schovat“. Ještě dva roky trvalo, než se mi psychika uklidnila. Pravidelné rozvodové /porozvodové ataky ex manžela, výčitky, výhružky nekončily. Ted je situace lepší, protože v rámci svého zdraví dodržuju jen povinné rozhodnutí soudu a jen nutná komunikace ohledně dětí (pouze emailem, na živo se odmítám bavit víc než pár vět)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3009
5.7.22 15:03

Jak bylo řečeno řeš to s rozvodovým právníkem, ten poradí lépe než tady na netu.
Ale počítej s tím, že to bude nejspíš peklo.
Samozřejmě, že ty nikdo neuvěří, protože narcis se umí nádherně přetvařovat, takže před okolím je on ten nejlepší a ti si jen někdo kdo hledá chyby tam kde nejsou…
Proto je dobrá i ta psychoterapie, aby ses nenechala přemluvit a nevrátila se k němu zpět. A dokázala si v hlavě vypnout myšlenky, až on do tebe bude hučet, že vše je tvá vina, on za nic nemůže, protože ty si ta špatná ne on
Já bych se odstěhovala až on bude v práci a nebo se prostě odstěhovat co nejrychleji (to, ale snad poradí právník). Neprotahovat a nestěhovat se x týdnů.
Nemám zkušenost s narcistou manželem (a doufám, že nikdy mít nebudu)
Ale mám zkušenost s matkou narcis a stačilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
5.7.22 15:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda někdo z vás má zkušenost s rozvodem s narcistou?
Omlouvám se za anonym, ale nemůžu jinak… Mám dvě malé děti a jsem na mateřské.

Konkrétně mě zajímá, jak probíhal přímo rozchod s ním nebo vaše opuštění od něj (ty dny a týdny po tom).
Podle toho, co mám načtené, tak je ideální, když vás opustí narcista, i když je to hrozný šok. Pokud ho opustí cílová osoba, tak jí udělá peklo, přemlouvá, uráží atd. Dopuručuje se odejít bleskem a dát mu to vědět až po odchodu, ale to si neumím představit. Není to vzhledem k dětem protiprávní???

Jenže já mám s manželem dvě malé děti. Ideálka by byla se domluvit, ale to tam asi nefunguje. Takže, pokud mě neopustí on, a udělám to já, tak co mě čeká v ty konkrétní dny včetně odchodu do jiného bytu? Dá se to vůbec přežít? Dá se říct, že chci rozvod a pak co? Mám mu dát týden a pak se vystěhovat s dětma?

Já už jsem na tom fyzicky celkem blbě. Děti i já jsme nemocní co 14 dní. Chodím na akupuntkuru, mám různé problémy, bušení srdce, bolest žaludku a i další. Když sme měli nějaké větší hádky, tak mi z toho ještě pár dní hučelo v hlavě a byla jsem mimo provoz.
Tak abych věděla na co se připravit?
Mám před tím kontaktovat právníka? Mám jít na sociálku a domluvit se s nimi?
Odřízne mě komplet od peněz?

Jak to vysvětlím dětem, ke kterým se chová jako milionový tatínek protože ho milují a obdivují a jsou malé?
Mám pocit, že mi nikdo neuvěří, že ten sympaťák je takový narcis… On má v ruce zdánlivě všechny karty a já jsem 6.rok na mateřské a totálně vycuclá. :roll:

Moc díky za zkušenosti.

Máš moje naprosté pochopení…radu nemám, můj partner je ok, ale můj otec…naprostá hrůza, narcis jako prase…tihle chlapi jsou strašní, jsou jako nějaký živý hnus, dovedou člověka psychicky vycucnout už jen svou přítomností…moc dobře to znám a držím ti všechny palce :).
Drž se, jde o tebe a o děti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3772
5.7.22 17:05
@smajlik345 píše:
Jak bylo řečeno řeš to s rozvodovým právníkem, ten poradí lépe než tady na netu.
Ale počítej s tím, že to bude nejspíš peklo.
Samozřejmě, že ty nikdo neuvěří, protože narcis se umí nádherně přetvařovat, takže před okolím je on ten nejlepší a ti si jen někdo kdo hledá chyby tam kde nejsou…
:palec: přesně tak…

Já musela projít OSPODem, kde mi vyhrožovali odebráním dětí. U soudu to kolikrát taky nebylo příjemné…protože výborně zahrál „skvělého otce“ (i na své milenky, kterému mu věřily, že by mi měli děti odebrat pro neschopnost) na oko chtěl děti, v realu chtěl moje úspory, dělal si nárok na můj majetek atd, atd. Až po psychologickém sezení, kde neudržel svoje ego a projevil svou pravou tvář, tak byl soud na mé straně (a byl na mé straně i rok poté, kdy opět žádal snížení alimentů).
Herecký výkon to byl na jedničku, ale když takového člověka necháte mluvit co nejdéle - odkope se sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
5.7.22 18:18

Existují psychologové/ kouči, kteří se na narcismus specializují. Mají spracované i programy na odchod od Narcise. Obraťte se na ně. Hlavně nechoďte ukvapeně, a vše si dobře připravte. Ale on to na vás nesmí poznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9604
5.7.22 18:28

Narcista (jedno či muž nebo žena) je velmi nebezpečný a zákeřný, umí mířit, nemá empatii
připrav se na nejhorší zákeřnosti a naschvály..
má matka je tátovi dělala celý život a v době kolem rozvodu a těsně po něm nejvíc.. ani desítky let nepomohly - ta zášť proti němu z ní stříkala celý život, ačkoliv šli oba do dvou let do nových manželství…
Nejhorší je, že narcista použije vše, co se mu hodí, takže zejména děti :,(
a s uměním herectví a manipulace souhlasím.. mají obrovský smysl pro drama a herectví..

hodně sil.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
5.7.22 19:53

Prosím, kdyby si mohla, napiš mi zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
5.7.22 19:59

Zakladatelko, všichni Ti dali hodně dobré rady. Já chci také přispět. Mám narcistku matku i sestru, takže vím.
Ty zdravotní problémy máš stopro z manžela. Před jeho opuštěním si na bezpečné místo odnes všechny doklady, dokumenty apod., narcisté je velmi rády ničí. Ať hlavně netuší, že ho chceš opustit!!!

Nebudeš to mít snadné, protože s ním máš děti. Hlavně před nikým netaj, s kým jsi žila :cert:, a u rozvodu chtěj psychologické testy - sebe i muže - ať se dokáže, že si nevymýšlíš! Prý už soudy tohle umí vzít v úvahu. Protože narcis své oběti nikdy nepřestane mučit! On z toho žije.

Začni tím, že si najdeš suprového rozvodového právníka (životní nutnost) a když se rozhodneš pro psychologa, tak zásadně takového, co má zkušenosti s obětmi narcistů (jinak by to bylo na prd).
Ještě Tě upozorňuji, abys počítala s tím, že manžel možná sleduje Tvůj mobil, mejly atd.

Co jsou to za lidé, se dozvíš od pana Jana Dvořáka, tohle video (je ich už 75) s názvem „Jak odejít“ vyslechni jako první (pro Tebe životně nutné):
https://www.youtube.com/watch?…
Ty videa si vyslechni, najdi si i další (Petr Kinkor, Sam Vaknin…). abys neměla o narcistech iluze a neudělala nějakou chybu.

A po opuštění narcise pamatuj, když Ti občas bude ouvej, že to nejtěžší máš už za sebou: dokázala jsi ho opustit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
5.7.22 21:00

Ty videa jsou úžasná, moc dobře tyhle šílence vysvětlují… díky za odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
5.7.22 21:44

Poznejte svého psychopata 36. Co “vytáčí” narcise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
6.7.22 08:39

Ahoj,
to je těžká pomoc, asi se určitě obrať na psychologa a zkus právníka, jestli by ti neporadil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
6.7.22 15:48

Ahoj

Nejednej ukvapeně, na rozchod se dobře připrav.

Opravdu si najdi dobrého právníka. Nevím odkud jsi, pokud z Olomouckého kraje, tak doporučuji paní Moniku Ivan.

Dobře si promysli jakým způsobem chceš rozdělit péči/styk.

On se nebude chtít dohodnout a bude vše bojkotovat.
Až mu vyjdeš vstříc v jeho požadavcích bude chtít pravý opak.
Nebude respektovat žádnou dohodu a vždy bude v roli oběti a natahovat to…

Taky podle toho co píšeš, že jsi už šest let doma…tak asi půjdeš už do práce - takže budeš mít více peněz.

Na akupunkturu a podobně se vykašli, problémy máš z něj.

Mě trvalo si dva roky připustit, že láska nebo života je má. gor…
Myslela jsem si, že stres řeší alkoholem a blablabla…ale výše zmíněná videa mi otevřela oči.

A taky jsem se nechala uvrtat do toho, že když se přece tak snaží musím mu dát kvůli synovi šanci. Takže jsem v 7 měsíci těhu.
A koušu to dost těžce.

Nakonec vyjde slunce. Nejdůležitější je, že víš.

Takže si to promysli, připrav se a stůj si za svým…pak se řiď rozsudkem.
Podle mě bude chtít nejméně střídavou péči-vyšla bych mu vstříc, než se dohadovat.
A to v poměru třeba 70:30 pokud bude chtít, dosáhne tak jako tak rozšířeného styku… jenže ten bude využívat podle svých potřeb nebo třeba taky vůbec.
Takže když bude tušit, že máš někam jit-naschvál nebude mít na děti čas.
Střídavou by měl dodržovat a budeš vypadat, že mu chceš vyjít vstříc a on se bude cítit jako otec roku…a zároveň mu tím vypálíš rybník, kdy on počítá s obstrukcemi.

Taky doporučuji detailní úpravu prázdnin, Vánoc, Velikonoc. Všeho co se dá do rozsudku prostě dostat.
Vyhni se tomu, že bude styk po dohodě-s ním se nikdy nedohodneš.

Taky je možné, že bude děti naopak úplně ale úplně ignorovat.

Drž se. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
6.7.22 18:32
@Arianna007 píše:
On se nebude chtít dohodnout a bude vše bojkotovat.
Až mu vyjdeš vstříc v jeho požadavcích bude chtít pravý opak.
Nebude respektovat žádnou dohodu
… styk… bude využívat podle svých potřeb nebo třeba taky vůbec.
Takže když bude tušit, že máš někam jit-naschvál nebude mít na děti čas.
Střídavou by měl dodržovat a budeš vypadat, že mu chceš vyjít vstříc a on se bude cítit jako otec roku…a zároveň mu tím vypálíš rybník, kdy on počítá s obstrukcemi.
Taky doporučuji detailní úpravu prázdnin, Vánoc, Velikonoc. Všeho co se dá do rozsudku prostě dostat.
Vyhni se tomu, že bude styk po dohodě-****s ním se nikdy nedohodneš.
Taky je možné, že bude děti naopak úplně ignorovat

Milá a hlavně poučená Arianno! Celý Tvůj příspěvek by mali vytesat do kamene! Zakladatelko, celý si ho zkopíruj, tohle jsou mega cenné informace! :cert:
A ty nej nej nej jsem ponechala a ty za cenu 24karátového zlata jsem si dovolila vytučnit.
Arianno, také Tobě přeji hodně sil. :srdce: a štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat