Opravdu je tak časté mít alimenty?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.6.22 21:23

Opravdu je tak caste mit alimenty?

Ahoj,

Zakladam tema ciste ze zvedavosti. :) Jsem rozvedena s ditetem ve stridavce a nemam zadne alimenty, protoze muj ex nevydelaval vic nez ja. Zajimalo by me, jestli je to opravdu tak neobvykle? V okoli nemam nikoho, kdo by to mel stejne … vsichni chlapi plati … a i ze zdejsich diskuzi stale vypliva ze zena dostava alimenty, nebo nemuze se rozvest protoze by se sama neuzivila … tak by me zajimalo, jak to mate vy? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4184
29.6.22 21:28

No pokud je ve stridave peci, tak co by platil? Alimenty se plati, kdy ma dite v peci jen jeden rodic, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29714
29.6.22 21:29

Tak pokud máte stejný plat a stridavku, tak na co alimenty? Většinou ten chlap bere víc, tak pak aspoň něco málo posílá, aby tomu dítěti dorovnal životní úroveň i v době, kdy není u něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 21:33

@e008

Nn, je to podle vyse prijmu. I ve stridavce byvaji alimenty, pokud jeden vydelava vic.

• Citovat
  • Nahlásit
670
29.6.22 21:34

Dítě má nárok na stejnou životní úroveň jako jeho rodiče. Pokud otec vydělává víc než matka, tak ano, soud může určit ještě i alimenty. Pokud je ale plat otce srovnatelný s výdělkem matky, tak není důvod alimenty počítat, protože životní úroveň dítěte je stejná u matky i otce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
29.6.22 21:35

Kdyz je střídavka alimety neplati proc taky..akorad co vim se sklada třeba na tabor krouzky školu atd pulnapul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 21:37
@Kriss Tina jasny, spis jsem myslela jestli opravdu tak malo zen vydelava vic nez jejich chlapi …
@Kriss Tina píše:
Tak pokud máte stejný plat a stridavku, tak na co alimenty? Většinou ten chlap bere víc, tak pak aspoň něco málo posílá, aby tomu dítěti dorovnal životní úroveň i v době, kdy není u něj.

Jasny, nerozporuju, ze to dava smysl … Otazka smerovala spis smerem, jestli opravdu tak malo zen vydelava stejne/vic nez chlapi?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 21:41

@venulka1

Opravdu to s tim nesouvisi, ale mockrat jsem se s timhle presvedcenim setkala. Resi se prijem a pokud je nektery vyssi, vznika narok na alimenty pro dite.
@venulka1 píše:
Kdyz je střídavka alimety neplati proc taky..akorad co vim se sklada třeba na tabor krouzky školu atd pulnapul

Zalezi vzdy na vysi prijmu, pokud jsou rozdilne soud muze vypocitat alimenty. Samozrejme pri stridave pece jsou alimenty nizsi, nez pri vylucne peci jednoho z rodicu…

• Citovat
  • Nahlásit
962
29.6.22 21:42
@Anonymní píše:
@venulka1

Opravdu to s tim nesouvisi, ale mockrat jsem se s timhle presvedcenim setkala. Resi se prijem a pokud je nektery vyssi, vznika narok na alimenty pro dite.

Zalezi vzdy na vysi prijmu, pokud jsou rozdilne soud muze vypocitat alimenty. Samozrejme pri stridave pece jsou alimenty nizsi, nez pri vylucne peci jednoho z rodicu…

Co mám zname a maji střídavku tyden a tyden tak alimenty neplatí a skladaji se na větší vydaje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
29.6.22 21:43

Oba mají stejne výdaje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 21:47
@venulka1 píše:
Oba mají stejne výdaje

V idealnim pripade ano … :)

• Citovat
  • Nahlásit
2612
29.6.22 22:25

Žiješ ve státě, kde je jeden z největších platových rozdílů mezi muži a ženami, tuším, že ženy berou v průměru o 20% méně. Takže ano, tvá situace je neobvyklá :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.6.22 22:26
@Anonymní píše:
@Kriss Tina jasny, spis jsem myslela jestli opravdu tak malo zen vydelava vic nez jejich chlapi …Jasny, nerozporuju, ze to dava smysl … Otazka smerovala spis smerem, jestli opravdu tak malo zen vydelava stejne/vic nez chlapi?

Ano. Zvláště, když muž opustí rodinu, když jsou děti velmi malé.

Není tajemství, že matky samoživitelky, ženy vracející se po 3-4 letech péče o dítě jsou často znevýhodněné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
29.6.22 22:28

Že se ptáš, neměla bys teda platit alimenty ty jemu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 22:32

@Venesí