Rozvod + výživné na manželku

28
6.9.21 07:08

Rozvod + výživné na manželku

Ahoojky všem prosím o radu :-)
ocitla jsem se v situaci, že se se mnou manžel rozešel, a chce se rozvést. Máme 2 děti (4 a 6 let), já s rozvodem nesouhlasím, tudíž z mé strany žádost o rozvod podaná nebude, ale zatím ani manžel žádost o rozvod nepodal, ale bohužel chová se tak jako by už byl rozvedený.
Ale chci se zeptat, zda - li někdo z Vás neřešil něco podobného.
Pokud by jsme se rozvedli.. děti zůstanou v mé péči na tom jsme se dohodli, on bude platit výživné.. Na netu jsem si našla tabulky, kde je určené cca výše alimentů, ale ještě jsem někde vyčetla, že by měl manžel platit ještě na mě? jelikož mi klesne životní úroveň…
Já mám výplatu cca 19-20 tis, můj manžel cca 55-60 tis. Řešil jste to někdo? Umíte mi cca poradit jak vysoká může být částka za mě jako vyživovací povinnost?
Nyní žijeme v RD, ale ten se bude prodávat až přijde na řadu rozvod, z toho co získám bych si chtěla koupit nový byt ale na hypotéku a tak dále asi nejspíš nedosáhnu, ceny nemovitostí jsou teď šílené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24325
6.9.21 07:12

@koketa89 na tebe už nic, výživné na matku se platí do 2 let věku dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33106
6.9.21 07:17
@koketa89 píše:
Ahoojky všem prosím o radu :-)
ocitla jsem se v situaci, že se se mnou manžel rozešel, a chce se rozvést. Máme 2 děti (4 a 6 let), já s rozvodem nesouhlasím, tudíž z mé strany žádost o rozvod podaná nebude, ale zatím ani manžel žádost o rozvod nepodal, ale bohužel chová se tak jako by už byl rozvedený.
Ale chci se zeptat, zda - li někdo z Vás neřešil něco podobného.
Pokud by jsme se rozvedli.. děti zůstanou v mé péči na tom jsme se dohodli, on bude platit výživné.. Na netu jsem si našla tabulky, kde je určené cca výše alimentů, ale ještě jsem někde vyčetla, že by měl manžel platit ještě na mě? jelikož mi klesne životní úroveň…
Já mám výplatu cca 19-20 tis, můj manžel cca 55-60 tis. Řešil jste to někdo? Umíte mi cca poradit jak vysoká může být částka za mě jako vyživovací povinnost?
Nyní žijeme v RD, ale ten se bude prodávat až přijde na řadu rozvod, z toho co získám bych si chtěla koupit nový byt ale na hypotéku a tak dále asi nejspíš nedosáhnu, ceny nemovitostí jsou teď šílené.

Tady myslím, že se vyplatí investovat do právníka a poradit se, jak postupovat, aby to bylo pro tebe nejvýhodnější.

Taky jsem slyšela, že když poklesne živ. úroven jednomu z partnerů, že by měl druhý něco platit, ale jak to je v realitě, nevím.

Hlavně mu nic narychlo nepodepisovat, poradit se, všechno rozmýšlet…

Přeju, at jeho oškubání se zdaří co možná nejlépe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10782
6.9.21 07:21

To se platí myslím jen když nemůžeš pracovat, nebo mas nízký příjem kvůli tomu, že třeba pečujes o děti, nebo je nějaká jiná překážka která vznikla kvůli manželství. Pokud je to bezny plat v tvem oboru tak bych s výživným na manželku nepočítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
6.9.21 07:22
@free333 píše:
Tady myslím, že se vyplatí investovat do právníka a poradit se, jak postupovat, aby to bylo pro tebe nejvýhodnější.

Taky jsem slyšela, že když poklesne živ. úroven jednomu z partnerů, že by měl druhý něco platit, ale jak to je v realitě, nevím.

Hlavně mu nic narychlo nepodepisovat, poradit se, všechno rozmýšlet…

Přeju, at jeho oškubání se zdaří co možná nejlépe :hug:

Popravdě nenechám na něm nit suchou :? Jako to co se dozvídám mi teda bere vítr z plachet.. že si mě bral kvůli dětem, že špatný sex, špatná povaha apod.. jsme spolu 10 let, 5 let manželé.. Zjistila jsem, že si našel slečnu které je 25 let a je z něj nadšená on z ní sexuálně hotovej 8o A najednou přišel z rozvodem, že není štastný.. takže jestli krize středního věku (bude mu 40) a nebo fakt láska netuším 8o ale podepisovat nic nebudu.. dali jsme si čas do Vánoc, chci ještě kvůli dětem oslavit Vánoce v baráku který znají než půjdeme někam jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15766
6.9.21 07:24

Na rozdílnou životní úroveň po rozvodu se nehraje. Jsi schopná se sama živit, takže výživné se nestanoví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33106
6.9.21 07:28
@koketa89 píše:
Popravdě nenechám na něm nit suchou :? Jako to co se dozvídám mi teda bere vítr z plachet.. že si mě bral kvůli dětem, že špatný sex, špatná povaha apod.. jsme spolu 10 let, 5 let manželé.. Zjistila jsem, že si našel slečnu které je 25 let a je z něj nadšená on z ní sexuálně hotovej 8o A najednou přišel z rozvodem, že není štastný.. takže jestli krize středního věku (bude mu 40) a nebo fakt láska netuším 8o ale podepisovat nic nebudu.. dali jsme si čas do Vánoc, chci ještě kvůli dětem oslavit Vánoce v baráku který znají než půjdeme někam jinam.

Přesně jsem tušila, že v tom bude ženská, je dobře, že to víš…

Krize středního věku jak vyšitá, chce si ještě před andropauzou a impotencí, které už tukají na dveře, dokázat, jaký je kanec.

Opravdu potřebuješ dobrého rozvodového právníka, který se s ním nebude párat.

Ani z baráku bych se jentak nehla, doufám že je napsaný na oba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18243
6.9.21 07:32
@koketa89 píše:
Popravdě nenechám na něm nit suchou :? Jako to co se dozvídám mi teda bere vítr z plachet.. že si mě bral kvůli dětem, že špatný sex, špatná povaha apod.. jsme spolu 10 let, 5 let manželé.. Zjistila jsem, že si našel slečnu které je 25 let a je z něj nadšená on z ní sexuálně hotovej 8o A najednou přišel z rozvodem, že není štastný.. takže jestli krize středního věku (bude mu 40) a nebo fakt láska netuším 8o ale podepisovat nic nebudu.. dali jsme si čas do Vánoc, chci ještě kvůli dětem oslavit Vánoce v baráku který znají než půjdeme někam jinam.

To si vymyslel, aby měl důvod k rozvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14657
6.9.21 07:33

Tak pokud se starat o deti nebude a musis mit kvuli vyzvedavani zkraceny uvazek, urcite by se to na vyzivnem melo projevit.
Najdi si pravnika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
6.9.21 07:33
@JancaS84 píše:
To se platí myslím jen když nemůžeš pracovat, nebo mas nízký příjem kvůli tomu, že třeba pečujes o děti, nebo je nějaká jiná překážka která vznikla kvůli manželství. Pokud je to bezny plat v tvem oboru tak bych s výživným na manželku nepočítala.

To není že bych s tím počítala, spíš jsem jen narazila na tyhle /termíny, možnosti/ tak se snažím zjišťovat co a jak.. samozřejmě vše budu konzultovat s právníkem až přijde ta chvíle.. jak říkám spíš zjišťuju :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33106
6.9.21 07:36
@zoidberg píše:
Na rozdílnou životní úroveň po rozvodu se nehraje. Jsi schopná se sama živit, takže výživné se nestanoví.

To nemusí být pravda.

Chlap bude pryč a ona, když bude mít obě děti na starosti, tak to bude zvládat třeba jen na částečný úvazek, tu práci.

Navíc děti jsou malinké, než projdou všema školkovýma nemocema, mohou být víc doma než ve školce, klesne příjem hodně a chlap bude muset doplácet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2079
6.9.21 07:37

Výživný na matku se platí dokud nemůžeš chodit do práce a živit se sama, takže tebe už se to netýká, to by ti ta úroveň musela klesnout pod životní minimum, navíc on není zodpovědný za to, kolik teď vyděláváš a ještě ti to kompenzovat ze svýho platu, zkus co nejvyšší alimenty na děti, ale ty jsi dospělá a jsi za sebe zodpovědná ne on a to, že tě podvádí na tom nic nezmění :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
6.9.21 07:45
@free333 píše:
Přesně jsem tušila, že v tom bude ženská, je dobře, že to víš…

Krize středního věku jak vyšitá, chce si ještě před andropauzou a impotencí, které už tukají na dveře, dokázat, jaký je kanec.

Opravdu potřebuješ dobrého rozvodového právníka, který se s ním nebude párat.

Ani z baráku bych se jentak nehla, doufám že je napsaný na oba?

Ježiš ani nevíte jak jsem ráda, že to píšete :lol: já jsem jak v Jiříkově vidění.. když jsem se ho ptala jestli je v tom někdo třetí a on že ne.. že je to tím, že mě nemá rád, že na mě nemůže koukat, že to a že to.. pak jsem mu našla v mobilu konverzaci, kde si teda vypisují.. jak ona ho má rád.. on jí.. že se ženil kvůli dětem, že si se mnou nerozumí apod.. Manželé jsme 5 let a barák máme asi 2 roky.. takže je to SJM.

Příspěvek upraven 06.09.21 v 07:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
6.9.21 07:45
@koketa89 píše:

Uf, to mě mrzí :? Každopádně sama toho moc nepodnikej, najdi si právníka. Manžel je teda pěknej zmetek, ale tohle se stává celkem běžně. Mnželka se roky stará, pak chlapovi hrábne, najde si mladší a z manželky udělá fůrii, se kterou je tááák strašně neštastnej :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
6.9.21 07:52
@koketa89 píše:
Ježiš ani nevíte jak jsem ráda, že to píšete :lol: já jsem jak v Jiříkově vidění.. když jsem se ho ptala jestli je v tom někdo třetí a on že ne.. že je to tím, že mě nemá rád, že na mě nemůže koukat, že to a že to..pak jsem mu našla v mobilu konverzaci, kde si teda vypisují.. jak ona ho má rád.. on jí.. že se ženil kvůli dětem, že si se mnou nerozumí apod.. Manželé jsme 5 let a barák máme asi 2 roky.. takže je to SJM.Příspěvek upraven 06.09.21 v 07:46

Hm, tak to hodně zabolí. Drž se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat