RTG ledvin u 8.měsíčního mimina

2245
20.4.07 07:22

RTG ledvin u 8.měsíčního mimina

Ahoj!

Chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenost s RTG ledvin s takhle malým dítětem.a jak to celé probíhá.

Včera,když mi mudra zdělila,že to malý musí podstoupit tak jsem byla z toho dost hotová a vůbec jsem nebyla schopná se ptát.Prosím jestli máte někdo zkušenost napište mi jak to probíhá a pokud je nález jak se postupuje dál?Malý měl při narození dilataci ledvin a ještě minule to vypadalo dobře,ale včera měl rozšíření 9mm,ale mudra říkala,že to může být i tím,že mám z půlky naplněn močový měchýř,ale pro jistotu nás posílá na RTG :(

Děkuji za Vaše odpovědi Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16483
20.4.07 08:30

Ahoj, nemam s tim zkusenost jako matka, ale z te druhe strany / jsem rentgenolog,ktery tohle vysetreni dela). Z tveho popisu nemuzu presne posoudit, jak vazna je dilatace duteho systemu ledvin tveho detatka a nejsem pediatr(moje zkusenost zacina u sona, kde zjistim, jak velka je dilatace, pak nastupuje pediatr, aby zvazil dalsi postup a pak se to ev. zase tyka me, kdyz na RTG vysetruju) takze nevim, jestli u vas takove vysetreni nutne nebo ne. V kazdem pripade, je RTG zareni a je nutno zvazit, zda je vysetreni opravdu nutne pro dalsi postup(jen pro jistotu bych rentgen u miminka nedelala). Tyhle vady se casto upravi samy casem a staci kontrolovat na sonu. Pokud je ale vysetreni opravdu na miste a je potreba ho udelat dela se to takhle: K vysetreni chodi pediatr, ktery dite v prubehu kontroluje a pred vysetrenim ho zklidni jednim lekem(nekde to nedelaji),protoze je potreba zavest do moc. mechyre tenouckou trubicku a to samozrejme jde u deti spatne, nelibi se jim to. Pak se tou trubickou naplni mocovy mechyyr kontrastni latkou a sleduje se jestli dojde k refluxu(jestli se vraci moc(kontrastni latka) do ledvin(a zpusobuje to rozsireni). Pak se jeste sleduje totez behem moceni miminka. Kdyz to jde dobre, je tohle vysetreni hned hotove.
Pokud potrebujes vic informaci, nebo ti neco neni jasne, napis mi SZ.
A jeste jednou, nejsem kompetentni rict, jestli je tohle vysetreni u vas potreba, to musi vedet tvuj detsky lekar. Uz jste meli nejakou infekci, zanet ledvin? To obvykle byva komplikace refluxu, navratu moce do ledvin. Jinak dalsi postup- pokud se zjisti, ze je reflux velky(zridka), operuje se, jinak se to asi vetsinou upravi leky nebo samo casem.
Takze tak, ja drzim palce, at nemusite ni na rentgen. Jo, jeste, do jake nemocnice vas posilaji?

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama