Ručitel na byt v pronájmu?

50
5.8.13 19:27

rucitel na byt?

Ahoj, chci se zeptat jestli jste se nektera taky setkala s tim, ze kdyz jste si pronajimala byt tak po vas majitel chtel rucitele? asi kdyby nahodou jste neplatila najem nebo tak?..prijde mi to docela divne.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Jitka1976
5.8.13 19:32

Nikdy…jen kauci..1 x nájem…nic víc…a prošli jsme byt společně a každou položku v bytě zkontrolovali…podepsala jsem a bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
Elois28
5.8.13 19:33

Já se s tím teda nesetkala a jak píšeš, je to docela divné. Majitel si případné neplatiče přece „pojistí“ kaucí.

• Nahlásit
  • Citovat
50
5.8.13 19:33

No ja to prave nikdy neslysela a ted to po me chteji.. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
5.8.13 19:34

Řekni, že jsi sirotek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Elois28
5.8.13 19:35

@maynecka
zeptala bych se majitele na důvod a také bych mu řekla, že od toho je kauce. Žádného ručitele bych do toho teda netahala.

• Nahlásit
  • Citovat
19747
5.8.13 19:36

To neplacení nájemného by si měl ošetřit smluvně a jinak - většinou se jedná o kauci, okamžitou výpověď třeba apod. A jak toho „ručitele“ specifikoval? Jako co by měl podle něj splňovat a případně co hradit - nebo co tím zamýšlí :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
5.8.13 19:36

Problem je ze se mnou na prohlidce bytu byla sestra :D a on rikal ze muze rucit kdokoliv z rodiny kdo pracuje..no prijde mi to na hlavu stejne kdybych neplatila tak me hned vyhodi tak k cemu to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
5.8.13 19:37

A kauci chce taky???

• Nahlásit
  • Citovat
744

My tedy bydlíme už v několikátém nájmu a s tímto jsme se ještě nesetkali :think: Vždy chtěli kauci a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221

Ne, to jsem jeste neslysela, ale obavy majitele chapu. Nasi novi najemnici zacli tak, ze hned prvni mesic nezaplatili, tak vidim, jak je to neprijemne. Byt tebou tak mu navrhu jiny zpusob ruceni, abyste byly spokojene obe strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
5.8.13 19:40

Jj kauci chce prave taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
5.8.13 19:45

Jo a kauci maji taky. Jenze je to najemni smlouva, takze se to ridi obcanskym zakonikem, a tam musi byt v prodleni 3 mesice.
Tim neobhajuju ten pozadavek rucitele, zda se mi divnej, jen rikam, ze je to problematicke z obou stran. A je smutny, ze kdyz je nekdo vycuranej, tak na neho v podstate neni paka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
5.8.13 20:25

@maynecka ahoj ja se s tim setkala kdysi a tady kde ziji ja je to uplne bezne..je to prave proto aby se pojistili ze pokud bys nahodou neplatila najem tak maji toho rucitele..no a problem je ze nekdy pokud ho nesezenes tak ti byt nepronajmou a taky ten rucitl by mnel mit bud vlastni bydleni, zivnost nebo alespon neco ve vlastnictvi :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evill
6.8.13 01:37

Setkala jsem se s tím, dělala jsem ručitele dědovi. Kauci platil taky, bylo to z důvodu, že se majiteli zdál jeho důchod malý (za byt platil 1/3 důchodu), a kdybych mu nedělala ručitele dal by přednost dalším zájemcům, kteří měli plat 2× takový jako děda důchod.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama