Ruční vysavač

1687
4.11.08 08:50

Ruční vysavač

Ahoj holky,

k Vánocům jsem jako dárek od našich rodičů chtěla „nadělit“ tzv. ruční vysavač (např. něco takového: http://www.elektro-kuchyne.cz/…ca-zb-404-wd).

Říkala jsem si, že bych ho docela využila. Malý tu lítá např. s kouskem rohlíku, nebo s jablíčkem a všude drobí. Nechce se mi pokaždé vytahovat velký vysavač, hledat klíček od pojistky v zásuvce a zase to všechno uklízet. Tak jsem si myslela, že by to mohlo být šikovné.

Nicméně, když jsem prolezla net a prostudovala si, co to vlastně je, tak jsem z toho trochu na rozpacích. Všechny výrobky tohoto druhu mají provozní dobu 8 - 11 minut, ale jejich nabití trvá 16 - 18 hodin. V praxi si ho dám po obědě nabít a druhý den ráno a během dopoledne si 2 x luxnu a budu opět nabíjet. Přitom píšou, že se nemá nechávat v nabíjčce trvale (tzn. ještě hlídat, abych ho z nabíječky vyndala a někam jinam postavila - další zabírání místa) a že baterie nejsou typu AA, tedy běžně vyměnitelné. Prohlédla jsem různé výrobce a je to všude stejné.

Chci se tedy zeptat, zda máte některá tento spotřebič a jak jste s ním spokojené. Zda to má vůbec smysl kupovat, nebo raději mít po ruce normální vysavač, případně lopatku se smetáčkem :lol:

Díky. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

566
4.11.08 08:51

náš je neustále ve stojánku,zatím netrpí, mám ho asi 2rohy
je to nějaký Philipsík..
nezaplatitelné! hlavně vlasy v koupelně luxujeme pořád, ty nesnáším:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
4.11.08 08:54
emitom píše:
náš je neustále ve stojánku,zatím netrpí, mám ho asi 2rohy
je to nějaký Philipsík..
nezaplatitelné! hlavně vlasy v koupelně luxujeme pořád, ty nesnáším:)

A opravdu ti vydrží jen těch pár minutek provozu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
4.11.08 09:03

Petro,
my máme VAX turbo force, podle návodu vydrží fungovat 20 minut a ve stojánku může být pořád, takže se dobíjí průběžně. Nikdy se mi nestalo, že by mi těch 20 minut nestačilo.
A jak už psala Emitom, je to naprosto nepostradatelný pomocník, nedokážu si představit tahat denně velký vysavač.
Romana

""http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png:http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png

""http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png:http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
4.11.08 09:04

řekla bych, že dýl..ale já ho vždycky vezmu ze stojánku, luxuju tak třeba jen 5minutek..auto s ním neluxuju, na to mám centrál..
ono ho fakt na dýl asi nepotřebuješ, je to opravdu tak spíš na přeluxnutí drobků, vlasů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.08 10:13

Ahoj Petro,
my loni dostali Electrolux Rapido, visi v kuchyni na zdi a je v zasuvce tak 5 dni v tydnu, kdyz si vzpomenu, tak ho odpojim, ale vetsinou se tam nabiji skoro porad a nic se nedeje 8) :wink:

Vetsinou s nim luxuju kuchynsky bordylek, taky presne jak psala Emitom, hodne vlasy, ted mi extra padaji, takze jsou po celem byte, fuuuj :twisted: , na to je rucni vysavac k nezaplaceni 8) Obcas nejakou tu havet, co mi chcipne a najdu ji pod posteli :roll: :wink:

Rozhodne na nej nedam dopustit, takze ho doporucuju. Vezmi si, ze vzdy s nim luxujes tak 5-10 minut a pak ho vratis zpet do zakladny, kde se prubezne dobiji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
4.11.08 10:57

Ahoj my měli rohnson, tam byla doba používání 20 minut. Malej už ho rozbil, tak sháním jinej :? - a tohle je můj favorit ten electrolux.

náš byl v zásuvce pořád, s dalším to budu praktikovat stejně. Jinak vyluxuješ těch pár drobků a pak ho tam dáš a když potřebuješ za hodinu dalších pár drobků, tak to zase půjde to neboj…

rozhodně doporučuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
4.11.08 11:38

my uz mame rucni vysavac rok - znacku Hoover - a jsem moc spokojena, semtam vyluxuju drobky a vlasy, ktere se drzi v rohach…, abych nemusela vytahovat velky lux. Ale zabere to jen chvilicku. V navodu psali, ze ho obcas mame nechat uplne vybit, tak to ho dame Emce na hrani a trva to opravdu dlouho, nez dojde stava. Nikdy se mi jeste nestalo, ze bych ho chtela pouzit a nebyl nabity :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
4.11.08 12:14

Mám úplně obyčejný - z Datartu, zn. Proline. Když jsem ho kupovala, nebyla jsem si jistá, zda bude mít využítí, tak se mi nechtělo útracet za nějaký super.

Luxuju několikrát denně - rohlík, chleba, sušenku (malá má v ruce a chodí po bytě a drobí/ … atd. Nabijím co 2-3 dny, vždy přes noc.

Jediné co mi na něm vadí je, že musím čudlík držet, když chci luxovat. Ty lepší vysavače stačí jen zmáčnout a jednou. Takhle mě občas bolí prst :-)
Takže čekám až odejte a koupím něco lepšího.
Fakt je to nepostradatelný pomocník !!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
4.11.08 17:47

my taky mame rucni vysavac a myslim si, ze se v zadne domacnosti neztrati …
my ho mame permanentne v nabijecce, co mi ale dost vadi, ze v te nabijecce sviti svetylko, i kdyz je vysavac nabity! puvodne jsme ho chteli mit v kuchyni ale kvuli tomuhle jsme ho presunuli do predsine na lednici - aby nas to nerusilo pres prosklene dvere az do loznice.
Jinak doba nabijeni se mi zezacatku taky nezdala, ale realita je takova, ze to clovek opravdu vzdycky pouziva jen par minut. My to hodne pouzivame treba i tehdy, kdyz manzel neco vrta, tak si ten vysavac podrzi pod vrtackou a vsechen bordylek ze zdi jde do vysavace a neni treba nic vytirat po podlaze, ani pod vrtanym otvorem cokoliv uklizet …
Jinak na kocoura je to taky dobre :twisted: Akorat pred nim utika, pacholek :lol:
Mame nejaky Philips

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama