Rudá dáseň kolem korunky

386
16.4.16 21:56

Rudá dáseň kolem korunky

Ahoj, zase mě trápí má korunka, a tak potřebuju radu :(
Je to má první korunka a je z nějakého nanokeramiky či co. Mám ji od hmm ledna mám pocit. Na začátku jsem měla opuchlou dáseň, a tak mi to projela laserem a pak dobrý. Celkově to bylo vše v poho. Ale poslední dny mám zase z vnitřní strany blíže k osmičce (korunka 7 dole) zarudlou dáseň a na dotek bolí :( Čistím si mezizubníma kartáčkama a i kolem té sedmičky, jenže zrovna na tamte rudé straně se kartáčkem nedostanu, protože ta dáseň se zveda:( Co s tím? Používám ústní vodu Curaprox a taky jejich gel proti zánětu dásní. Ale nějak nic moc nepomáhá :p Máte prosím nějakou „babskou“ radu na kloktání nebo tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26295
16.4.16 22:00

A co nit? Spíš to vypadá na podrážděnou dáseň. Zkus si namočit nit v tom gelu a projet. Mohlo by ti pomoci kloktání šalvěje. Kdybys měla čerstvou bylo by to lepší. Můžeš to i polknout jako čaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22967
16.4.16 22:02

Nejlíp se mi svědčil Listerin. Tyhle drobný záněty likviduje spolehlivě. Jestli chceš přírodní léčbu, můžeš vyplachovat odvarem ze šalvěje nebo z hřebíčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
16.4.16 22:06

@Malaga @Janli sakra šalvěj nemám, jako ani nevím proč se to děje, totiž koušu na druhé straně, protože na té „bolavé“ mám týden a půl vyplněné nahoře kanálky u 6, tak ji radši šetřím. Ale teda taková zrada od korunky:p V pondělí koupím šalvěj a snad to nějak „rozchodím“, k zubaři nemám čas. Dopisuju diplomku, státnice na obrozu, takže nechcu sakra další stres ještě kvůli korunce :((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
16.4.16 22:10

@Glumka a nemůžeš mít třeba kousek jídla (např. kmínu) v mezizubí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22967
16.4.16 22:21

Pořádně vyčistit, třeba nití. Opravdu tam můžeš mít kousek jídla. Někdy dásním chvilku trvá než si kolem korunky sednou, ale jestli se od ledna nic nedělo tak to vypadá na vnější podráždění. Čistit, i když to bude bolet a kloktat hned dokud je dáseň prokrvená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
16.4.16 22:35

@Malaga kdybych aspoň jedla nějaký makový koláč:D ale nic mě nenapada co by se tam dostalo:p
@Janli ok před spaním se do toho pustím :p

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Vysalaja
17.4.16 01:56

@Glumka Ahoj, po zákrocích v ústní dutině je důležité udržovat prostředí co nejčistčí. Mně doporučil zubař Corsodyl gel. Corsodyl je na tohle přímo učený - píšou to i v tom příbalovém letáku: „k prevenci a léčbě zánětu dásní, k udržování ústní hygieny po chirurgických výkonech v ústní dutině, po chirurgických zákrocích“. Jěmně jsem místo čistila měkkým kartáčkem, a když to hodně bolelo tak jen vatičkou s tím gelem. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
6665
17.4.16 02:07

Keramickou korunku jsem měla a taky mi kolem toho pořád blbla dáseň. První pomoc je namočit mezizubní kartáček do Listerinu a pravidelně, to čistit právě tam, kde to nejde i za cenu krvácení a bolesti. Za pár dní to přejde.
Já s tou korunkou měla ještě problém, že byla špatně vyrobená, měla dole jakoby plošku, kterou naléhala na dáseň a neustále se pod ní zachytávalo jídlo. Správně má byt konec té korunky do špičky aby se konec schoval pod dáseň a nic se tam nedostalo, ale to z té keramiky prý nejde moc dobře vyrobit a většina je špatná. To mi řekl nový zubař když jsem ho měnila. Ten mi to říkal, když mi opravoval jiný zub korunkou. Korunka na druhé straně z kovu s keramickým povlakem mi problém nedělá.
Teď mi po 15 letech keramická korunka praskla (když jsem jí předtím u starého zubaře co dva roky reklamovala, nejdéle vydržela ta poslední, 3roky) a nechám si tam dat kovovou s bílým potahem a bude klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
17.4.16 07:14

@Glumka Stačí ten Curasept gel, má stejnou účinnou látku jako zmiňovaný Corsodyl gel, a to chlorhexidin.
Listerin bych nepoužívala, díky obsohu alkoholu dochází k přesušení sliznice, i když krátkodobé užití moc paseky neudělá.(nicméně ten CHX mi jako antiseptikum přijde lepší)
@Heivka zřejmě myslíš broušení na schůdek x do ztracena.Ono záleží na šikovnosti lékaře a laboranta. U nás děláme na schůdek a je to OK. Metalokeramiku nedoporučujeme, hlavně u předních zubů nebo při vysoké linii úsměvu, protože může dojít k zabarvení dásně nad korunkou (zšedne)a je to vidět. Vzniká vlastně tetováž. Takže MK spíše do zadních úseků nebo u nejistých zubů…
A jak píšu, je to i o laborantovi, ale MK korunky jsou méně transparentní než celokeramika a často schází MK korunce ta „živost“ zubu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
17.4.16 14:03

@Malaga včera jsem to „zoperovala“ a zatím dobrý :) jo do Listerinu bych ani nešla, chutna naprosto příšerně, to bych mohla rovnou čistý ethanol kloktat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat