Ruka noha ústa - objevila se ve školce

23.10.19 14:33

Ruka noha ústa,objevila se ve školce

Dnes na školce viselo že se objevila tahle nemoc, bojím se jí zrovna jako čert kříže protože jí teď prodělávají kamarádky děti a prý peklo…Ptala jsem se paní učitelky jak moc je to rozšířené a říkala že to má zatím jeden chlapeček co už to má prý snad už od minulého týdne a je s tím doma. Nechápu tedy, proč to na školce je až teď, kdybych to věděla dřív, tak malýho stáhnu preventivně ze školky. Teď už to asi nemá moc cenu, protože inkubační doba je až pět dní, takže i když to má zatím jen jeden, můžou postupně odpadat a nakazovat se ostatní děti, je to tak? Nebo je to infekční až během vyrážky? Teď teda mám být asi ve střehu, do kdy myslíte že by se mu to mohlo objevit? Máme na víkend naplánované nějaké akce. Zítra ani v pátek už do školky nepůjde a pak plynule navazují podzimní prázdniny, tak bude vlastně týden doma, může to pomoci v rozšíření té nemoci? Budu ráda i za případné další zkušenosti s touto nemocí. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18642
23.10.19 14:38

@Teruška85 Driv nebo pozdeji si to prodelat musi. Tak nehysterci, to neni cerny kasel. Obe to mely, kluk dokonce 2×. Oba ve velmi slabe podobe. Trochu aftu v puse, par lehce svedivych pupinku na noze a rukach.
Taky to vubec dostat nemusi, nam se stale vyhybaji nestovice a to uz za ty 4 roky byly ve skolce min.3×.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8036
23.10.19 14:51

Tohle preventivni stahovani deti ze skolky vubec nechapu :nevim: pokud to ma chytit, muze se nakazit na hristi, v obchode, na krouzku,…proste kdekoliv…az bude nekdo nemocny ve skole, tak si nechas taky dite doma? Kdyz ma nekdo v praci rymu nebo kasel, zustavas preventivne doma? Kde jinde ma dite ziskat imunitu nez v kolektivu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
23.10.19 15:27

U nás ve školce to bylo už několikrát a nikdy se děti nenakazily. Stejně tak další nemoci, spála, impetigo, vši :-). Toho, co mají ve školce se už nedesim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 15:52

Špatně jsem to napsala nestahuji ho kvuli této nemoci, od zítřka nejde a nešel by ani tak, protože máme už něco dlouho naplánované, to že se to spojí s podzimními prázdninami a vznikne tedy týden volna jsem jen zmínila jakože by to třeba mohlo pomoc. Jinak jsem se zejména ptala na tuto nemoc kdo o ní něco ví, jaká je inkubačka, průběh a podobně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 17:05

Deti to mely, mirnejsi prubeh. Nemoc, jako kazda jina. Mas jediny dite a jeste k tomu nove ve skolce, nebo jaky je duvod k tyhle precitlivelosti? Na ruce nohy usta se neumira.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8036
23.10.19 18:37
@Teruška85 píše: Špatně jsem to napsala nestahuji ho kvuli této nemoci, od zítřka nejde a nešel by ani tak, protože máme už něco dlouho naplánované, to že se to spojí s podzimními prázdninami a vznikne tedy týden volna jsem jen zmínila jakože by to třeba mohlo pomoc. Jinak jsem se zejména ptala na tuto nemoc kdo o ní něco ví, jaká je inkubačka, průběh a podobně

Psala si, ze by si ho preventivne stahla ze skolky :nevim: podzimni prazdniny pro skolky neplati, ty jsou vyhlasene jen pro skoly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 19:32

@VilaAnalka nemám,ale teda kamarádka to mají a říkala že příšerná nemoc, každý má asi jiný průběh

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 19:34

@Babs18 to ano kdybych to věděla tak ho stáhnu, ale tohle volno jsme stejně plánovali. Jsem ještě na rodičáku tak si to stáhnutí mohu dovolit aniž by mi to způsobilo problémy. Jinak u nás na podzimní prázdniny třeba školka zavírá a děti chodí do jiné. To je ale úplně jedno, tohle tu neřeším

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7621
24.10.19 21:16

@Teruška85 mladší to donesla ze školky před 2 týdny, od ní to chytla starší, akorat nepříjemné byly horečky a bolest v krku na začátku. Do 4 dnů byly fit. Horší bylo, že to chytil manžel s už horším průběhem, a kvůli nakažlivosti nemohl týden do práce. Co konkrétně tě zajímá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama