Reklama

Rychlá úleva při bolesti v krku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

azalia
Kecalka 300 příspěvků 01.12.17 12:25
rychlá úleva při bolesti v krku?

Poraďte, prosím, co na rychlou úlevu od bolesti v krku u tříletého dítěte?
Dcerka má laryngitidu, chraptí, má zvětšené mandle (bez jiného nálezu) + katar dýchacích cest.
U doktora jsme byly, poradil léky na kašel, teplotu…, ale na tu bolest v krku nic kloudného neřekl. CRP má nízké, na ATB to není. Jenže dcerka brečí, nechce polykat.
Potíž je, že všechny cucací pastilky, spreje atd. jsou od 6ti let. Kloktat dcerka ještě neumí. Takže nic moc neporadili ani v lékárně.
Takže jsem jí na krk dala Prieznitzův obklad a ptám se tady, jaké máte kdo zkušennosti.
Slyšela jsem, že je snad dobré rozpustné kalcium :nevim:
Poraďte, máte někdo něco osvědčeného?
Děkuji všem.

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

stonožka12
Kecalka 483 příspěvků 7 inzerátů 01.12.17 12:27

No nám doktorka na otok krku a nosu přidává ještě antihistaminika (třeba Aerius). Funguje to spolehlivě, ale je na předpis. Zkuste popsat problém v lékárně, třeba poradí nějaká bez předpisu, aby byla vhodná pro dítě.

Katerina308
Kecalka 475 příspěvků 42 inzerátů 01.12.17 12:38

Já jsem kdysi pro děti dostala sirup petit drill, píše se tam že to je teda na kašel, ale mělo by to jakoby potáhnout sliznici, ale nevím jestli to tedy uklidní přímo tu vaší bolest. Je to pro děti od 6m. Jinak i já si dávám na lžičku trochu medu, který mi taky ulevuje od bolesti nebo respektive, mohu po něm aspoň trochu polknout. Jinak nevím. docela se děsím dne až je jednou začne bolet v krku no :-(

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.17 12:41

Dávám synovi cucat Homeogene :) je to zázrak

LenkaN26
Závislačka 4027 příspěvků 01.12.17 12:43

Já bych udělala tymiánovo heřmánkový sirup. Dát do kastrůlku vodu, cukr (hodně), tymián, heřmánek a svyřit na sirup. Navíc to dětem i chutná. Čistě tymiánový dělám dětem na kašel.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 01.12.17 12:43

@azalia
Pastilky na cucání jsou už od 3.let - asi si nechtěli v lékárně lámat hlavu přemýšlením. Hl. jsou to odecně přírodní pastilky s medem, propolisem, bylinkami. Když je nejhůř pomůže i obyčejný cucací bombon (cukr obalí mandle a mírně uleví). Samozřejmě klasika - čaj s medem a citrónem (nejlépe lípa apod.). A taky mléko s medem (že zahleňuje je sice pravda, ale je to film, který se vytvoří na mandlích a zabijou bakterie - to je ten hlen). Ale uleví i třeba banán. Přeji brzkou úlevu. ;)

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 01.12.17 12:45

Pastilky proděti jsou od 3 let kvůli bezpečnosti. pokud umí cucat bonbon, může je. muller třeba. (synovi byli čerstvě 3 když jsme toto řešii, je to info z lékárny).

jinak pomůže i cibulový sirup s medem.

cecetka
Kelišová 7216 příspěvků 01.12.17 12:46

@azalia Priessnitzuv zabal :palec:

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 22 inzerátů 01.12.17 12:49

@azalia no my dávali při laryngitidách (a měli jsme jich třeba 10 :mrgreen: ) zmíněný Aerius sirup, ten je ale bohužel na předpis, jak už se tu psalo, dále Musosolvan sirup 2× denně, aby se zvlhčil ten suchý štěkavý kašel, a na bolest bych tedy dala i Nurofen sirup, nebo Panadol sirup, působí i protizánětlivě a proti bolesti, nejen na teplotu, a když jí to tak bolí… Hodně sil :mavam:

marg
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 01.12.17 13:01

Homeovox, jsou to pidi pastilky. Ja tomu moc sice neverim, ale kupuju presne na tyto problemy.
Jinak Junior-Angin jsou moc dobre, ale to uz musi umet cucat.

azalia
Kecalka 300 příspěvků 01.12.17 13:25

Dcerka má Nurofen a Ambrobene na noc Dithiaden případně Prednison. Jsem ráda, že zvládá ten Priessnitzův zábal, vařím jí šípkový čaj s medem.
Mě spíš šlo o nějakou rychlou první pomoc od té bolesti, aby byla schopná se najíst, napít…a na to se mi v lékárně nepovedlo nic sehnat :think:
Tak děkuji všem za typy. Odpoledne vyrazím do lékárny znovu a donutím je, ať se víc snaží.
Přece tam něco z těch přírodních pastilek nebo homeopatik musí mít.

malytlustyhroch
Kecalka 481 příspěvků 01.12.17 13:29

Tipy, co se dá snadno jíst: Jogurt nejlépe trochu studený. Bílek z vajíčka vařeného natvrdo.

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 22 inzerátů 01.12.17 13:30

@azalia a ten Prednison - to jako spolkne tabletku, nebo máte ty Rectodelt čípky- to působí oboje proti otoku a proti zánětu, asi jste to spíš dávali v noci při akutním záchvatu? Jinak jednorázově bych se nebála ten Prednison dát znovu, úleva bývá rychlá.

A ještě se jí koukej do krku, aby se z toho nevyklubala angína. Sice CRP zatím nízké, ale doběhnout může. Teď řádí nemoci, je to hrůza :mrgreen: Už aby bylo léto :)

azalia
Kecalka 300 příspěvků 01.12.17 13:57

@Jírovka Prednison je právě pro případ záchvatu - rozdrtím ho na prášek a zamíchám na lžičce do přesnídávky. Rectodelt mám taky, ale podle doktorky je to strašná pecka (je tam 100mg kortikoidu). Takže je prý lepší dát 10-20mg Prednisonu.
Její mladší brácha (2 roky) má teď právě ATB na hemofila v krku. Tak jsem z toho taková nervózní. Říkám si, jestli je vůbec možné, aby to od něj nechytla.

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 22 inzerátů 01.12.17 14:07

@azalia no máš pravdu, pecka to je, ale já tedy od 2let klukovi dávala Rectodelt celý - v noci při záchvatu.

A ten mladší 2letý - píšeš, že má Hemofila v krku - a to má jako angínu, nebo ouško? Ono proti hemofilu se očkuje, je součástí hexavakcíny. Takže dost často vyjde jako nález při výtěru, ale my třeba na něj ATB nedostali, je ale fakt, že dceři nic nebylo… - pracuju na infekci, s dětmi ale(kromě svých) pracovně zkušenosti nemám - tak nebudu kecat Vaší dětské doktorce do její léčby, jen mě to zajímá.

Kdyžtak o víkendu bych vzala dcerku na ORL - pokud by se bolesti v krku nelepšily, byly horečky…

Abych uklidnila, že v tom nejste sami, syn je po laryngitidě, dcera po angíně :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu: Dejte pokutu všem, nebo uvidíte!

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >