Rychlá úleva při "kousnutí"

5970
12.4.16 14:07

Rychlá úleva při "kousnutí"

Omlouvám se za název, nějak se mi nepovedlo nic lepšího vymyslet :) Potřebuji rady, jak si rychle pomoct… Miminko má víc jak týden zub, takže testuje, co s nim. O víkendu už fakt vyrazil zub ven, tak mě občas secvakla a odřela, ale včera večer už to přepískla a šlo to do krve. Teď je bradavka zarudlá, rána tam vyloženě není, ale samozřejmě bolí. Něco na rychlé hojení, co nevadí kojení? Mažu bepanthenem… A kojim jen z jednoho prsa, takže paráda… :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5602
12.4.16 14:11

Hydrogelovou náplast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
12.4.16 14:12

Dělají se hydrogelové náplasti přímo na hojení ragád, zkušenost s tím nemám, ale prý je to skvělé a funguje to. Já používala Bepanthen plus, přijde mi, že je účinnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
12.4.16 14:15

Tak o tom jsem nikdy neslysela :oops: Parada, odpo zabehneme do lekarny.
@barbuchablond aha, mam tu jen ten klasicky, mela jsem to do vybavy, ale na opruzeniny jsem nepouzila.
Jinak diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
12.4.16 14:22

To jsou chladici naplasti, ze? Nic se z toho neuvolnuje… Kvuli kojeni, až to budu v lekarne chtit, jestli v nich jsou nejake rozdily… :roll: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
12.4.16 14:26

Tyhle jsou přímo na bradavky poškozené kojením:
http://goo.gl/lO8GX9
a prý je dobrý taky lanolin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4786
12.4.16 14:26

Nejsem si jistá, jestli bepanthen plus můžou děti,,olizovat,, stejně jako ten obyčejnej, raději se informovat u lékaře.. Nebo prso před kojením omýt.. PRso bych hodně větrala a hladila a nebo zkusit použít kloubouček..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
12.4.16 14:31

@barbuchablond jj dekuju :)
@Trinetka no bepanthen (ten klasicky) by mel prave nemel byt potreba omyvat. Rikali nam to v porodnici uz u prvniho pred 4 lety, ted taky. Jen nedoporucovali ten extra, v tom je navic olivovy olej nebo co, tak to uz neni ozkousene… Kloboucek me napadl, uvidim, jestli toho necha, jinak ji nic jineho nezbyde. Klouboucek nebo flaska. A tu bych teda hodne nerada…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
12.4.16 14:33

Ano lanolin..Purelan od Medela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920
12.4.16 15:02

Určitě ty hydrogelovy polštářky a Purlan - to je kombinace která mě už několikrát zachránila. Ty polštářky jsem nikde v lékárně nesehnala a kupovala jsem je na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
12.4.16 15:15
@vertunka píše:
Určitě ty hydrogelovy polštářky a Purlan - to je kombinace která mě už několikrát zachránila. Ty polštářky jsem nikde v lékárně nesehnala a kupovala jsem je na netu.

Dekuju, taky si myslim, ze je mit nebudou, jsou dost drahe, zeptam se. Kazdopadne koupim ten purlan. Ten mit snad budou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4786
12.4.16 15:29

@LLLL Né, já to tak myslela, ale asi sem to blbě napsala.. Jakože asi nemůžou olizovat ten extra, ten obyč můžou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
12.4.16 19:00
@Trinetka píše:
@LLLL Né, já to tak myslela, ale asi sem to blbě napsala.. Jakože asi nemůžou olizovat ten extra, ten obyč můžou :)

jj, tak to souhlas :D :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
20.4.16 14:26

Začínám vážně uvažovat, že s tím švihnu :) Bolest při každém kojení neskutečná už víc jak týden. Je fakt, že jsem přežila stádium zarudnutí a opuchnutí celého prsa, teď mám už „jen“ ránu (dírku) v bradavce, která pomalu přestává mokvat, ale bolí jak čert. Tím, že je to furt v provozu, nezvládá se vytvořit strup, natož pak aby se to začalo hojit. Bepanthen, purelan, heřmánek, od včera už i ty hydrogel polštářky od medely. Když už nic jiného, tak ty mi aspoň tu bradavku schovají, že dá normálně nosit oblečení a nebolí každý pohyb. Podprsenka, kojící tampony nehrozí, vše hned přischne a bolest je ještě větší, takže vzduchu je taky dost, nijak uzavřený to není, teda až teď v tom polštářku, ale to by naopak mělo fungovat pozitivně.
Začátek kojení je šílený, se mi kroutí palce u nohou, po chvilce se to „zvláční“ a jakštakš se to dá přežít… Hlavně už mi asi zásadně stoupá práh bolesti…
No, výlev by byl… a teď co s tím dál.. Vytrvat nebo to vzdát? Dííííky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
20.4.16 14:27

Jo a kloboučky… nevejde se mi do nich bradavka, je „tlustá“ tím, že je v ní ta rána. A když už tam kus narvu, stejně mi to malá nebere…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama