Reklama

rýma a cestování letadlem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 17.04.09 08:56
rýma a cestování letadlem

Prosím o radu.
Malej má od včera rýmu. Nic hroznýho, teče mu z nosu a prská. Soplíky nemá. V noci jsme odsávali 2× a kapali mořskou sůl. V 10h půjde spát, tak kápnu nasivin.
Problém je, že je středu letíme na 5 dnů k manželovým rodičům. Máte někdo zkušenost, jak rychle se rýmy zbavit. Nebo jste někdo letěl s rýmou dítěte letadlem?
Moc díky za rady a zkušenosti.

Reklama

Reakce:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 17.04.09 09:55

Ahoj,

rýmy se určitě dřív nezbavíte. Ale před nástupem do letadla kápni nasivin (do té doby bych asi nekapala, je tam omezená doba, po kterou se může kapat) a určitě si připrav pití, aby při vzletu a přistání mohl dudlat a nezaléhaly uši.

Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 17.04.09 10:03

Když jsme předloni letěli na dovču, tak jsme měly s dcerou rýmu obě. Ona v pohodě, ale já měla v letadle hrozný bolesti v dutinách a v uchu, a na dovče jsem musela vyhledat lékaře. Dodnes mám to ucho citlivější, třeba při rýmě :(

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 17.04.09 10:14

No právě proto se má kapat ten nasivin, opaskne sliznice. Pokud to nepomůže, dá se pak tlak v dutinách a uších vyrovnat profouknutím - některý letecký společnosti to prý dřív nabízely, teď se asi chodí na ORL, pokud doma nemáš otovent balonky.

Gedžitka
Stálice 100 příspěvků 17.04.09 10:43

Zaneth, jestli má jenom vodovou rýmu, tak stačí použít kapky, možná by mohly zaléhat uši trošku víc, než je obvyklé, ale dá se to.

Ale kdyby se mu spustila „zelená“ rýma, tak let fakt nedoporučuju. Jednak je to hrozná bolest při klesání, člověk by byl nejradši, kdyby mu hlavu uřízli nebo kdyby to letadlo snad radši spadlo, aby bylo dole dřív, ale hrozí zaléhání v uších (třeba na 2 dny, profouknout nejde a je to na budku) a vpáčení bubínků. Pracuju jako stevardka, pár kolegyním už museli vpáčené bubínky tahat zpátky a je to prý děs 8O

Takže s vodovou rýmou dobrý, jenom hodně pít a kapat, se zelenou do letadla ne, zdravotní problémy a hlavně ta bolest za to opravdu nestojí.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 17.04.09 10:56

Díky všem a rady.

Fish
Kelišová 6069 příspěvků 20.04.09 21:38

zaneth - včera jsme se vracely z Anglie a Anička i já máme rýmu … ona v pohodě - i asi 30 minut spala a to má nudle no hrůza - mě při přistávání trochu zalehly uši ale jinak taky dobrý.
Ani kapky jsme nekapaly.
Užijte si dovolenou a hezký a bezproblémový let

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >