Vyndání nosní mandle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.09 20:24
Vyndání nosní mandle

Prosím, prosím, kdo už vyndání nosní mandle s dítětem absolvoval, podělte se se mnou o to, co nás čeká? Jak moc to potom prcka bolí, co všechno se dělá, aby se mu ulevilo, jak dlouho problémy po zákroku trvají? Dcerka jde na vyndání za 14 dní, tak sháním informace kde se dá a doktoři mi k tomu nic moc neřekli… Děkuji. Gábina

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
PetraJ
Kelišová 6978 příspěvků 15.04.09 20:35

Ahoj,
záleží na tom, jestli dcera půjde na laser nebo na normální operaci.
Laserem to dělají třeba v Praze Modřanech, stojí to necelé 4 tisíce a prý se jde asi za 2 hodiny domů.
Moje dcera byla v lednu na „normální“ operaci v Mladé Boleslavi. Ráno měla nástup v 6.30, samotný zákrok kolem 9 hodiny, pak spala a v 16 hodin už byla doma. Já jsem tam s ní nebyla, musela jsem být doma s mladší dcerou, tak s ní byl manžel a moje máma.
Bála jsem se toho, jak bude vypadat až přijede, čekala jsem nějakej rozvrtanej zakrvácenej nos, :D ale vypadala normálně. Akorát byla taková ukňouraná, tak šla brzo spát a druhej den už byla v pohodě. Akorát jsme museli hlídat stravu, nesměla nic tuhýho ani mléčný výrobky a taky jsme dávali pozor, aby někde nespadla.
Takže se toho určitě neboj, nic to není.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.09 20:43

Ahoj.
Syn byl na zákroku jako tříleťák. V celkové narkóze, v Brně. Kvůli špatné srážlivosti tam musel být přes noc, jinak propouštěli v operační den. Po narkóze hodně vyváděl, takže ho museli ještě injekčně tlumit, pak už ok. Byl plačtivej, litoval se, měli jsme tam fůru hraček (protože se nesmělo z postele), ale celkově to ušlo. Další týden jedl spíš kašovitou stravu a po týdnu už byl zpátky ve školce.
nepřihlášená amy

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 16.04.09 04:44

Ahoj, my byli vloni v lednu, kdy Elince bylo 5,5 roku, byli jsme v Třinci-na nosní mandle E vzpomíná, že se jí v nemocnici líbilo :-) http://www.mimibazar.cz/…tografie.php?…
jinak tam to dělají, jeden den nástup (dělají si vyšetření sami), druhý den zákrok a třetí den ráno domů. Malou jsem doprovodila až k op. sálu (to už měla sirup na zklidnění) a asi za hoďku mi ji dovezli na pokoj, dokapala ji kapačka, pak se probírala a její první slova" já mám maminko hlad", čímž všechny šokovala, že každé dítě naříká, jak jej bolí krk atd. (zákrok se provádí přes krk). Odpoledne mohla pomalu cucat vodový nanuk, pak po lžičkách čaj, přesnídávku, pak opět čaj už s piškoty. Když nás propouštěli upozorňovali taky na kašovitou stravu, alespoň 5-7 dní po zákroku. Eli fakt byla v poho, nic ji nebolelo, tak jsme to dodrželi jen asi 3 dny. Každé dítě to snáší jinak, tak hodně štěstí, nevím jestli samotná mandle ji pomohla, opravdu byla již míň nemocná-navíc dr. říkal, že mandle nebyla ani tak zvětšená, ale bylo na ní hnisavé ložisko, tak že to mohlo způsobovat infekty.

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 16.04.09 10:03

Ahoj,

my jdeme na nosní mandle příští úterý. Doktor mi říkal, že když nebudou komplikace, pustí nás ještě ten den domů a tak 2-3 dny by se měla dávat kašovitá strava, pak už celkem normální. Ale doma budeme následně 14 dní, první týden bez vycházek, další už může na chvíli ven.
Doktor mi taky říkal, že potom to děti víceméně nebolí, spíš je to jakoby škrábe.
A dopředu jsme už začali brát homeopatika na hojení ran - Arnica a Staphysagria (oboje 5CH). Homeopat mi doporučil u obou brát 2× denně 3 kuličky (ne najednou, chvíli mezi nima počkat) a začít brát dopředu, aby tělo bylo v den operace už nastartovaný.

Taky se toho trošku děsím. V roce Matyáš během 14 dnů absolvoval 7 narkóz, vím, jak po probuzení vždycky plakal. Tak snad to tentokrát zvládneme víc v pohodě :-)

Tereza

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 16.04.09 11:32

Ahoj, máme to čerstvě za sebou cca před třemi týdny jsem byla se synem trhan nosní mandle. Byli jsme tam 1 noc no nedovedu si představit, že by nás pustili ten den domů. Před zákrokem mu píchli injekci prý na uklidnění, ale nezabrala prý to na někoho působí na jiného ne. Pak jsem ho doprovodila před sál (se sestrou jsme ho vezly v postýlce i když je velký, ale jinak se to tam nedělá) asi za hodinu a půl jsem šla pro něho zpátky. Ještě dospával narkózu. Budil se celkem dlouho. Trochu zvracel natrávenou krev. Bolesti měl velké po té dýchací trubici co dětem dávají do krčku. Dávali mu panadol. Pár dnů špatně mluvil, ale dneska už je v pořádku. Jestli mu to pomohlo zatím nemůžu hodnotit. To uvidíme časem, ale vzpomínám na to nerada to je jasné :? Druhý den dostal neštovice a kvůli tomu měl i komplikace, ale to už není o odstranění mandlí jen se nám sešly dvě věci ve špatnou dobu.

vladkaaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 16.04.09 12:28

My byli letos v lednu v Modřanech, cena přesně 4 tisíce, ale celkový pobyt v nemocnici hodinu a půl, s dítětem na sále než usne, žádné píchání, na sobě civilní oděv, při probouzení hned u ní. . pálka to je, ale nelituju. Krev jsem žádnou nepotkala, dcerka se prospala, dala si zmrzlinu a večer už řádla jako normálně. Pokud nás to potká s druhou, nebudu váhat. V Plzni objednací doba půl roku a 3 dny ve špitále, děkuji, ale to ne. . . více info klidně dodám. Jo a druhý den se může ven a za týden do školky. A zdá se, že to pomohlo opravdu hodně, nechrápe, začala konečně normálně mluvit (jinak stála mluvila jako když má rýmu) a od té doby nebyla nemocná (teda rýmu měla, je školková, ale s ničím nezalehla). Byla jsem prostě se vším maximálně spokojená, naši známí tam na naše doporučení byli před měsícem a taky dobrý.

juma
Kecalka 354 příspěvků 16.04.09 13:27

Ahoj. Já jsem po zákroku zakládala tuto diskusi https://www.emimino.cz/modules.php?… , protože u nás byla rekonvalescence dost komplikovaná. Teď jen doplním, že popsané problémy s každým dnem odeznívaly a za týden byla fit. Lékaři nám pak potvrdili, že bolest byla způsobena intubací, asi jí trochu pohmoždili krk. Každopádně to máme za sebou a dcerka z nemocnice ani lékařů žádné trauma nemá. Prostě jsme jen měli smůlu, ale dalo se to vydržet. Na pokoji s ní byl chlapec, který byl po zákroku opravdu fit a nic ho nebolelo, takže je to trochu o štěstí. Držím palce.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.09 18:09

Ahoj Vlaďko ty Modřany mě hodně zajímají… jsme z Prahy a na zákrok máme jít na Bulovku s tím, že tam máme přijít v pátek, to s náma sepíšou příjem, pak půjdem na víkend domů a do nemocnice máme nastoupit v neděli odpoledne, vyspíme se tam a v pondělí ráno by měl být zákrok proveden. Odpoledne bychom pak měly jít domu. Kde jste na tom v Modřanech byly? Jestli je to možné, pošli mi prosím jejich webové stránky. Podle toho, cos psala to vypadá suprově - pro dítě skoro žádný stres z nemocnice a bílých plášťů. To bych ty čtyři tisíce ráda obětovala - za různá očkování už jsme dali mnohem víc… Jen, jestli to ještě všechno stihnem, když máme mít příjem přesně za týden…

GabiF
Povídálka 12 příspěvků 16.04.09 18:21

Ahoj Vlaďko ještě jednou (už jsem se konečně zaregistrovala, tak tu nebudu strašit jako anonymní:-). My máme stejné problémy jako jste měly vy - dcera nemá nosní mandli zvětšenou, ale už přes půl roku nemůže dýchat nosem, huhňá, v noci chrápe atd. Je to hrozně nepříjemné jak pro ni, tak pro okolí, jak dýchá jen pusou, tak o to víc byla přes zimu nemocná. Oběhli jsme několik ORL - všude nám řekli něco jiného a nakonec jsme skončili na ORL na Bulovce, kde nám doktorka řekla, že netuší, čím to může být a že nám tedy udělají nějakou prohlídku, která vyžaduje maximální spolupráci pacienta, což u ani ne pětiletého dítěte nemůže očekávat, tak že jí to udělají v celkové narkoze a rovnou jí při tom vyndají i mandli, přesto, že není zvětšenál. Já jen doufám, že to bude mít efekt a té mé prďolce to pomůže. Jen si neumím představit to čekání, až bude na sále… to budu na prášky. No vydržely jsme horší věci, zvládnem i tohle:-). Zatím moc všem za rady i zkušenosti. Moc mi to pomohlo, aspoň už vím, co nás asi tak čeká. Gabča

Kajda
Povídálka 24 příspěvků 29.04.09 13:55

Ahojky, my jsme byli se 4 letou dcerkou na Kladně ráno v sedm jsme měli nástup. Nejdřív vyšetření a pak musela jít na píchnutí kanyly. Protože je nemocná se srdíčkem tak jí museli píchnout antibiotika. Ale zvládla to píchali jí to na obě ručičky, na levé jí to prasklo tak museli píchat na druhou. A to vše probíhalo za zavřenými dveřmi. Přišla hrozně ubrečená ale s obrázkem je to moje šikulka. Pak jí asi 20 minut kapala kapačka. Po té dostala nějaké kapičky na lžičce na uklidnění. Chvilku jsme čekali než začnou působit ty antibiotika a pak šla. Manžel jí musel předat sestrám u operačního sálu. Já hlídala 6 měsíční miminko. Zákrok trval 15 minut. Bála jsem se hrozně probuzení ale vše bylo fakt ok. Žádné krvácení jenom chtěla domů a měla hroznou žízeň. A vzlykala. Ale fakt je to šikulka nejvíc jsem to snad odnesla já a manžel jako myslím psychicky.Po čtvrt hodině na pooperačním, jsme šli na normální pokoj k ostatním. Tam spala až asi do jedné stále ale měla žízen a chtěla domů. Po jedné přišla doktorka, koukla do krku a hurá domů. Hlavně už mohla pít vypila 2 pitíčka. Cestou domů pak také spala v autě. Doma pak už normálně, sice nemohla dělat blbosti. Jako skákat atd. V noci jsem nespala ale vše bylo v pořádku. Tak to jsou naše pocity z nosních mandlí. Doufám že to všichni měli takové bezproblémové jako my. Jinak problémy se docela utišili. Sice marodíme zatím stejně dál a často ale má to lepší průběh. Hezký den. K

Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 11.03.13 17:18

Asi za měsíc jde syn 3 roky na odstranění nosní mandle v celkové narkoze, nestihla jsem se sestřičky zeptat jestli při narkoze takhle malých dětí se cévkuje nebo jim dávají plenku?

janicka
Kecalka 258 příspěvků 11.03.13 17:55
@Barbulka píše:
Asi za měsíc jde syn 3 roky na odstranění nosní mandle v celkové narkoze, nestihla jsem se sestřičky zeptat jestli při narkoze takhle malých dětí se cévkuje nebo jim dávají plenku?

Ahoj, náš syn byl na operaci ve dvou a půl letech a měl plenu… ale nevím jak silná narkoza byla… byl to zákrok během půl hodiny hotový a pak byl hned na pokoji. Pokud můžes zavolej si tam kam půjdete a zeptej se.. nebo kolikrát mívaj i na stránkách konkrétní email třeba na sestru daného oddělení tak zkus napsat…

Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 11.03.13 17:57

@janicka dík, no vidíš to mě nenapadlo jim napsat email :mrgreen:

janicka
Kecalka 258 příspěvků 11.03.13 18:00
@Barbulka píše:
@janicka dík, no vidíš to mě nenapadlo jim napsat email :mrgreen:

Není zač, já to kolikrát tak udělala a na odpověď čekala tak dva dny… :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama