Salmonela?

Anonymni
15.4.09 07:28

salmonela?

Ahoj,
jsem asi hystericka, ale nemuzu si pomoct. Jsem v 8.mesici a do patku jsem chodila do prace a abych si trochu odpocinula, poslala jsem ve ctvrtek starsi ditko k babicce. Vratilo se mi v sobotu s horeckou, presle, rymu, kasel ani nic jineho nemelo. Stezovala si na bolesti hlavy, bolelo ji bricho. V nedeli mela prujem, nic hrozneho. V pondeli byla jen jednou, prujmovity charakter zustal. Teploty mela jen jeden den, pres 38. Evidentne nema v poradku strevni floru, prdi jak starej chlap a smrdi stejne. Dnes rano jsem vstala a napadla me neodbytna myslenka, kterou nedokazu zapudit - co kdyz ma salmonelu? Vim, ze ten prujem nebyl zdaleka tak intenzivni ale jinak by priznaky odpovidaly. Je mi ale jasne, ze stejne priznaky ma 90 procent strevnich viroz, tak jak se zbavit te neodbytne myslenky? Mam pomerne neprijemnou doktorku, bohuzel, tak s navstevou zatim vaham. Zrovna jsem zacala materskou a konecne jsem si chtela neco pripravit na mimco(dosud opravdu nebyl cas). Desi me souvislost s velikonoci, navic jsem z dcery vytahla, ze s babickou den predem vyfukovaly vejce(jestli ma fakt salmonelozu, babicku prizabiju, fakt mi pomohla :cry: ) No nic, je mozne, ze by mela salmonela jen takhle lehky prubeh? Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2230
15.4.09 09:08

Ahojki, se salmonelou zkušenost nemám, ale zato s kampilobakterií ano, nevím jestli to píšu správně. A vypadalo to úplně přesně jako u Vás, holka měla tenkrát asi 2,5 roku… pár dní průjem, teploty mírně zvýšené asi den nebo dva...... Dr. radila na:,–(it dietku a protože jsme tenkrát ještě byly závisláci na mlíku, tak nám doporučila nějaké specielní. No a hlásila to na hygienickou stanici, odtud nám volali, aby zjistili kde se mohla nakazit a protože to bývá většinou ze špatně upraveného kuřecího masa, tak jsem bonzla restauraci, protože jsem věděla bezpečně, že za posledních pár dní jsme byli na kuřecím pouze tam… měl to tenkrát i přítel, ale to je kus chlapa, tak se s tím za den popral. Takže žádná trága, ale pokud to nepřejde, tak běžte raděj na výtěr. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
15.4.09 09:37

Ahoj, já salmonelu měla jako malá. Zvracela jsem a prujem jsem měla neustále. Celé noci jsem strávila na záchodě s belíkem v ruce. Teplotu jsem neměla - aspon myslím. A tem prujem byl jen hnedá voda ke konci. ( :oops: omlouvám se za detaily) Doktorka tam je od toho, aby léčila. A vubec, když budeš mit malé miminko. Ono se to pak prujmování upraví a ten bacil muže mit v sobe a pak to bude v pytli až se ti mrně narodí. Běž klidně za mudrou, udělají ji výtěr ze zadečku. To jim snad ruce neupadnout. A když budou nepříjemní, tak bych zvolila jinou dětskou lékařku. Tak hodně štestí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
15.4.09 10:39

Ahoj
nas malej mel salmonelu a vypadalo to o dost hur nez popisujes, prujem nonstop, zvracel vsechno, vysoky teploty, dostal do sebe nejaky piti, ale hned zase vse vykakal nebo vyzvracel, po 3 dnech teplot kolem 39-40 zacal kakat krev a to uz nas doktor rovnou poslal do nemocnice na kapacky.
Nevim jestli muze mit salmonela i lehci prubeh, ale pokud si chces byt jista zajdi k doktorce at vam vezme vyter. Vysledky jsou asi do tydne. My se je dozvedeli, kdyz uz nas propousteli po 4 dnech z nemocnice s antibiotikama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7643
15.4.09 11:35

Ahoj,
mi máme se Salmonelou zkušenost asi takou.....
Já byla těhotná cca 7-8měsíc,dcerka měla horečku hodně nad 39 zvracela úplně všechno colu,čaj,vodu prostě jen se na něco podivala tak zvracela,zvedla se zvracela po hodině už jen seděla na nočníku a do druhýho před sebou zvracela,po telefonu mi naše dr.řekla ať jedem rovnou do nemocnice,že tam zavolá.
Přijeli jsme (po cestě jen zvracela a dali jsme jí pro jistotu i plínu a ještě že tak)už na nás doktorka čekala na příjmu a ještě že jel s námi manžel,neboť mě řekli že tam těhotná nesmím že to vypadá na salmonelu. Byl s ní manžel na dětském oddělení. Dostala kapačky,nějaký tablety (na D.....nevzpomenu si) a Nurofenový čípky. Výtěr jí dělali při příjmu,po čtyřech dnech byla dobrá,pátý den mi je pustili domů a když jsme jeli dom tak mi v autě zvonil mobil a paní z laborky mě začala vyslíchat,kde a s kym přišla do styku,kde jedla,co jedla za posledních 14dní před zvracením. Vše jsme řekli nakonec jsme museli já,manžel,moje rodiče,manželovi rodiče,švagrová s dětma a kamarádka s dětma na výtěr také a vir salmonely byl nalezen jen u dědy(tchána) a u kamarádky(přitom jim nic nebylo :roll: )

Naše dr. nám dala nějakou výživu v rozpustných tabletách a to malá brala ještě když jsem rodila a pak už byl klid.

Omlouvám se za román.
Přeji hodně zdravíčka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2589
15.4.09 12:43

No, já se taky přidám- máme to teď čerstvě za sebou, dokonce bakterii děti ještě mají v sobě. U nás nebylo žádné zvracení, horečky teda až ke 40, ale to mají skoro u každé nemoci. Průjem taky nebyl nijak extra= dcera byla třeba 3× za den, ale měli oba ve stolici hleny s krví (i když o tom jsem četla, že to u salmonely není zas tak obvyklý, takže fakt nevím, jak to je…), syn tak třeba 6× za den, ale byl v tu dobu skoro jen kojenej, tak to bylo taky asi tím. Takže tak, u každýho to je jiný, někdo to má brutální, až na kapačky v nemocnici, někdo to má, ani o tom neví. Asi bych se radši překonala a jela i k nepříjemný dr., řekni třeba, že má ten průjem dýl, aby nedělala drahoty s výtěrem a budete mít jasno a klid. Třeba to viróza je, je to asi pravděpodobnější, ale aspoň budete vědět, na čem jste, a budete s tím podle toho zacházet ;) Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
14.7.18 17:51

Salmonela

Ahoj maminky, včera dopoledne syn (2 roky) sáhl na syrové kuřecí maso tak jsem mu hned šla umýt ruce. No a dnes odpoledne měl 2× velmi zapáchající stolici s hlenem normální barvy. Jinak mu zatím nic není. Chuť k jídlu má. Myslíte že by to mohla být salmonela nebo jiná nemoc z kuřecího masa? Pokud to nepřejde, tak samozřejmě půjdeme v pondělí k doktorce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.7.18 18:00

@Belluš Ještě bych pozorovala, ale já když měla infekci z kuřecího masa, tak jsem měla šílené křeče a průjem tak 30× za hodinu. Pokud mu jinak nic není, tak to asi nebude z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
14.7.18 18:10

@kopretinnka112 Tak snad to bude dobrý :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.7.18 18:15

@Belluš Nemohl jenom něco sníst? Třeba něco, co si spolu moc nesedlo? Pokud je v pořádku a nic ho na první pohled netrápí, tak to bude v pořádku, protože tohle bych mu opravdu nepřála, prďolovi. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
760
14.7.18 18:15

Ja mela naposled campylobakter z kureciho, ale zadne krece jsem nemela, jen 30× za den prujem na ktery nic nezabiralo:) ale doktor udelal vyter a predepsal prasky a byl klid :palec: ani jsem nezvracela, nemela teplotu,jen me trochu bolely klouby. Pry lehci prubeh

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama