Rýma u 4měsíční

267
4.6.13 10:03

Rýma u 4měsíční

Ahoj holky,
mám 4 měsíční holčičku, a objevila se nám rýma. Chtěla bych se zeptat, jak rýmu léčíte vy? mám v tom úplný zmatek, někde píší že se má nosík vytírat vodou se solí, někde zase že vysávat… a někde zase že vysávání až v horších případech. Dcera chrchlá jen přes noc a špatně se jí dýchá, ale přes den mi to přijde úplně ok, takže to až zas tak zatím hrozné nebude. Co používáte na rýmu vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
rivaldelop12
4.6.13 10:09

Syn měl rýmu už jako 17denní miminko a pak znovu ve 3 měsících. Paní doktorka nám řekla, že máme hlavně odsávat, aby to nesedlo na průdušky nebo do ucha. Takže jsem odsávala nos před každým kojením, stříkala vincentku na zvlhčení sliznici a dělala inhalace (pořídila jsem inhalátor). Za týden bylo po rýmě.

• Citovat
  • Nahlásit
Brooucinda
4.6.13 10:11

@skrudzz Ahoj. My měli angínu, malej naštěstí jen rýmu. Léčila jsem to tak, že ráno jsem nakapala vincentku. Ta to rozředila a vysávala a vysávala. Potom když šel ted dopoledne spinkat nakapaala jsem Nasivin, aby se vyspal a mohl dýchat. Pak se probral a já vysávala a vysávala… A tak dál. Kapala jsem teda jen ráno a na noc, aby neměl vysušenou sliznici, ale máme jí zdárně asi po třech týdnech za sebou! :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
11341
4.6.13 10:12

Odsávala jsem a kapala Olynth.. za pár dní bylo po rýmě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3153
4.6.13 10:19

Odsavat, kapat morskou vodu, ja kapala vincentku, na noc pokud je nutne nasivin pro kojence a doktor nam doporucil kapicky fenistil, jsou volne prodejne, jsou na splasknuti sliznice, hodne nam pomahaly. Dava se u tak malych deti 5kapek 3× denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MartickaNela
4.6.13 10:25

Naše Nela má rýmu taky od narození je to hrozný, už mi příjde, že je to chronický :zed: používám mořskou vodu a prokapávám Libenarem. Pokud rýma teče nevysávám. Pokud je třeba zelená, hustá a drží se, tak vysávám.

• Citovat
  • Nahlásit
615
4.6.13 10:47

Ahoj, naše malá měla rýmu také ve čtyřech měsících. Radila jsem se s MUDr. a její rada pomohla. Nasivin pro děti na ucpaný nos, čistila jsem nosík Sterimarem a v případě, že byla hodně zahleněná - jitrocelový sirup. Pozor, u jitrocelového sirupu pro děti sice příbalový leták hovoří o tom, že to není určeno pro takhle malé děti, ale lékařka mě ujišťovala, že se nemusím bát, že určitě neublíží, jen se má dávat menší dávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
4.6.13 11:51

Ahojky moje malá měla hodně silnou rýmu ve 2 týdnech+ zánět průdušek a tři dr, jasně řekli co nejvíc odsávat ale né tou ruční, to jak by nic, lepší pumpová nebo na vysavač a používali jsme nosní kapečky libenar baby, za pár dní byl nosánek čístý :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat