Sama se šestiletou do Řecka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 11.07.17 12:58
Sama se šestiletou do Řecka

Holky, troufla byste si letět se šestiletý děckem k mori samotné? nemam s kým letět a konecne se naskytla nejaka kačka, ale mám obavy.. byla jsem asi pětkrát u moře v Chorvatsku, v Itálii ale nikdy jsem neletela ani letadlem, jak to chodi na letišti? Jak budu vedet, kam mám jít????? to same az tam vstoupíme z letadla, tak se ani uz nedomluvim ???? to se máš tam ujme nějaký delegát? mam mám strach z nějakého problému a ja na to budu sama ????

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
BloomingGorgeous
Závislačka 2900 příspěvků 11.07.17 13:05

Nejdriv jsem chtela napsat, ze bych stoprocentne jela a nevahala! I pokud bych letela poprve. Ale neznalost jazyka (aj) povazuju osobne za hodne omezujici. Vzdy pripadny problem nejak zvladnes a nejak to dopadne, ale muze to byt neprijemne a stresujici. Stejne bych ale jela, jen je nutny s tim pocitat. Na letisti probiha vse logicky, urcite najdes informace na internetu. Kdy letis? Zvazila bych kurz anglictiny aspon pro zacatecniky. Ne kvuli teto dovolene, ale protoze neznalost ciziho jazyka Te bude stresovat a omezovat kdykoli, kdy opustis CR.

Příspěvek upraven 11.07.17 v 13:07

luca241
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 11.07.17 13:05
@Zuzkka píše:
Holky, troufla byste si letět se šestiletý děckem k mori samotné? nemam s kým letět a konecne se naskytla nejaka kačka, ale mám obavy.. byla jsem asi pětkrát u moře v Chorvatsku, v Itálii ale nikdy jsem neletela ani letadlem, jak to chodi na letišti? Jak budu vedet, kam mám jít????? to same az tam vstoupíme z letadla, tak se ani uz nedomluvim ???? to se máš tam ujme nějaký delegát? mam mám strach z nějakého problému a ja na to budu sama ????

Ja bych letela.Se setiletou uz to bude fajn.na letisti mas tabule s cisly gatu a destinace, podle toho pujdes a odbavis se(navi. Se muues kohokoliv zeptat).dal pujdes s davem. v cilove destinaci ceka delegat s ceduli se jmenem CK, nebo jsou tam stanky cestovek. najdes si tu svou, dostanes pokyny a poslou te do autobusu, ktery te doveze primo na hotel. vubec se neboj a uzijte si to :kytka:

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 11.07.17 13:14

Já bych se sama nebála, ale už mám cestování letadlem hodně zkušeností :) Na letišti koukneš na tabuli, dojdeš k přepážce podle čísla, které je na tabuli napsané. Tam ti vezmou kufr a dají palubní vstupenku. Na té je číslo brány a čas odletu (Tu najdeš jednoduše podle ukazatelů po odbavení) To už je v tom prostoru, kam mohou jen ti, co někam letí a před vstupem do něj tě kontrolují, jestli nemáš u sebe něco, co mít nesmíš. U té brány si sedneš a počkáš, dokud jí neotevřou a nepustí vás do letadla :) Je to jednoduchý :) Je dobré přijít podle pokynů včas, abys tam pak nezmatkovala :) Ale u brány už sedí celé tvoje letadlo, takže se když tak dej s někým do řeči, ať nemáš pocit, že jsi ztracená :) V Řecku jsou malá letiště, takže se tam neztratíš, neboj :) Vylezeš z letadla, počkáš si na kufr a hned jak vlezeš do haly, stojí tam delegát nebo delegátka od tvojí cestovky s transparentíkem v ruce. Přihlásíš se k ní, ona si tě odškrtne a posadí tě do autobusu, který tě doveze k hotelu :) Není čeho se bát :)

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 11.07.17 13:21

Jestli letíš s cestovkou, tak je to daleko jednodušší, než kdybys letěla sama. Jinak obecně - nedivím se, že máš strach. Záleží, jaká jsi povaha, já osobně bych sama neletěla, s dítětem a bez znalosti anj. Na letišti je podle mě docela frmol, byla jsem ráda, že poprvé letíme dva :) Každopádně na letišti v čr se poptáš na vše, na cestu apod., na letišti v Řecku vystoupíš, půjdeš s davem, počkáš si na kufr z letadla a potom by tam měl být delegát (v našem případě měla cestovka kiosek při výstupu z letiště a venku čekaly autobusy, které rozvážely lidi do příslušných hotelů).

scentini
Závislačka 3652 příspěvků 11.07.17 13:26

Ja bych letels i se svoji 3 letou sama hned.

ahhotep
Kecalka 392 příspěvků 11.07.17 13:28
@BloomingGorgeous píše:
Nejdriv jsem chtela napsat, ze bych stoprocentne jela a nevahala! I pokud bych letela poprve. Ale neznalost jazyka (aj) povazuju osobne za hodne omezujici. Vzdy pripadny problem nejak zvladnes a nejak to dopadne, ale muze to byt neprijemne a stresujici. Stejne bych ale jela, jen je nutny s tim pocitat. Na letisti probiha vse logicky, urcite najdes informace na internetu. Kdy letis? Zvazila bych kurz anglictiny aspon pro zacatecniky. Ne kvuli teto dovolene, ale protoze neznalost ciziho jazyka Te bude stresovat a omezovat kdykoli, kdy opustis CR.Příspěvek upraven 11.07.17 v 13:07

presne, nedejbize, kdyz se neco stane, treba s ditetem, dimluvit se u lekare, ztratit se, zeptat se na cestu..

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 11.07.17 13:32

Ještě chci dodat, nevím, kam přesně bys letěla, ale my byli v hotelu (myslím si, že se městečko jmenovalo Stegna) a tam jak na recepci, tak v barech, pracovali Češi… takže domluvit se nebyl až takový problém.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 11.07.17 13:34
@ahhotep píše:
presne, nedejbize, kdyz se neco stane, treba s ditetem, dimluvit se u lekare, ztratit se, zeptat se na cestu..

To je pravda, ale když letíš s cestovkou, tak má kontakt na delegáta a může v takových případech volat atd… Ono ne všichni, co cestují, umí anj a taky vyráží do světa…

renap
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 11.07.17 13:35

Já bych sama s dítětem v tomto věku neletěla. Ne z toho důvodu, že bych se bála, že to nezvládnu na letišti, nebo že se nedomluvím. To ne, na letišti to zvládne každý, kdo umí číst a v destinaci, pokud jedeš s cestovkou, tak tam je delegát. Ale bála bych se, že se mi něco stane a to dítě tam zůstane úplně samo někde na hotelu, v cizí zemi. Já vím, je to málo pravděpodobné, blbá náhoda, ale stane se. My byli na prodlouženém víkendu v čechách a chlap z hodiny na hodinu skončil v nemocnici a tři dny jsme ho neviděly, neumim si představit, co by tam dcera dělala, kdyby tam byla sama s ním. A to bylo v čechách, kde by pro dítě event někdo z rodiny dojel. Ale někde v Řecku?
Když jsme byli v Turecku v aquaparku, tak tam nějaká Němka blbě uklouzla u bazénu, praštila se do hlavy, protože byla chvíli v bezvědomí a měla viditelně zlomenou ruku. Kolem pobíhali její dvě brečící děti tak předškolního věku, nikdo jiný dospělý tam od nich nebyl. Byla tam pro ni záchranka, jak to dopadlo nevím, my jsme pak šli pryč, ale představa, že ty děti tam zůstaly někde samy-nic moc.Toho bych se prostě bála, co tam to dítě samo, kdyby něco. Ničeho jinýho.

BloomingGorgeous
Závislačka 2900 příspěvků 11.07.17 13:43
@renap píše:
Já bych sama s dítětem v tomto věku neletěla. Ne z toho důvodu, že bych se bála, že to nezvládnu na letišti, nebo že se nedomluvím. To ne, na letišti to zvládne každý, kdo umí číst a v destinaci, pokud jedeš s cestovkou, tak tam je delegát. Ale bála bych se, že se mi něco stane a to dítě tam zůstane úplně samo někde na hotelu, v cizí zemi. Já vím, je to málo pravděpodobné, blbá náhoda, ale stane se. My byli na prodlouženém víkendu v čechách a chlap z hodiny na hodinu skončil v nemocnici a tři dny jsme ho neviděly, neumim si představit, co by tam dcera dělala, kdyby tam byla sama s ním. A to bylo v čechách, kde by pro dítě event někdo z rodiny dojel. Ale někde v Řecku?
Když jsme byli v Turecku v aquaparku, tak tam nějaká Němka blbě uklouzla u bazénu, praštila se do hlavy, protože byla chvíli v bezvědomí a měla viditelně zlomenou ruku. Kolem pobíhali její dvě brečící děti tak předškolního věku, nikdo jiný dospělý tam od nich nebyl. Byla tam pro ni záchranka, jak to dopadlo nevím, my jsme pak šli pryč, ale představa, že ty děti tam zůstaly někde samy-nic moc.Toho bych se prostě bála, co tam to dítě samo, kdyby něco. Ničeho jinýho.

Je pravda, ze toto je mnohem vetsi riziko, nez problem s komunikaci na recepci apod. To me ani nenapadlo a pritom je to logicke. Manzel taky necekane onemocnil na dovolene a lezel par dni v nemocnici. Asi bych radeji jela s nekym nebo zvolila treba Italii. Ale ja jsem obecne spise opatrnejsi, takze nerikam, ze muj pristup je jediny spravny. Zase dovolena v Recku muze byt pro vas oba nezapomenutelny zazitek a to ma obrovskou cenu. Ridila bych se svymi pocity, kazdy zvlada event. rizika jinak.

sarlota535
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 11.07.17 14:07

Já letěla sama se čtyřletou dcerou, ale je fakt že já se domluvím po jejich:-)
pokud neumíš ani řecky a ani anglicky tak bych letěla pouze s cestovkou kde je vše zařízené a v případě problému je tam delegát…a ono také tam určitě nepoletíte jediné češky takže by mohl pomoci i někdo pro Vás v tu chvíli uplně cizí-myslím s jazykovou bariérou…

elen-ka
Extra třída :D 14115 příspěvků 8 inzerátů 11.07.17 14:18

@Zuzkka já bych s dcerou (6 let) klidně letěla sama. Se dvěmi dětmi ne, ale s jedním klidně.

Co se týče cesty, asi bych to řešila přes cestovku. Loni jsme takto letěli do Řecka, na Ruzyni jsme odletěli, na Kosu přiletěli, východ/výstup byl do autobusu, který nás dovezl k budově a šli jsme „s davem“ páč tam jiná možnost moc nebyla - ale toto závisí na letišti. Vezmeš si zavazadlo a většinou delegáti tam jsou, jakmile projdeš kontrolou a nás přímo nanavigovali k autobusu dané cestovky. Autobus nás dovezl do hotelového komplexu, kde nás ubytovali a i k tomu bylo možné použít delegáta. Přiznám se, že kdybych neuměla anglicky vůbec, vybrala bych si asi větší, zavedenější cestovku, ale jela/letěla bych. Co se týče pobytu, tak pokud bych nechtěla, nemusela bych ani „kváknout“ jiným jazykem jak česky.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2472 příspěvků 11.07.17 14:20

@Pomka Jéé, tak jsme taky byli :)
Jinak já myslím, že s cestovkou je to úplně v pohodě, nebála bych se, běžně vídím na takovýchto zájezdech lidi, kteří neumí cizí jazyky.

elen-ka
Extra třída :D 14115 příspěvků 8 inzerátů 11.07.17 14:26
@renap píše:

Přiznám se, že jsem nyní přemýšlela na tím to. Pokud bych věděla, že je tam nějaké dítě samo s dospělým, kterému se něco stalo, snažila bych se o dítě postarat a uvědomit co nejrychleji delegáta. Prostě bych se snažila aby to dítě tam zůstalo bezprizorní.
Ale na druhou stranu vím, že ne každý je takový, a kdybych tam byla sama s dítětem, snažila bych se mu napsat na kartičku číslo na delegáta, anglicky nějakou formulaci a vysvětlit dceři, že pokud by se mi něco stalo, co má dělat. Klidně bych se i optala dopředu v cestovce, co se v takových případech dělá.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama