Reklama

Sandiferův syndrom

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nsoci
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 14 inzerátů 23.01.17 13:50
Sandiferův syndrom

Máte prosím někdo zkušenost s touto diagnózou? Po několika neurčitých záchvatech u syna je možnost, že jde o tento syndrom. Ráda bych znala zkušenosti někoho, kdo se s tím setkal. Předem děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Natalka10
Povídálka 17 příspěvků 05.09.17 22:40

Dobrý den prosím prosim vas mám 3 měsíční holčičku začala mít záchvaty krev v těle při nebo po kojení byli jsme v Motole na neurologii všechny vyšetření v pořádku a nakonec nám řekli že si myslí že je to sandiferuv syndrom refluxu našla jsem váš příspěvek a byla bych ráda kdyby jsme si o tom mohli něco napsat ja uz jsem z toho vyřízena a mám o ni strach moc vás prosím napište mi jak jste na tom zda uz to odešlo a tak moc děkuju

Nsoci
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 14 inzerátů 06.09.17 20:29

Dobrý den, jak to myslíte s tou v krví v těle nebo po kojení? Jako zvrací krev? My jsme to zatím nijak dál neřešili, malému byly dva a už nějakou dobu se mu to nestalo. V nemocnici mi řekli, že pokud bych si chtěla ověřit, jestli je to Sandiferův syndrom, tak by mu dělali endoskopii (hadici do žaludku) v celkové narkóze. To jsem mu nechtěla udělat, už tak hodně těžce nese hospitalizace - za ty dva roky jich prodělal už dost.

Natalka10
Povídálka 17 příspěvků 08.09.17 17:50

Pardon tam neměla být napsána krev ale křeč

MoncaJel
Nováček 8 příspěvků 05.10.17 14:46
My také

Zdravím. Syn měl po čtvrté ve 4 měsících záchvaty podobné epilepsii. Někdy u toho zvrací. Teď jsme v nemocnici a lékaři se přiklánějí k tomu, že syn má Sandiferuv syndrom. Jak u vás ty záchvaty probíhají?

Natalka10
Povídálka 17 příspěvků 06.10.17 08:43

Ahoj, dcera na také 4 měsíce. Posledni krec měla 28.8.U nás to probíhalo tak že jsem kojila a malá uz při kojení í někdy chvili po roztahla ručičky, prsticky měla zatate v kreci a nožičky to samé. V obličeji ma krev a kouká nepritome trvá to cca 7sekund pak se buď začne smát nebo hodně plakat a usně. Byli jsme hospitalizovany týden v Motole na neurologii kde nám dělali eeg, ekg, sono bříška, ultrazvuk hlavičky a brali krev z hlavičky vše dopadlo v pořádku. Za tu dobu malá dostala jednu krec ale dr Říkala že nemohou provést vyšetření (ph metrie hadicka zavedená pres nosanek do zaludku) protože by musela mít krec víckrát za den jinak je to vyšetření zbytečně protože nemoc se 100%prokáže pouze když je při zavedení hadicek krec.Tak náš pustili domů s tim ze je to nejspíš sandiferuv syndrom refluxu ze mám kojit ve zvýšené a i když malá lezi ma furt klinek pod hlavou aby se ji nevracelo zpátky mlicko a žaludeční stavy.Uz i dokrmuju a mlicko zahustuju a jak uz jsem psala od 28.8.nemela záchvat :dance: jsem moc ráda protože je to nepříjemný pohled.Pry by to mělo maximálně do 7 měsíců přestat úplně. V jaké vy jste nemocnici? Držím palce ať je Vám lépe a dejte vědět jak jste dopadli

Natalka10
Povídálka 17 příspěvků 06.10.17 08:45

Chci psát krec a píše mi to krev :zed: :zed:

MoncaJel
Nováček 8 příspěvků 07.10.17 11:59

@Natalka10 my byli jenom v okresní a už jsme doma. U nás poslední křeč ve čtvrtek. Na EEG nic a na utz mozku taky nic. Mám ho dávat do zvýšené polohy a na bok. Kojit častěji a malé dávky a nechávat odrihnout. A namichaji nám nějaké kapky, aby ho to tolik nepalilo. No takže vás vítám v 1% nemocných ????

Natalka10
Povídálka 17 příspěvků 07.10.17 18:19

@MoncaJel Ano jsou to prý jen výjimečně případy Tak stim kojení mi také říkali. Nam hodně pomohlo, že jsem kojila, tak aby malá byla v polosedu. Snad uz krec nebude není to příjemný pohled a pak mám strach.Furt si říkám zda je to opravdu ten syndrom, ale tak všechny vyšetření byli v pořádku. A odkud jste?

MoncaJel
Nováček 8 příspěvků 07.10.17 20:13

@Natalka10 ze Žďáru nad Sázavou. Ano ty křeče nejsou moc hezké na pohled. Taky mám vždycky strach. Prý je ještě nějaký jídelníček pro matky těchto dětí.

Natalka10
Povídálka 17 příspěvků 07.10.17 20:58

@MoncaJel Aha no já už kojim hodně málo. Skoda ze nebydlite blíž mohli jsme o tom pokecat

MoncaJel
Nováček 8 příspěvků 08.10.17 21:11

@Natalka10 já kojim ještě několikrát denně. A vy jste odkud?

Natalka10
Povídálka 17 příspěvků 09.10.17 01:07

@MoncaJel z Prahy: )

MoncaJel
Nováček 8 příspěvků 09.10.17 08:11

@Natalka10 aha,tak to je trochu z ruky :-) a jaké mivate noci?

Natalka10
Povídálka 17 příspěvků 09.10.17 13:03

@MoncaJel V 19h se malá napapa a probudí se okolo 4 ale někdy také az v 7 ráno ale je to tím tim ze ji to mlicko zaplní žaludek. kdyz jsem kojila budila se po 3hodinach

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama