Sanitářka, hygiena

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.11.21 15:03

Sanitářka, hygiena

Ahoj holky, pracujete nektera jako sanitární sestra? Rozhodla jsem se pro tohle zaměstnání než si dodělám další vzdělání. :) Chtěla jsem se zeptat při mytí pacientů / prebalovani, jak to probíhá? Je takové to trapné ticho nebo bavíte se jakoby nic? Moc všem dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28883
30.11.21 15:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky, pracujete nektera jako sanitární sestra? Rozhodla jsem se pro tohle zaměstnání než si dodělám další vzdělání. :) Chtěla jsem se zeptat při mytí pacientů / prebalovani, jak to probíhá? Je takové to trapné ticho nebo bavíte se jakoby nic? Moc všem dekuji :srdce:

Asi jak s kým, já se teda s nikým nebavila, pokud sám nezačal, leda sem dávala pokyny co má dělat, aby mi usnadnil práci. Ono ne každému bude do řeči, když mu budes utírat zadek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26140
30.11.21 15:37

Já většinou komunikuju s klientem, říkám mu co budeme dělat, aby třeba nebyl překvapený v momentě, kdy mu jdu mýt přirození nebo zadek, když mi klient pomůže například tím, že se nadzvedne, tak mu poděkuju a pochválím, že je šikovný. Teď mám v péči pána, který mi neodpoví a nebo jenom pokýve, ale i tak je důležité mluvit.
Takže většinou je to dobrý den pane XY, jak jste se dneska vyspal? Jak se máte? Tak jdeme na to? Tak pojďte přetočíme se na bok tady ke mě, já vám oddělám tu plínu. Umejeme zadek, tak hotovo. Pojďte na druhý bok, pomalu…prostě je dobré, aby pacient/klient věděl, že není vzduch a aby věděl, co se bude dít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
30.11.21 15:41

@Kriss Tina
Já teda pracuji na Aro 20 let jako záchranář. hygieny si děláme samy. A mluvíme i na ventilovane lidi při hygieně. Vás přístup je strašný. Vás bych chtěla mít v praví! chudaci pacienti.Byt při vědomi a přijít ke mne tak kvalitní osoba jako vy tak bych byl dost psychicky v haji! Diky bohu úlu nás nikdo vašich kvalit nepracuje!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28883
30.11.21 15:45

@brozi říkám že dávám pokyny co se děje nebo ten člověk má dělat, aby se otočil, zvedl zadek apod, ale nebudu s někým pri utírání zadku konverzovat o počasí nebo politice, tak to bylo myšleno… O čem se s pacientem bavíte? Pokud by sám začal, nemám problém, ale samotné by mi na miste toho pacienta bylo trapně a klabosit bych u toho nechtěla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
30.11.21 15:52

Já teda nedělám sanitářku, ale pečovatelku, takže téhle velmi intimní hygieny máme hodně. Každý člověk je jiný, někdo si povídat chce, někomu je to trapné, někdo se celou dobu omlouvá…každopádně já to beru jako chvilku kdy se můžu plně a na 100% soustředit na toho jednoho klienta. Takže se snažím přizpůsobit tomu co je jim příjemné. Za mě je asi nejhorší když kolegyně přebaluje a přitom si chce povídat se mnou (ideálně řešit jiné klienty než u kterých jsme). Už jsem jí vysvětlovala jak je to nevhodné…Ale k dotazu, asi nejčastěji komentuji to co dělám/budu dělat a proč je to důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 15:55

@lleennttiillkkaa mužů se prosím zeptat jak přesně probíhá hygiena (umývání, intimni hygiena)

• Citovat
  • Nahlásit
15679
30.11.21 16:29
@Kriss Tina píše:
@brozi říkám že dávám pokyny co se děje nebo ten člověk má dělat, aby se otočil, zvedl zadek apod, ale nebudu s někým pri utírání zadku konverzovat o počasí nebo politice, tak to bylo myšleno… O čem se s pacientem bavíte? Pokud by sám začal, nemám problém, ale samotné by mi na miste toho pacienta bylo trapně a klabosit bych u toho nechtěla :nevim:

Ty říkáš zvedněte zadek?
Hele, mám ráda tvoje příspěvky, ale komunikace je základ. Naopak, rozbít ten nepříjemný moment, normálně si povídat, to je prostě základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12236
30.11.21 16:29

Není nic horšího, než sestra, která přijde na pokoj, pozdraví a rozdává jen pokyny. Toť moje zkušenost po 15 letech téhle práce. Ano, jsou lidé, kteří o to nestojí, ale většina z nich si raději popovídá, zároveň to trochu odvede jejich pozornost a potlačí stud. Samozřejmě ve stálé péči ( DD) je to trochu jiné, než v akutní (nemocnice), kde se lidé střídají po pár dnech. Ale i tak je každému příjemnější taktní sestra, než studený čumák

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
30.11.21 16:33

@Aduš8 přesně tak jsem to myslela☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26140
30.11.21 16:35
@Anonymní píše:
@lleennttiillkkaa mužů se prosím zeptat jak přesně probíhá hygiena (umývání, intimni hygiena)

Já jsem v terénu, takže to je různé. Máme klienty, kteří jsou schopní být ve sprše a já jenom dopomáhám - umýt vlasy a záda a pak máme pána po mrtvici, který je na půl těla ochrnutý. Toho myjeme na lůžku. Konkrétně tenhle klient má vždy dva lavory, žínky a ručníky. Jeden lavor je na intimní hygienu a druhý na zbytek. Nicméně třeba v nemocnicích bývá lavor jenom jeden. Obecně platí, že začínáš mýt od obličeje - bez mýdla a pokračuješ a jako poslední právě děláš intimní hygienu. Pokud je čas, jakože většinou není, tak si dojdeš vodu vyměnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28883
30.11.21 16:43

@g.sandova tak zvedněte zadek píšu tady, pacientovi řeknu ať třeba pokrčí nohy a nadzvedne se. Ono je to hrozně individuální no, jsou kolegyně co nad tím člověkem klabosi o svých věcech s druhou sestrou a pacienta mají jak kus masa, jsou kolegyně, které s pacientem zachází jak s miminem, ze přijde a říká že jde vyměnit plinku a ať pacient zvedne prdku apod, to zas přijde divné mě. Prostě s těmi lidmi zacházím tak, jak bych chtěla, aby bylo zacházeno se mnou. Když je někdo ukecaný a sám nadhodí nějaké téma k odvedeni pozornosti, tak není problém to začít probírat, ale většina lidí mi spíš vždy dělala, že tam není a chtěli to mít rychle za sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat