Scioškola - zkušenosti

9659
5.6.15 21:45

Scioškola - zkušenosti

Ahoj holky,

co si myslíte o nové scioškole na Praze 4. Kdo jste se tam byly podívat?

Díky za názory ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2884
5.6.15 21:55

@Eveelin Nebyla jsem se podívat, zatím, moje nejstarší má teprv 4. Sleduji to ale od začátku, fandím, věřím, že to bude super. Budu velmi vážně uvažovat, že tam dceru dáme. Důvěřuji dost Ondřeji Štefflovi, já sama jsem chodila na gympl, který založil v roce 90 a jsem přesvědčená, že ví, co dělá.
Bydlíme tedy mimo Prahu, právě směrem po D1 a nejsem úplně přesvědčená a vhodnosti školy mimo místo bydliště, i když bude dobře dostupná. Kdybych ji měla za rohem, beru to stopro. Takhle budu zvažovat všechna aktuální pro a proti, máme tu státní školu s některými slušnými učitelkami a pak dvě malé založené rodiči, ty jsou taky ve hře.
Ty jsi tam byla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
5.6.15 22:16

@Pipi 00 tak to možná bydlíme v podobné lokalitě ;)

Byla jsem se tam podívat. Mně se stalo, že mám prostě zvláštně zařazené ty sciotesty.

Jinak škola se mi moc líbila. Takže jsi chodila na Porg? Jaký byl pan Šteffl?

Běžné školy v okolí jsou opravdu katastrofa. Zkusili jsme jednu (ještě dle nás nejlepší) a dali tam dítě do 1. třídy. Byla jsem opravdu velmi zaskočená… Měla jsem pocit, že přístup k dětem i rodičům uvízl někde před revolucí :roll: A to, že udělají pěkné webovky a napíší něco o individuálním přístupu nic v reálu neznamená :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
5.6.15 22:21

@Eveelin
Nebyla jsem, ale sleduji a rada bych tam deti dala, ale zatim mam hodne casu (1,2)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
5.6.15 22:46

@Eveelin Porg byl super, ale věřím, že to by byly i jiné hodně výběrové gymply. Jiná tam byla ta svobodná atmosféra, tenkrát. A učilo se částečně jinak, menší důraz na memorování. Dneska je to nejpíš všechno jinak. Určitě na Novém Porgu, tam má kolega dceru a to aspoň dle jeho popisu není nic pro nás (soutěžení, důraz na výkon a úspěch, ale možná je to tím kolegou :-)). Scioškola jde ale mimochodem mnohem dál než porg, zdá se. Šteffl je dle mě vizionář, který má odvahu dělat věci úplně jinak. Má dobře promyšlené, proč, neplácá něco jen tak. A už u porgu ukázal, že umí. Školství bohužel uvízlo někde v dobách Marie Terezie. Já měla ten pocit jako ty bohužel už ve školce. Ale naše státní je asi zvlášť hrozná.
Co řeším osobně já je, jak poznat, jestli to moje dítě bude mezi těmi, co je ta blbá škola semele. Když si vzpomenu na dětství, tak takových bylo dost a nebyli to žádní nevychovaní blbci. Jiní to přežijí celkem v pohodě, já byla na základce úspěšná, i když mě to krutě štvalo a nebavilo. Ale měla jsem štěstí na učitelky, od třetí třídy jazykovka, to je lepší a pak porg.
Pak se taky řeší přechod z alternativní školy na normál, u mně to byla VŠ. To byla sice kruťárna, ale s dobrou motivací zvládnutelná. Byla to rána, že jsem se najednou musela učit i nesmysly a někteří vyučující se chovali hnusně. Ale nakonec jsem vybrala obor, kde to šlo. U základky to bude samozřejmě o hodně horší než u gymplu. Psal o tom myslím pěkný článek Feřtek v Respektu, bude to myslím i online a vyznívalo to dost kladně pro alternativní školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
5.6.15 23:07

@Pipi 00 tak to ráda slyším o panu Štefflovi.

Pokud jde o Nový Porg, tak také slyším, že je tam veliká soutěživost mezi dětmi a tlak na výkon. Známí tam dávali dítko a to každé ráno brečelo, že tam nechce :roll:

Pokud jde o mš, tak to vidím úplně stejně :nevim: Je to takový ruský model. Skoro 30 dětí ve třídě školy a kolem 25 v mš na jednu učitelku. To asi nemůže dopadnout dobře… A k tomu vše další - špatná komunikace s rodiči, kteří většinou ani nemohou vstupovat do školy ap.

Máš pravdu, že VŠ si už můžeš volit zaměřenou na obor, který tě baví a pak prostě přežiješ i to nepochopitelné…

Podle mne normální škola semele každé dítě. Už proto, že se nerozvíjí, může mít i samé jedničky, ale stejně to na ně má dopad.

Naše starší 3 děti chodí do soukromé školy. Nejmladší se dostal do státní mš, ale stejně jsme nakonec museli volit soukromou školičku…

Za mne škola přátelská k dětem za dojíždění stojí  ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
9.6.15 18:37

Ještě někdo tu uvažuje o scioškole?

Asi tam nakonec jedno z dětí dáme :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
9.6.15 19:10

Já bych chtěla, ale je mi to (při dvou dětech) drahý (a mhd daleko).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
9.6.15 20:04

@Viking teď mají školné 6.500,– a prý budou v dalších letech zlevňovat :think: Na soukromou školu to je spíše malé školné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
9.6.15 23:26

@Eveelin Já netvrdím, že je to na soukromou školu vysoké školné, jen že je vysoké na mě:) Mínus 13 000 měsíčně by asi rodinný rozpočet nesl dost nelibě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
23.6.15 19:51

Takže Scioškolu máme nakonec v nejužším výběru ze 2 škol. V týdnu jsme se byli podívat i do prostor, kde bude škola sídlit. Místo je to hezké, přes prázdniny budou školu předělávat. Něco si v září udělají i děti. Tak jsem na to zvědavá ;)

@Viking vím, že soukromé mš a školy jsou náročné. Školné platíme 3 starším dětem. Ale zatím nelitujeme. Dokud to půjde, tak platit budeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
25.8.15 19:47

Takže jsme se pro ni nakonec rozhodli ;) Je tu ještě někdo, kdo bude dávat od září dítko do Scioškoly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
25.8.15 20:12

@Eveelin my máme ještě dva roky čas, ale s dovolením z tebe budu průběžně tahat informace :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
26.8.15 11:35

@Eveelin Taky budu sledovat. Budu moc ráda, když se podělíš o zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
22.9.15 16:58

Ahoj, budu rada, pokud se podelis o zkusenosti. Dcera jde do skoly az za dva roky, ale ja uz se samozrejme poohlizim. @Eveelin

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama