Sdělení rozvodu dítěti?

Anonymní
15.10.19 19:19

Sdeleni rozvodu diteti?

Dobry den,
Chtela bych pozadat o rady a zkusenosti s neprijemnym tematem, a to “jak sdelit diteti rozvod”?
Dceri je 4,5 roku- velmi vnimava, fixovana na me ale otce miluje moc. Rozvod z nekolika duvodu chci ja- odchazim z rod. domu do bytu cca 5 min od soucasneho bydliste, kde bude zustavat otec.
Dceri jsme jeste nic nerekli - cekame az budu odchazet abychom ji zbytecne nestresivali predem- i kdyz to je otazka- situace doma posle dobou napjata a myslim ze dcera tusi- je v pohode ale treba dnes mi rekla “mami ty nechapes ze ja chci aby jsme byli vsichni pohromade?”.. jen tak z niceho nic :(
Kazdopadne by me zajimalo jak a co jste rekli vasim detem? Jak jste je nachystali na zmeny a hlavne jak to vase deti prijaly/zvladly?
Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2025
15.10.19 19:23

Dcera bude bydlet s kym? Urcite bych ji na to prupravila dopredu, aby mela cas vse zpracovat a pripadne se doptat na vse, co ji trapi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 19:25

@Adelka951 bude bydlet se mnou ale planujeme ( uvidime jak to pujde), ze bude byvat i u otce ( vsedni dny i vikendy).
Mam byt od 1.11. Ale nemam v planj se den ze dne sebrat a jit… spis pozvolna. Myslis ze by bylo lepsi uz treba ji to rict a ze se stehovat budeme postupne? Jenze ona stejne nebi co znamena za dva tydny..?! :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
66933
15.10.19 19:28
@Anonymní píše:
Dobry den,
Chtela bych pozadat o rady a zkusenosti s neprijemnym tematem, a to “jak sdelit diteti rozvod”?
Dceri je 4,5 roku- velmi vnimava, fixovana na me ale otce miluje moc. Rozvod z nekolika duvodu chci ja- odchazim z rod. domu do bytu cca 5 min od soucasneho bydliste, kde bude zustavat otec.
Dceri jsme jeste nic nerekli - cekame az budu odchazet abychom ji zbytecne nestresivali predem- i kdyz to je otazka- situace doma posle dobou napjata a myslim ze dcera tusi- je v pohode ale treba dnes mi rekla “mami ty nechapes ze ja chci aby jsme byli vsichni pohromade?”.. jen tak z niceho nic :(
Kazdopadne by me zajimalo jak a co jste rekli vasim detem? Jak jste je nachystali na zmeny a hlavne jak to vase deti prijaly/zvladly?
Dekuji

No, mě nepřijde dobrý nápad to nechávat na poslední chvíli. Podle mě si tím spíš zdůvodňuje, že se ti do toho nechce.
Reknete ji to oba, společně, že už spolu nezvládne tě spolu být, ujistěte ji, že jí máte stále oba rádia že se to nezmění. Určitě je třeba ji říct, jak bude s tebou a taťkou dal, kde bude dál bydlet…

Naší to vzali vcelku v poho. Čtyřletá ks úplně, kluk si hodně hlídal tátu, stále nám počítal dnys tátou, dny s mámo a při různých výměna h kontroloval, zda mu tat vrátil dny, kdy byl na služeb e.

My to měli hodně postupně, ex za nimi zpočátku chodil ke me 2× týdne (já v tu dobu vysmahla někam s kámoškou nebo běhat, plavat…), on s nimi byl, hrál si, dal je spát a když usli, tak jsem se vracivala a on vypadnul. O víkendech s nimi většinou někam jezdil. Ráno jsem já odcházela do práce brzy, on přijel, děti vzbudil, vypravil do školky a jel taky do práce.
Takže tátu i mě viděli denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
15.10.19 19:28

Urcite rict hned, vzdyt se bude stehovat, zivot se ji obrati naruby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66933
15.10.19 19:30
@Anonymní píše:
@Adelka951 bude bydlet se mnou ale planujeme ( uvidime jak to pujde), ze bude byvat i u otce ( vsedni dny i vikendy).
Mam byt od 1.11. Ale nemam v planj se den ze dne sebrat a jit… spis pozvolna. Myslis ze by bylo lepsi uz treba ji to rict a ze se stehovat budeme postupne? Jenze ona stejne nebi co znamena za dva tydny..?! :nevim:

My měli kalendář s obrázky. Pondělí fotka bazénu, kam chodili plavat, UT-pa obrázek školky a mamka v práci, středa babička, která prijizdela, so a neděle batuzek jako výlet. Pak přibyly právě obrázky, kdy jsou na noc s tátou, kdy s mámou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 19:41

@Lama Lama
Za prve oddaluji a za druhe porad s manzelem ( jeste) ladime jak to bude vypadat a chceme ji to rixt ažto bude jiste.
A ja se nikam nebudu stejobat dokud na to mala nebude vice mene pripravena- nic me uplne netlaci.
Jinak diky za nastin vasi situace- libi se mi to a zkusim aplikovat :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 19:41
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 19:42

@Adelka951 ok no asi mas pravdu… jak nsem psala mam pocit ze ona uz to snad i vi :think:

• Citovat
  • Nahlásit
66933
15.10.19 19:46
@Anonymní píše:
@Lama Lama
Za prve oddaluji a za druhe porad s manzelem ( jeste) ladime jak to bude vypadat a chceme ji to rixt ažto bude jiste.
A ja se nikam nebudu stejobat dokud na to mala nebude vice mene pripravena- nic me uplne netlaci.
Jinak diky za nastin vasi situace- libi se mi to a zkusim aplikovat :)

Hele, je malá, nechápe to, dokud to neuvidí v praxi. Určitě jí to řekněte co nejdřív, pokud budete v pohodě vy dva, bude v pohodě i ona. HLavně musíte být za jedno vy dva, nedělat krkolomné obraty, dávat jí oba najevo lásku a ujištovat jí i o lásve toho druhého. Děti jsou citlivé na konflikt rodičů. Nedokážou si poradit s tím, že oni milují člověka, který jejich rodič nenávidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 19:50

@Lama Lama ja vim- snazim Se o tom moc. Vysvetluju tohle manzelovi… jenze on to porad jeste zpracovava a nekdy mam strach ze tohle prave neda… taky asi proto to odkladam.

• Citovat
  • Nahlásit
373
15.10.19 20:20

Odcházela jsem v lednu tohoto roku, dceři byly čerstvě 4r, odcházela jsem z domu do bytu, jako ty. Měla jsem domluvený nájem. Dcera sama cítila, že něco mezi rodiči není ok, bylo to těžké, ale už je skoro rok za námi (střídáme se v péči) a je líp, už můžu dýchat. NeřÍkala jsem ji žádné termíny, jen co by na to říkala, kdybychom už s tatínkem nebydleli spolu, ale pořád jsem ji ujišťovala, že ji oba máme rádi. Klidně napiš soukromě, jestli si chceš popovídat. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat