Seborea u půlročního prcka

34
9.10.20 20:04

Seborea u půlročního prcka

Ahoj,
Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s kosmetikou na seboreu pro půlroční mimčo?
Pediatrička nám na půlroční prohlídce řekla, ať ji začneme řešit, nicméně nic konkrétního mi nedoporučila, ať se poradím v lékárně. Tam mi dnes slečna prodala Eucerin šampon pro velmi citlivou, alergickou a problematickou pokožku hlavy.
Očekávala jsem spíše nějaký krém/olejíček ale nic takového neměla.
Proto mě zajímá co pomohlo vám? Případně používal někdo Eucerin šampon a pomohl?

Děkuji za vaše zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
918
9.10.20 20:06

Naší dcerce nejvíc pomohl Weleda kojenecký šampon, není teda k tomu určený, ale veškeré problémy vyřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
9.10.20 20:09

Ahoj, máme Uriage DS.
Ještě je např. Sebclair mast a Bioderma babysquam :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
9.10.20 20:09

Vycesavala jsem vsivackem, zadnou specialni kosmetiku jsem nepouzivala, ted uz to zmizelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
9.10.20 20:13

Promastit, jakmile zmekne opatrne odstranit ci vycesavat… u kojeni vzdycky kousek prodrbu a je to ok… kdyz bych nic do 6m nedelala, meli by obe me deti na hlave krustu ze seborei :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
9.10.20 20:18

@Fairushka
Nejlepší je hlavu namazat olivovým olejem, nechat chvilku působit a poté vyčesat. Pokud už to má hodně rozjeté, tak se to musí dělat třeba dva dny za sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6857
9.10.20 20:25

My mazali kremem Excipial a po par hodinách jsem stroupky opatrne vycesavala. A používali jsme sampon Linola. Po par pouziti kremu, vycesavani a samponu se to dalo do pořádku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9203
9.10.20 20:26
@Fairushka píše:
Ahoj,
Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s kosmetikou na seboreu pro půlroční mimčo?
Pediatrička nám na půlroční prohlídce řekla, ať ji začneme řešit, nicméně nic konkrétního mi nedoporučila, ať se poradím v lékárně. Tam mi dnes slečna prodala Eucerin šampon pro velmi citlivou, alergickou a problematickou pokožku hlavy.
Očekávala jsem spíše nějaký krém/olejíček ale nic takového neměla.
Proto mě zajímá co pomohlo vám? Případně používal někdo Eucerin šampon a pomohl?Děkuji za vaše zkušenosti

Bioderma ABCDerm Baby Squam - nanese se to na hlavičku a pak se to tuším po 15-20 minutách smyje, je v návodu po kolika. Ztenčí se ta krusta na hlavičce a nemusí se nic slupovat. Je to drahé, ale stačí trocha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
9.10.20 20:33

Namazat kokosovým olejem nechat působit, umýt dětským šampónem. Jednou za čas zopakovat. U nás fungovalo bezvadně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
9.10.20 20:40

Synek to měl taky (začala ss tvořit tak ve 3.mesici). Nejlépe nám zabral krém od Biodermy Babysquam - nanést v silnější vrstvě, nechat působit i déle než doporucuji (cca 45 minut) a pak umýt samponem. Máme ten od Weledy. Hlavičku napenit a plinkou jsem chvíli drbala, pak spláchnout. Druhý den měl lehce suchou pokožku, namazala jsem ta místa Bepantenem. Opakovala jsem tenhle postup, aby se seborea nerozjela. Za cca měsíc byl pokoj. Hlavně neloupat krusticku jen tak za sucha nehty, i když to svádí :) Držím palce! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.20 21:05

Nám zabral excipial u lipolotio. Zmizelo tak do tří dnů a to to dítě mělo hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.20 20:05

Myt hlavu Sebclair samponem a nez vypotrebujete lahvicku, seborea bude pryc. Bez vycesavani a neprijemnych procedur.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
11.10.20 10:20

Děkuju všem za rady ;) Vyzkoušela jsem ten kokosový olej, protože jsem ho měla doma po ruce a smýt šamponem od Eucerinu, který mi prodala paní v lékárně a výsledek je skvělý, ještě tak dvakrát a možná už budeme mít po seboree 8) :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama