Svalová hypotonie - jaké jsou vaše zkušenosti?

73
8.10.20 14:15

Svalová hypotonie

Prosím podělite se svýma zkusenostma, mame nejspíš nějaký problém se zádový svalstvem malému je 15m a fyzioterapeutka dnes nám řekla ze nejspíš nějaká svalová hypotonie, měli jsme už eeg cvicili jsme boath baby nebo jak se to říká ale nijak nás to ne posunulo spíš maly nak, k tomu došel asi půl měsíce začal lezt po 4 s kolem 10m si začal sedat ale padá na všechny strany abych tak rekla je porad gumovy v trupu,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2245
8.10.20 14:28

Pokud jsem ten text, ktery je jedna dlouha veta s preklepy, ktere nedavaji kolikrat smysl, pochopila spravne, tak jste meli od fyzioterapeuta dostat cviky na posileni. Co jineho poradit, nez cviceni? :nevim: Ano, casem si muze svaly posilit dite samo, ale pokud (a dokud) to jde, tak proc mu nepomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
8.10.20 14:42

Chodili jsme na neurologii a na fyzioterapii, cvicili jsme doma i 4× denne Vojtovku pak treba hipoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
8.10.20 15:17

Nám pomohla Vojtovka - syn má slabé bříško - hypotonie trupu. Cvičili jsme 3 měsíce 3 x denně, a když se začal otáčet ze zad na břicho (v 5 měsících), tak nás nechala doktorka už být, že se uvidí. Teď jde dost rychle kupředu, po čtyřech leze od 7 měsíce, už asi dva týdny si sedá (je mu 9 měsíců), stoupá si. Myslím, že Vojtovka na tom měla docela zásluhu, že jsme ho „rozběhli“. Ale neměl nijak výraznou hypotonii. Váš syn, pokud sedí od 10měsíců a v nějakém normálním věku se rozlezl (což je pro fyzioterapeuty hodně důležité), tak také asi nebude mít nějakou těžkou hypotonii. Nevím samozřejmě, od toho je fyzioterapeut. Obecně asi dost pomáhá i takové to blbnutí běžné třeba na balonu gymnastickém, ale i běžná činnost a hry. Všechno u čeho je nucený nějak zapojovat svaly, lézt přes překážky třeba. Pokud máte pocit, že vám nepomohl Bobath, zkuste Vojtovku. Ale s 15m mimčem to bude boj :D On ten Bobath se musí fakt „umět“, co jsem tak pochopila, když jsem studovala, jak bych mohla synovi pomoct. I ta Vojtovka se musí cvičit poctivě a nepodléhat hysterii, že se to miminku nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
8.10.20 15:18

Předem se omlouvám, psala sem ve spěchu a pak nekontrolovala překlepy 😅ano přesně tak, příští týden máme nějaké vyšetření na svaly doporučila nám to neurologie.
Právě tady na emimino mi někdo psal že už je veliký na vojtovku.
Fyzioterapeutka mi ukázala pár cviku spíše jak mu držet nožky při sedu aby nepadl. Jen mám obavy co by to mohlo být s těmi svaly, uz tak se děsím každé horečky měli jsme už druhou febrilni křeč je toho dost 😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
8.10.20 15:22

@Mutlice děkuji Vam,
U Boath to celé probrecel a nijak jsme se neposunuli. No já právě hledám kde jsou nake cviky s vojtovkou ale videa na YouTube téměř nejsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
8.10.20 15:23

@15Amy uvidis, jak vam dopadne to vysetreni, asi emg, ne? Jeste pocitam, ze vam budou brat krev na svalove enzymy. Vojtivka se cvici i se starsimi detmi a mam za to, ze je nejucinnejsi, kdyztak me nekdo opravte. Jde o ti, ze tady ty batolata se dokazou uz dost intenzivne branit a nejde to pak delat tak efektivne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
8.10.20 15:24

@15Amy vojtovku vam musi ujazat fyzioterapwut, podle youtube fakt nic nedelejte, kor kdyz nevite, ktere cviky. Je jich pomerne dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
8.10.20 15:25
@15Amy píše:
Předem se omlouvám, psala sem ve spěchu a pak nekontrolovala překlepy 😅ano přesně tak, příští týden máme nějaké vyšetření na svaly doporučila nám to neurologie.
Právě tady na emimino mi někdo psal že už je veliký na vojtovku.
Fyzioterapeutka mi ukázala pár cviku spíše jak mu držet nožky při sedu aby nepadl. Jen mám obavy co by to mohlo být s těmi svaly, uz tak se děsím každé horečky měli jsme už druhou febrilni křeč je toho dost 😒

To mě mrzí s těmi křečemi a problémy :( Vojtovka se dá cvičit i s větším kojencem, jen prostě už klade odpor větší samozřejmě než 2měsíční miminko. ale pozdě myslím není nikdy. Já bych zkusila vše, kdybych měla pocit, že to může pomoct. Po návštěvě neurologa budeš moudřejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
8.10.20 15:27
@15Amy píše:
@Mutlice děkuji Vam,
U Boath to celé probrecel a nijak jsme se neposunuli. No já právě hledám kde jsou nake cviky s vojtovkou ale videa na YouTube téměř nejsou

Jak už někdo psal, Vojtovku podle internetu necvič. Nemá to cenu. Musí se to uplést na míru každému dítěti jinak. Poraďte se na té neurologii, a pokud ta Vaše fyzioterapeutka třeba Vojtovku necvičí, zkuste jinou/jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
8.10.20 16:53

Ja Vam děkuji, aspon vím co nás, tedy čeká, budu se ptat po Vojtovce :palec:
Ja ani nevěděla že jsou jakoby cviky na míru podle té vojtovku poridime balón a taky a ty nějaké molitanové překážky nevím jak se to přesně jménuje a bude cvičit a cvičit 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama