Reklama

Šelest na srdci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 07:39
Šelest ma srdci

Dobrý den, v noci jsem skončila s 5m miminkem na pohotovosti kvuli velkym teplotám, kdy jsme navíc do něj nic nedostali. Paní dr. nám při prohlídce řekla, že slyší dost silný selest na srdci. 8o Může to být z teploty, ale že to spíš vypadá na nějaký problém, takže nás odeslala k obvodní lekarce, která nás má poslat na kardiologii. No podrobila mě celé řadě otázek a mimo jiné jak se koji. Jestli nejsou nějaké problémy a tak. Jsou. Mléko mi teče celkem dost, ale malá se strašně odtrhava a křičí. Dr. si myslí, že to může mít souvislost s tím, že ten proud neudycha. Jsem z toho celá špatná, protože strejda google je největší zlo na světě a četla jsen, že selesty objevené do 6m většinou jsou vážnější. A tak se ptám, zažily jste to některá? Děkuji moc.
 X

Anonym proto, že nechci desit příbuzné, co sem chodí. Děkuji za pochopení a zachování anonymu.

Reklama

Reakce:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 22.07.18 07:46

Všečhny naše děti mají nějakou šelest, nikdy je to v ničem neomezovalo. Záleží na kardio vyšetření.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 07:50

Selest zjisten v 6 mesici u pediatra. Na kardioklinice vysetreni, dirka v prepazce, pry velmi caste, zaroste na 90% sama, neskodne, kontrola za par let. Je to popsane jako nejaky syndrom, pry u deti standardni. Pockej si na poradne vysetreni a neplas :kytka: A.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 07:56

Náhodou jsem vážně klidná. Jen jsem se chtela zeptat. Děkuju za odpovědi. Zakl.

kacenka.sks
Kecalka 424 příspěvků 22.07.18 08:03

Syn ma tez dirky v srdicku,dokonce dve. V sinich i v komorach. Jak psala anonymni nade mnou, doktor na kontrole si je jist,ze nam to zaroste. Ale selest mame 1/6,to znamena,ze to neni slyset temer vubec,neco jako slysim travu rust :lol: zjistilo se kvuli jinym zdr.problemum jiz v porodnici. Muj manžel mel defekt septa sini skoro 2-cm a prisla mu na to doktorka skoro ve 30 letech. Jen se zadychaval,jinak je to chlap jako hora a síly ma za deset. Pred dvema lety byl na uzavreni,druhy den po zakroku sel domu. Timto co pisi te chci uklidnit, ze i kdyby se neco naslo, doktori jsou v cr na srdce špičky. Navic znam dva lidi, co maji selest bez jakekoliv jine priciny. Neboj, bude to dobre!

kacenka.sks
Kecalka 424 příspěvků 22.07.18 08:05
@Anonymní píše:
Náhodou jsem vážně klidná. Jen jsem se chtela zeptat. Děkuju za odpovědi. Zakl.

Tak to te obdivuji. Ja nikdy nezapomenu na to, kdyz to na me v porodnici vybalili. Do klidu jsem mela daleko :oops:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 09:15

@kacenka.sks já si právě říkám,že ještě nic není jisté. Že to ta horší možnost být nemusí. :think: kéž by

mau-mau
Závislačka 3143 příspěvků 22.07.18 09:25

Nám objevila dr. šelest na tříleté prohlídce, má tam podle kardiologa jakousi strunu, tj. naopak něco navíc, ne díru. :mrgreen: Ale prý to nic není a také je to časté. Když nám to dr.našla a já se vyděsila, že má šelest na srdci, tak nám ukázala, jak velká část nic neznamená a jak maličká ano. Tak vám přeji, ať jste taky v té velké :palec: :hug: Ale tvá obava, že nalezení v raném věku dítěte může značit vážnější problém, je asi opodstatněná. Tak snad to bude nějaká drobnost. :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 09:30

Díky holky. Mě to asi teprve teď nějak došlo co mi tím ta dr.chtěla říct. :,(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 22.07.18 10:10

@mau-mau Jojo, tuhle strunu mají obě děti… nijak se to neřeší, jen sleduje, což mi připomíná, že bych měla zavolat na kardio a objednat je.

Jo a pro zakladatelku - to že se ti při větším proudu mlíka dítko odtrhává, nemusí vůbec nic znamenat, prostě to nestíhá polykat, ono komu by se líbilo, kdyby mu stříkalo pití proudem a musel to stíhat.

Aspera
Generální žvanilka 20361 příspěvků 1 inzerát 22.07.18 10:21

Zažila jsem šelest ve 3 měsících u syna a my jsme byli ta horší varianta a v 6 měsících proběhla operace. Ale dokud nevíš co to je , je zbytečné se děsit. Většina šelestů je nevinných a sami se časem spraví a ty zbylé umí v Motole opravit.

@mau-mau píše:
Nám objevila dr. šelest na tříleté prohlídce, má tam podle kardiologa jakousi strunu, tj. naopak něco navíc, ne díru. :mrgreen: Ale prý to nic není a také je to časté. Když nám to dr.našla a já se vyděsila, že má šelest na srdci, tak nám ukázala, jak velká část nic neznamená a jak maličká ano. Tak vám přeji, ať jste taky v té velké :palec: :hug: Ale tvá obava, že nalezení v raném věku dítěte může značit vážnější problém, je asi opodstatněná. Tak snad to bude nějaká drobnost. :hug:

Ano v nízkém věku se často najde závažnější problém proti starším, ono to bude tím, že se v tom nízkém věku vychytají na starší nezbydou. Ale pokud dítě prospívá, tak bych se nějak moc závažného problému neobávala a když tak Motol pomůže.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 10:25

Ahoj, nemám stejnou zkušenost, ale mně samotné objevili šelest jako dítěti. Nikdy z toho žádné potíže nebyly. Dnes je mi skoro čtyřicet, shodou okolností jsem letos byla na kardio vyšetření, lehký šelest tam je, ale jinak vše v perfektním pořádku, žádná omezení. Třeba tě uklidní, že to opravdu nemusí znamenat nic :-)

Anonym kvůli zdravotnímu stavu, děkuji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama