Separační plenky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pastelka
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 05.06.09 22:21
Separační plenky

Chtěla jsem se zeptat těch, které používají separačky…kolikrát je možné vyprat celulozovou separačku? Možná se ptám blbě, ale já je prala nesčetněkrát (ty počůrané)a pořád drží pohromadě, dokonce skoro nepoznám, která je nová a kterou už jsem prala aspoň 30. Mají pořád stejnou funkci jako na začátku používání?
A můžete mi poradit, jaké separačky jsou lepší? Jestli fleesové, nebo bambusky?
Díky :wink:

Reakce:
Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 06.06.09 12:59
Re: Separační plenky
Pastelka píše:
Chtěla jsem se zeptat těch, které používají separačky…kolikrát je možné vyprat celulozovou separačku? Možná se ptám blbě, ale já je prala nesčetněkrát (ty počůrané)a pořád drží pohromadě, dokonce skoro nepoznám, která je nová a kterou už jsem prala aspoň 30. Mají pořád stejnou funkci jako na začátku používání?

No tak asi mají :lol: . Oni tu životnost výrobci asi uvádějí při praní v pračce. Já teda používám výhradně viskózové Popo v krabičce, kdysi jsem si na ně dělala značky fixem na textil a u nějaké pětadvacítky mě to přestalo bavit. V podstatě pokud to je počůrané (anebo z toho to hovínko dostaneš), tak se dají používat dokolečka dokola.
Druhou část dotazu jsem nepochytila - co jsou to bambusové separačky :oops: ?

Pastelka
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 06.06.09 14:48

Len-til-kah, já ty separačky právě peru pořád dokola s plínama v pračce. Občas sice nějakou vyhodím, ale jinak drží. :) Tak sem si právě říkala, jak bych poznala, že jsou praný třeba 6×. Taky jsem si říkala, že bych to nějak značila, ale vyprdla sem se na to.
Těma bambusovýma myslím tyhle… http://agia.cz/index.php?…

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 07.06.09 10:40

Fíííha, tak to neznám. To musíš vyzkoušet a poreferovat.
Separačky jsem si značila jen proto, že jsem chtěla vědět, jak dalece je pravdivé „počůranou separační plenku můžete použít i tři- a čtyřikrát“. Přišlo mi to dost málo, že pak ty separajdy vyjdou draze. Naštěstí to tak nefunguje a dá se to používat skoro do aleluja. Já to peru obvykle v ruce, tak s pračkou nevím, ale je to povzbuzující zpráva.
Flísové separačky - to chce vyzkoušet. Některé děti to špatně snáší, přece jen je to umělina. Po předchozích zkušenostech bych je používala příležitostně, když potřebuju mít dítě v plínce delší dobu a chci, aby bylo v suchu. V tomhle je možná bambusová lepší, ale jestli udrží sucho stejně dobře, to fakt nevím. O to sucho mi hodně jde, je to taky důvod, proč jsem nikdy nepoužívala celulózové, ale od narození viskózové.

Pastelka
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 07.06.09 10:52

No jo, s těma celulozovýma jsem prohloupila, neporadila jsem se a tak jsem dala na to, že jsou vhodné na řídkou kojeneckou stolici. To asi jo, ale Norbík už kadí tak jednou za 3 dny a tak bych teď upřednostnila taky raději to sucho. Nakoupený separačky asi pošlu dál a právě teď přemýšlím, co budu používat, ale jestli jsou viskozový taky pratelný dokola, tak to asi nebudu řešit. :wink:

Váš příspěvek
Reklama