Separační úzkost u tříleté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 02.04.19 10:42
Separační úzkost u tříleté

Ahoj, mám dceru, za dva týdny jí budou tři roky. Teď poslední týden začala šíleně hysterčit, když jí chci dát na hlídání k babičce. Je tam zvyklá být od mala, vždycky maximálně na pár hodin, vždycky se tam hrozně těšila, babička se jí fakt věnuje, chodí ven, dělají blbosti,.. vždycky nám normálně zamávala a odešla s babičkou.
Minulý týden babička přijela, a já jako vždycky měla jít k lékaři. Jsem na konci těhotenství, takže i na tohle hlídání je zvyklá. Když jsem přišla, začala brečet a už se mě nechtěla pustit, babička říkala, že pořád fňukala. Myslela jsem, že prostě jen neměla náladu.
Za další dva dny jsem musela k dalšímu lékaři, babička přijela, dcera se mi pověsila na nohu a šílenej řev, nemohla jsem jít ani sama na WC. Nakonec jsem musela doslova utéct :zed: přitom jsem byla pryč asi hodinu, nikdy nejsem pryč nějak extra dlouho. Babička jí slíbila že jí vezme do města tramvají, ani to s ní nehnulo. Prořvala celou dobu :zed: Přitom tohle nikdy nedělala, nevím co s tím. Teď když se jen zmíním, že půjde za babičkou, hysterák. V noci se budí a ze spaní se ujišťuje, že,,maminka nikdy pryč" :nevim: To opakuje několikrát denně. Za dva týdny mám termín takže teď je to pořád nějaký doktor, a já nevím zda si ji teda brát s sebou, nebo normálně dál povolávat babičku. Ani mě to není příjemné, jednak je mi babi líto, nikdy dceři nic neudělala, a druhak je mi líto dcery, že má takové stresy :think:

Reakce:
Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 7226 příspěvků 02.04.19 11:18

Asi cítí změnu a toto je reakce.
Věnuj se jí, nedávej ji hlídat, když to není nutné, ale v případě, že musíš, tak neustupuj.
Na tu nemocnici ji připravuj a vysvětluj.
Trošku bych se bála, co přijde, až se dítě narodí.
Jina si myslím, že by to mělo časem přejít. Určitě neslibuj něco, co nesplníš. Jako že tam stále budeš a nepůjdeš do té porodnice.

Hobitka
Kelišová 5007 příspěvků 02.04.19 11:19

Nejspis citi, ze jde do tuheho. :hug:

PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 02.04.19 11:21

@Hobitka no už aby to bylo, uleví se nám všem :lol: na brášku se těší, v rámci možností toho co je schopná pochopit, chystáme vybavicku a ví, že v bříšku kope. Tak už aby vylezl a ona konečně pochopila, k čemu jsme to všechno dělali :lol: :hug:

PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 02.04.19 11:23

@Sany80s to jí vysvětluji pořád, že až pak doktor zavolá, že si pro brášku můžeme přijet, tak půjde k babičce a my tam s taťkou dojedeme, a pak že bude pár dní doma s tatínkem a budou za mnou jezdit. To všechno jakože chápe, jen je teď prostě závislejší :nevim: asi opravdu cítí, že budou změny. Jinak se na bráchu těší, všem na potkání vypráví, že budeme mít mimi a že mu bude dávat dudlík :lol:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 02.04.19 11:58
@PHV píše:
@Hobitka no už aby to bylo, uleví se nám všem :lol: na brášku se těší, v rámci možností toho co je schopná pochopit, chystáme vybavicku a ví, že v bříšku kope. Tak už aby vylezl a ona konečně pochopila, k čemu jsme to všechno dělali :lol: :hug:

No nepočítala bych s tím, že se vám uleví…

LJTT
Povídálka 23 příspěvků 02.04.19 12:06

Ze zkusenosti (tesne pred tretimi narozeninami dcery se narodil syn) doporucuji otuzovat, zpravidelnit hlidani, pokud je babicka ochotna tak k ni dceru davat na stejnou dobu, ve stejny cas, ne jen kdyz jdete k doktorovi, nekolik dni v tydnu. U nas to pomohlo a presne jak pisete porad si me hlidala a mela z toho ocividne hruzu. Bylo to par tydnu tezke. Oni nemaji predstavu co je to PAR DNI v porodnici, jenom vi ze prijde odlouceni a ze nikdo vlastne nevi kdy presne, takze to muze byt kdykoliv a je lepsi se vas nepoustet :) . Ale pak kdyz je na svete miminko tak prijde vhod ze je starsi zvykla u babi. Nevite jak na tom vy a miminko budete. Nikdy, ale fakt nikdy pak pred ni nerikejte ze kdyz je u babi tak je to pro vas vyhoda ve smyslu ze mate cas na syna. Nesmi se citit odsunuta nebo nahrazena. To byste si na sebe pletla bic. Stejne jako treba pri odchodu z hriste nerikat ze „braska uz potrebuje jist“, ale „fakt uz potrebuji jit domu kojit“. To proto aby za odchod nemohl v jejich ocich bracha, radsi si to vemte na triko vy ;-)

Váš příspěvek
Reklama