Šestá nemoc - vyrážka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Emmanek
Kecalka 136 příspěvků 15.07.12 20:47
Sesta nemoc - vyrazka

Ahoj holky,
vim, ze uz se tu o seste nemoci napsalo az az, ale stale jsem bezradna, zda jsme to prodelali nebo ne. Mala od ctvrtka mela vysoke horecky mezi 38-39 az do soboty a dneska se mi osypala, ale jenom na hlavicce a trochu na tvaricce, jsou to takove cervene fleky, myslim si, ze je to sesta nemoc, ale zarazi me, ze to mame jen na hlavicce a zatim ne nekde jinde, jak jini pisou, ze to maji na zadickach a hrudnicku, nekteri i na nozickach, tak jsem ted zmatena..Vam se to roznaselo nekolik dni? Jinak mala je ted protivna, jak nevim po tech horeckach, stale by jen spala a dost pobrekava, tak nevim..diky moc za pomoc

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
LenMi
Závislačka 2909 příspěvků 15.07.12 20:49

Ahojky.

Tak to je pátá nemoc. Ta je jen na obličeji. My jsme ji měli taky.

Emmanek
Kecalka 136 příspěvků 15.07.12 20:56

Zapomnela jsem napsat, ze male je 9.mesicu, tak nevim s tou patou nemoci, pisou, ze to postihuje deti skolniho veku a projevuje se trochu jinak nez my jsme meli..na obliceji to ma jen trochu na leve tvarice z boku

Emmanek
Kecalka 136 příspěvků 15.07.12 20:56

Zapomnela jsem napsat, ze male je 9.mesicu, tak nevim s tou patou nemoci, pisou, ze to postihuje deti skolniho veku a projevuje se trochu jinak nez my jsme meli..na obliceji to ma jen trochu na leve tvarice z boku

LenMi
Závislačka 2909 příspěvků 15.07.12 20:58

My jí měli, když bylo malému 6.měsíců. Po třech dnech se vyrážka ztratila a bylo to dobré.

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 15.07.12 21:00

Jé, přesně jak u nás! Malý od středy horečky, dnes se osypal, na obličeji a pod vlásky a pomalinku mu to až ted na večer začlo slízat dolů, ale pomalinku. Prý by to mělo lízt tak dva tři dny a zmizet. je to jen taková krupička, nic moc výrazného. Pátá nemoc vypadá jinak a vyskytuje se v pozdějším věku, jak jsem dnes vygůglila.
A o protivnosti prosím nemluvit, sice se mi ulevilo, že známe příčinu horeček, ale ty jsou fuč a dítě nám někdo vyměnil za tyrana :cert:

Emmanek
Kecalka 136 příspěvků 15.07.12 21:02

Iffka hezky receno, ty my to beres z ust..tyran:-))to mame opravdu doma taky..

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 15.07.12 21:04

Ted by to chtělo uklidňující příspěvek někoho, komu se pak dítě vrátilo do normálu, nebo mě šlehne..

obycejnaholka
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 15.07.12 21:06

Tak u nas taky propukla tento tyden, koukam, ze jsme nebyly jedine 8o od ctvrtka horecky pres 40°C a včera se vysypala komplet hrudnicek, brisko a zadicka (takova krupicka). Horecky pominuly, vyrazka nevadi a mala uz zase radi jako zvire :mrgreen:

tálinka
Generální žvanilka 21184 příspěvků 15.07.12 21:26

Ahoj, malá měla šestou nemoc nedávno, měla horečky asi čtyři dny, pak se objevila vyrážka. Prvně taky jen na tvářích a hlavě, druhý den na hrudníku a zádech. Asi po třech dnech to zmizelo, dr. mi řekla že akorát s tou vyrážkou nesmí na sluníčko, jinak když už je osypaná, tak infekční není. To byly zrovna ty vedra, takže s malou doma to bylo šílený, jak jsme nemohli ven :zed: Ale bude zase dobře :hug:

obycejnaholka
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 15.07.12 21:28

@tálinka a dala ti doktorka nejake mazani na tu vyrazku? Ja nechci zitra plasit k Dr kdyz jsme to tak hezky zmakly o vikendu :think: dnes jsem ji vecer namazala Fenistilem, tim snad nic nezkazim, anebo ano?

tálinka
Generální žvanilka 21184 příspěvků 15.07.12 21:36
@rezetovad píše:
@tálinka a dala ti doktorka nejake mazani na tu vyrazku? Ja nechci zitra plasit k Dr kdyz jsme to tak hezky zmakly o vikendu :think: dnes jsem ji vecer namazala Fenistilem, tim snad nic nezkazim, anebo ano?

Já jsem nebyla přímo u dr. byl víkend, tak jsem jen volala do nemocnice na dětský, popsala jsem doktorce co malá má a ptala se jí, jestli máme přijet, jestli se na to právě něco dává. Řekla mi, že ne, že to samo zmizí a ničím se to mazat nemusí. Tak bych to asi nechala být, myslíš, že jí to svědí?

obycejnaholka
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 15.07.12 21:38

@tálinka nerekla bych…no nic, namazana je a spi, zitra rano se podivam a necham to uz byt

jonatanka
Závislačka 2972 příspěvků 15.07.12 22:01

@Iffka Můj syn měl taky 6…3 dny horečky, pak se osypal, během 2 dní byl v pohodě. Vyrážka sama zmizela, nemala jsem ho, nedrbal se, šlo to v klidu.

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 15.07.12 22:10

Ahoj, taky máme čerstvou zkušenost s šestou nemocí :? Malá se osypala na hrudníčku, ramínkách, zádech i na hlavičce. Během dne se to začalo rozlézat směrem dolů na bříško a bedra. A další den to měla i trochu na nohách.

Vyrážka vlastně není vyrážka :mrgreen: Jsou to virem podrážděné cévičky pod kůží. Takže to nesvědí a není potřeba to mazat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama